3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


GLOSA: Když ženám chybí nejen penis

3.11.2011

Když ženám chybí nejen penis, ale i zdravý selský rozum, trocha nadhledu a citu pro realitu, stávají se zanícenými bojovnicemi proti sexismu a vymýšlí si takovou náplň boje proti mužům, že z toho stojí rozum i méně zaníceným ženám, o mužích nemluvě.

Švýcarská socialistická poslankyně Doris Stumpová (60), původně učitelka němčiny a angličtiny, nyní působící také v Radě Evropy sdružující 47 států, podle listu Bild přišla ve Štrasburku s návrhem na skoncování se sexistickou mluvou soustavně diskriminující ženy jako "pasivní a méněcenné bytosti, matky nebo sexuálního objektu". Takže by se nemělo mluvit o otci nebo matce, ale o rodičích, aby nebyla znát jejich tradiční role v rodině.

Tak si říkám, že jestli tahle vlna dorazí i k nám, asi přestaneme mluvit mateřštinou a nebudeme se vracet do rodné otčiny. Nevadí, budeme mluvit anglicky a cestovat po celém světě, vracet se budeme na rodnou hroudu nebo v jiné verzi pod rodnou hroudu.

Paní Stumpová srší nápady, a tak navrhuje, aby semaforoví panáčci zmizeli a namísto slova mužstvo, v němž se ukrývá vzpomínka na muže, se používal team či skupina. Lámu si hlavu, jestli hokejisti a fotbalisti budou moci hrát v mužstvu, když mezi nimi nebude hrát žádná žena, nebo jestli ani tehdy nesmějí tvořit mužstvo.

Možná paní Stumpová ponechá panáčka alespoň na dveřích pánské toalety. Možná že nažene na stejnou toaletu muže i ženy a mužům zatrhne čurání ve stoje u pisoárů, co já vím. Jestli paní Stumpová má alespoň špetku smyslu pro humor, dovolí dámám čurat do pisoáru. Proč by rovnoprávnost mezi muži a ženami nemohla být hnána ad absurdum s úsměvem od ucha k uchu?

Člověk by se těm nápadům s chutí zasmál, kdyby ale nevěděl, že nejde o nadsázku, ale o naprosto vážně míněný návrh řešení naprosto uměle vytvořeného problému. A ještě jakého! Namísto toho, aby se řešil problém soužití ženy s mužem, eventuálně muže se ženou, řeší se problém, jak to těm chlapům natřít, a to navíc takovým stylem, který by se dal akceptovat snad jen po bujarém Silvestru, kdy alkohol tekl proudem, někdy ve čtyři hodiny ráno. To by člověk tyhle nápady přijal i od vzdělané političky středního produktivního věku. Ale takhle za střízliva to vypadá, že zase někomu přeskočilo.

Jestli to nebude z nedostatku sexu. Navrhuji, aby ženy, když jim chybí penis, si ho mohly alespoň na chvilku půjčit, a nemusely z hladu, závisti a vzteku vymýšlet složitá pravidla zrovnoprávnění.

Převzato z JanaSimonova.blog.idnes.cz se souhlasem autorky (její další blog: Simonova.blog.cz)