23.6.2021 | Svátek má Zdeňka


GLOSA: Klasická romská férovka?

17.1.2015

Ve středu večer došlo v ostravské herně Intacto ke konfliktu mezi ochrankou a desítkami ozbrojených Romů.

Co se vlastně stalo? Jeden z přivolaných členů ochranky popisuje událost takto: „Do herny přišli někdy po páté hodině dva hosté, jeden bílý a jeden Rom. Oba byli podnapilí, možná i pod vlivem drog, a slovně se naváželi do ochranky. Kluci je proto vyvedli ven, nebyl v tom žádný rasový podtext. V klidu se rozloučili s tím, že si každý půjde svou cestou.“

Krátce poté podle něj vešlo do herny asi šest mužů, údajně Romů. Rozhlédli se a odešli. „Ochrance to bylo divné. Tušili, že se něco bude dít a přivolali si na pomoc pár kluků. Jenže než stihli dorazit, přijelo na místo nejméně deset aut, většinou drahých mercedesů, z nich vyskákalo čtyřicet, možná až padesát Romů ozbrojených noži, sekerami, tyčemi i teleskopickými obušky a hrnuli se do herny. Ochranka se jim v tom snažila zabránit, a tak se strhla mela.“

Policie údajně zadržela některé členy ochranky s tím, že prý jde o rasový podtext. Upřímně, vůbec bych se tomu nedivil, kdyby napadení byli vůči útočníkům v nevýhodě a kdyby policie předem viděla u napadených rasový podtext. Je to dlouhodobá politika vedená obavou z toho, že se zase bude mluvit o diskriminaci Romů a rasismu vůči nim.

Přijde mi velice zvláštní, že se čím dál tím víc objevují hromadné útoky skupin Romů, leckdy jde o organizované skupiny a policie je nečinná. Prý má být jeden z útočníků pobodán. Možné to je , ale policie o tom nic neví, mluví o tón jen romský předák.

Jsem zvedav, kdy se zase ozve nějaký profesionální Rom a bude říkat stejně jako u mačetářů, že netřeba z toho něco dělat, že šlo jen o obyčejnou hospodskou rvačku a nikdo nezemřel. Předpokládám, že se ozve ombudsmanka Šabatová a bude mluvit o diskriminaci Romů. Zrovna tak se vynoří Kocáb.

Zase se budou konat demonstrace proti romskému násilí a Amnesty International náš stát obviní z rasismu. I slepý vidí, že romské útoky jsou organizovanější a často ozbrojené a čím dál brutálnější. Jak je daleko doba, kdy po útoku mnohonásobné přesily nebudou jen zranění, ale zůstanou mrtví?

Jaký je rozdíl mezi primitivní pomstou za vyhození z baru a pomstou za karikatury? Jen ve výzbroji útočníků. Policie by měla vůči těmto hordám postupovat stejně jako proti skupinám organizovaného zločinu. Na milenku premiéra naběhne policejní komando s připraveným beranidlem a tady policie zadržuje minimálně jednoho napadeného pro rasový podtext? Kdy konečně přestane fungovat dvojí metr? Útočíš na jiné lidi se zbraní v ruce? Zasloužíš trest ať jsi třeba fialový s modrými puntíky. Jinak útočící Romové předvedli svoji klasickou féroevku. Kolik ti je? Třicet? Nás je taky třicet.

Převzato z Polanecky.blog.idnes.cz se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.