7.8.2020 | Svátek má Lada


GLOSA: Klinika vs. Ústavní soud

7.11.2018

Kolega Jan Ziegler připomněl ve svém článku Okupanti musí vyklidit kliniku (4/11) verdikt Ústavního soudu ze dne 30. 10. 2018, který definitivně odmítl stížnost proti soudním rozsudkům týkajícím se vyklizení objektu.

Z něj vyplývá, že ti, kdo objekt neoprávněně využívají (spíše zneužívají), jej musí vyklidit.

K tomu jedna osobní poznámka.

Kdysi, když byla Klinika ještě skutečnou klinikou, bydleli naši mladí nedaleko. Kolem objektu jsme chodili s tehdy předškolní vnučkou do parku Parukářka. Nesčetněkrát. Mám tedy ke klinice (Klinice) zvláštní „citový“ vztah a její osudy jsem později se zájmem sledoval, i když se naším „hlavním parkem“ staly na více než deset let Havlíčkovy sady (Grébovka). A nestačil jsem se divit, tak jako asi spousta čtenářů článku Jana Zieglera.

Klinika

Klinika je pro mě především ilustrací toho, jak si někteří aktivisté představují fungování společnosti v právním státě. Kdybych měl vlasy, vstávaly by mi hrůzou na hlavě.

Závěr: je užitečné si tuto kauzu a chování aktivistů v ní zatraceně dobře pamatovat. Buď svět funguje podle zásady, že soukromé vlastnictví je posvátné – anebo jsme zpátky v komunismu.

FOTOODKAZ – Výhled z Parikářky. Zdroj: Web OS Parukářka. Klikněte ZDE

Stejskal.estranky.czZe života: Rakovina prsu může bolet nejen v pozdním stádiu
Ze života: Rakovina prsu může bolet nejen v pozdním stádiu

Ráda bych s vámi sdílela svůj příběh o tom, že rakovina bolet může. A doufám, že to alespoň jedné váhající může pomoct s rozhodováním, jestli jít...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.