6.6.2020 | Svátek má Norbert


GLOSA: Když hérečkám šibe

24.10.2018

Tak si to představte. Tento svět, který je opravdu zmítán mnohými problémy majícími globální charakter a tak trochu i apokalyptický rozměr, má další problém, který rozhnípala hérečka Keira Knightley (to je ta, co svým koulením očima a připitomělým nyvým výrazem poněkud pokazila jinak skvělý film Láska nebeská).

Ta oznámila světu ohromující novinu, že její dcerka nesmí sledovat Popelku nebo Malou mořskou vílu, protože vykreslují ženy nesprávným způsobem a neukazují dívkám správný vzor. To proto, že spoléhají na to, že je zachrání princ, a nezachraňují se samy. Tak trochu ta nána přehlédla, že ty pohádky jsou o velké lásce a nesnázích s ní.

Chudák její dcerka, na co se bude moci dívat. Možná na ty doroty vylévající si v rámci štvaní MeToo (správně česky Méééééééééééé bůůůůůůůůůůůů) svá kalná nitra ničíce životy mužů, kteří měli tu smůlu, že je v životě potkali. Chudák dcerka, tady by měla proti Keiře zasahovat sociálka, a to hned.

Keira v tom není sama, protože jiné médium, jistá Kristen Bellová se také veřejně vyznala ze svého mdlého rozumu, když se zcela vážně položila na otázku: „Není vám divné, že se Sněhurka nezeptala čarodějnice, proč má sníst jablko?“ anebo „Není divné, že princ políbil spící Sněhurku, aniž by s tím ona souhlasila?“. Dává se tím prý špatný signál o fungování souhlasu.

Milá doroto Boží, nezeptala se proto, že bratři Grimmové to tak napsali. Prostě hodná, bezelstná holčina, která naletí, ale dobře to dopadne. Protože to je pohádka. A proč ten princův polibek? No protože to je o lásce, která vedla zamilovaného prince hlubokým lesem až ke skleněné rakvi k trpaslíkům, kde ležela Sněhurka v kómatu jakémsi. No schválně, Kristen, jak se zeptáš osoby v kómatu, jestli souhlasí s polibkem, napiš mně to! Nutně to potřebujeme vědět.

Co k tomu dodat. Svatá prostoto, kam ten svět spěje! Taková kontrolní otázečka: Kdy už média tyto hovadiny zhovadilců přestanou šířit? Asi nikdy, jelikož svět kráčí do řiti.

A takhle my tady žijeme.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.