18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

GLOSA: Kdybych umřel před rokem, dvěma...

... mohli nad hrobem vzpomínat na přesvědčeného antikomunistu, vděčného přítele USA, který ještě dávno před Reaganem považoval Rusko (SSSR) za říši zla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Lesniak 16.8.2014 8:01

Re: Pan autor

Osobně si myslím, že je zbytečné s ženou diskutovat. Vždyť se podívejte na její slovník. Kdo nesouhlasí, je bolševik.To je tak, když se k počítači dostane nějaká nána s vařečkou. A to nějaký jouda chce kvóty pro ženy v politice a zaměstnání. No, to by to dopadlo.

V. Kusý 16.8.2014 7:59

Uchvacují mne duševní pochody lidí, kteří, jak

předpokládám, Rusko nikdy nenavštívili, leč vidí zlepšení.Rusko je sto kilometrů od Moskvy stejné jak za cara, Lenina, Stalina etc.Vřele doporučuji návštěvu, je to velmi dobrý prostředek k vystřízlivění.Nejen po vodce.

Probatum est.

B. Hamáček 16.8.2014 7:56

Re: Děkuji vám za tuto odvahu pane Havránku!

Já jenom navrhoval , aby byli spokojeni se svými , když se jim tato společnost nelíbí. Já tvrdím : raději v blbé EU než v Rusku. Rozebrat chyby kapitalismu je nad možnosti této diskuse .A přiznám se v písemné formě i nad moje.

P. Hlosta 16.8.2014 7:30

Re: Děkuji vám za tuto odvahu pane Havránku!

Snad jednou pochopíte, kde kapitalisti udělali chybu. Jinak, Rusko s komunistickou ideou nemá nic a vy to dobře víte. Stejně tak nemá i Čína, ačkoliv se ke komunistické ideologii hlásí, natož Severní Korea. Ta utopie, která stvořila bolševismus, fanatický fundamentalistický ideologický názorový směr, je již mrtvá. Zůstala jen diktatura elitní moci. V tom se trochu Rusko podobá. Ovšem jen trochu. Rusko s oligarchy a autokratickým Putinem mně neláká a nic na tom neobdivuji. Já jsem ale kritický k tomu, co ze sebe udělala ona Západní demokratická společnost. Navíc vnímám České prostředí, které není v komunistických kleštích a přesto plodí lidi vašeho typu. Hlásíte se k demokracii a zároveň doporučujete jinonázorovým, oponentním, aby se odstěhovali a nezavazeli vašim představám o tvorbě společnosti. Nejste demokrat! A to mi na Češích hodně vadí.

V. Váňa 16.8.2014 7:17

Re: Pan autor

Vážená paní Baldová,

jste vůbec s to pochopit, o čem je ten článek?

Vaše vyjádření svědčí o tom, že jste z článku nepochopila nic, ale podle úsloví "tele se nebojí ani lva" si dovolujete říci o někom, že je kovanej bolšák.

Máte vůbec nějaký věcný názor na COKOLI kromě urážek všech přispěvtelů, kteří nemají stejný názor jako Vy?

Nebo si tady svým způsobem diskuse léčíte své mindráky? To jediné by snad odpovídalo obsahu Vašich příspěvků.

B. Hamáček 16.8.2014 7:17

Re: Děkuji vám za tuto odvahu pane Havránku!

Myšlenka EU je správná , ale dostali se k moci - za vydatné podpory voličů SOCANI , kteří ničí vše dobré .A nebýt NATO , ta už asi budeme Česká socialistická sovětská republika. To by se Vám líbilo. Tak to se budete muset odstěhovat do nějakého komunistického ráje nebo Ruska. Jinak Vám nebude pomoci.

B. Hamáček 16.8.2014 7:11

Re: Jestli ono to nebude třeba tím,

Ano i pověstný normalizátor opsal životní oblouk ( od ministranta přes tajemníka ÚV KSČ až po svátost nemocných a církevní pohřeb). Holt to někdo nemá jednoduché v životě. Pravda BHO pro Ameriku opravdu žádná výhra není. Ovšem to ukazuje , že s voliči i v USA není něco v pořádku. Stále nemohu pochopit proč KSČM získává tolik hlasů. já vím pravicové strany se také neukázaly v nejlepším světle , ale poměrně dosti škůdců i v pravicových stranách pochází z KSČ.

A u ČSSD.... , rovněž předseda ANO, škoda mluvit.

P. Hlosta 16.8.2014 7:07

Děkuji vám za tuto odvahu pane Havránku!

Přesně toto cítím pane Havránku! Jsem vám vděčný, že nacházíte odvahu, oproti mnohým jiným, se z toho vyznat. Navíc já poznal, že jsem měl příliš velké iluze o České společnosti. Tolik necitelnosti s trpícími na Ukrajině mi přijde jako zlý sen. Dokonce náckové sbírají sympatie a ty jsou veřejně na diskuzích. Já měl zato, že po Sametu se lepší stránka lidí v republice projeví a ono je to spíše naopak. Mně je "teprve" jedenašedesát" a zdá se mi podle zvěrských názorů mnohých, že jim je tisíc let a lidé povětšinou patří do středověku.

Včera mi syn řekl, že je mu až trapně, když uznává správnost myšlenky vzniku EU i smysl NATO a zároveň nesouhlasí se současným stavem a kroky těch dříve jím uznávaných svazků států. Jeho vysokoškolské vzdělání oboru ekonomie EU je v protimluvu k současnosti.

Co si s tímto vším počít? Média i diskuze jsou bez myšlenek i nadějí mé osoby, která tak vítala demokracii a odchod od psychoteroru komunistických utopistů a lhářů. Snesu i případný sociální propad, ale tohle mé zklamání v současnosti je pro mne zdrcující.

Ještě jednou vám děkuji za vaši odvahu napsat tento článek.

S. Rehulka 16.8.2014 6:23

Pane Havránku....

...já Vám rozumím, ale uvědomte si, že to nejsou "U.S.A.", které se zdají zklamáním (nejenom Vás), ale že je to zrádná osobnost Baracka Husseina Obamy a jeho administrativy, levicových Democrats !

Kdykoliv v Bílém Domě sedí zvolený Demokrat - Carter, Clinton anebo tento podvodný neAmeričan, Spojené Státy přestanou být tím, co vždycky pro nás byly : vůdčí silou Svobodného Světa !

Z. Baldova 16.8.2014 5:14

Pan autor

Tomu jejich současnému počínání přestávám rozumět, a to tak, že vůbec … nicemu nerozumim.......  To je jedina veta ktera ve Vasem clanku je pravdiva  Hold jste a nebo se z Vas stal kovanej bolsak

Z. Baldova 16.8.2014 5:12

Re: Casy sa zmenili

Vy taky jste na zebracence? Jen se divim co tam delate americka trubko posedla bolsevikem

I. Teren 16.8.2014 3:45

Casy sa zmenili

V Rusku komunisticka strana ziskala 17% hlasov. V minulych volbach americki marxisti(tzv. "demokrati") ziskali 52% a vyhrali volby.

Amerika uz isty cas nie je krajina of cowboys, individualistov, krajina prilezitosti.

Zmenila sa na stado, kde 46 milionov obyvatelov "zije" na zobracenkach na zradlo, v mnohych mestach sa uz nedohovorite anglicky, priemysel sa odstahoval kdesi do Ciny, orwelovsky stat, kde sa odpocuvaju sukromne konverzacie,... list je dlhy.

Mnohi, este stale ziju v minulosti. That's vsjo.

P. Dvořák 16.8.2014 1:37

Jestli ono to nebude třeba tím,

že vám spadly klapky z očí nebo z mysli, takže začínáte vidět věci, které zde byly i dříve.

Ale neberte to moc vážně, nebo nakonec za rok, za dva budete kandidovat za KSČM. Tak jako se stává dlouholetým komunistům a zarytým ateistům, že na stará kolena začnou chodit do kostela a nakonec mají církevní funus.

B. Novacek 16.8.2014 1:13

Secteno-podtrzeno:

...dosli jsme az do pihele tmaveho,(abych parafrazoval pana Vlka senyjora), citim to stejne a preju Vam, aby to nadchazejici weekend aspon trosku napravil! :)