3.8.2021 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

GLOSA: Klinika vs. Ústavní soud

Kolega Jan Ziegler připomněl ve svém článku Okupanti musí vyklidit kliniku (4/11) verdikt Ústavního soudu ze dne 30. 10. 2018, který definitivně odmítl stížnost proti soudním rozsudkům týkajícím se vyklizení objektu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kříž 7.11.2018 12:24

Aktivisté

jsou podle mých zkušeností osoby, které jednají velmi často v rozporu s platnými zákony. A proč tedy dostávají některé jejich organizované skupiny dokonce dotace od státu, který má zákony vynucovat a bránit? Přitom nejde o malé částky, které jsou zprostředkovaně používány k porušování zákonů vydaných státem. Dokonce je toto jednání některými médii vyhlašováno za příklad osobní odvahy hodný následování.

Zeptá-li se mne někdo na konkrétní takovéto protiprávní jednání, pak kupříkladu jistě mnoho lidí vidělo, jak lodě tzv. neziskovek pomáhají odvážet od pobřeží Libye migranty následně vysazované bez povolení na cizí státní území v rozporu s platnými právními normami.

R. Langer 7.11.2018 12:58

Re: Aktivisté

To je to samé, jako když EU platí palestinské teroristy. Nepochopitelné.

J. Dvořák 7.11.2018 11:08

Příběh "Klinika"

není hrozbou návratu "komunismu" (který nikdy nefungoval, až na izraelské kibucy v letech po vzniku Izraele). Je hrozbou chaosu ve společnosti, kde aktivisté ničí právní řád ve jménu své "pravdy" (tedy spíše svého vidění světa).

P. Lenc 7.11.2018 11:10

Re: Příběh "Klinika"

Přesné.

R. Langer 7.11.2018 13:01

Re: Příběh "Klinika"

Nacismus = totalitní stát pod nadvládou nacistické strany.

Komunismus = totalitní stát pod nadvládou komunistické strany.

Komunismus vždycky BYL A JE, jenom soudruzi lhali a lžou o jeho jménu, stejně jako lžou o tom, že nacismus je pravicový směr. Jsou to LŽI. Nazývejte věci pravými jmény, nenechte se obelhat!

J. Kalina 7.11.2018 9:35

klinika přesně ukazuje proč nejsou byty a když tak drahé

V poslední době se v politice obrací téma nedostatku bydlení po různé skupiny občanů, hlavně nebohatých. Tvrdím: ve státě je přebytek bytů a podnájmů, ale nejsou na trhu nabízeny. Proč? To ukazuje např situace s Klinikou a není poslední ani první. Tedy: co si má nějaká babka, děda, normální člověk myslet, když vidí v televizi jak se fandí nelegální okupaci cizího objektu a kdy ani přes různé soudy se nedojde k nápravě. To si vážně někdo myslí, že v této situaci občané budou nabízet bydlení ve svých domcích, vilkách, bytech, když nemají záruku, že ten kdo se chová špatně v jejich majetku a dokonce ho ničí (vybydluje) není promptně policií vystěhován. Na co soudy, když vyprší termín pronájmu nebo je majitelem dle smlouvy řádně vypovězen? Dnes ani státní instituce s právníky není schopna ochránit svůj majetek. V republice jsou statisíce volných bydlení, ale nejsou na trhu. tedy je nedostatek a vysoké ceny. Nemusí se investovat-utrácet peníze do sociálního bydlení, stačí dát jistotu, že kdo porušuje dohodu z bytu vypadne za asistence policie. V tu ránu letí ceny dolů.

V. Kotas 7.11.2018 11:30

Re: klinika přesně ukazuje proč nejsou byty a když tak drahé

To dobros eři nedopustí, zatím.

V. Kotas 7.11.2018 8:22

Stále ale nevidět

vyklízecí četu. Nějaké divné ! Jinde už by bylo dávno vyklizeno.

Š. Hašek 7.11.2018 9:41

Re: Stále ale nevidět

Je to záměr. Je to strach těch dnešních politiků - rozdělovačů hojnosti mezi lid. Takhle zorganizovat odpolední lidskoprávní workshop pro studentíky!!! Nebo se natřásat v televizi stran koloběžek!!!! Strach z Nory a Witovské.

Výsledkem bude opět jen zvýšení pocitu marnosti u občanů. Občané totiž stále ještě mají vědomí (zbytky), že stát a jeho mocenské orgány dbají o dodržování zákonů!!!

Zkráceno.

J. Slavíček 7.11.2018 11:53

Re: Stále ale nevidět

Žádný strach. Bez zelených by tehdy v Praze ta koalice nevládla.