23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

GLOSA: Kdybych umřel před rokem, dvěma...

... mohli nad hrobem vzpomínat na přesvědčeného antikomunistu, vděčného přítele USA, který ještě dávno před Reaganem považoval Rusko (SSSR) za říši zla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 18.8.2014 0:34

Může !

sice nejen ona, ale udává tón !

J. Kanioková 18.8.2014 0:31

Absolutně perfektní vyjádření i mého pocitu, díky..

1*****

V. Ondys 17.8.2014 20:36

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

Máte pravdu, největší malér je v tom, že obchodníci s hadím jedem vědí, že nejvýhodnější i jistý kšeft je :)))))))) socialistické přerozdělování!

V. Vaclavik 17.8.2014 19:19

Re: Dokud lide citi potrebu

I nosici vody se nekdy stavaji lidry tymu. Jestlize se necitite ohrozeny myslenkami jinych a mate odvahu to otestovat, zkuste si neco vyhledat od Ayn Randove (jeji prace uz vychazi i v Cestine). O jejich myslenkach se da rici, ze jsou takovym prubirskym kamenem tech, kteri hlasaji svou otevrenost nazorum jinych. Nerikam to nijak ironicky, kdyby vam to tak vyznelo.

Pro porozumeni politice je treba jit hloubeji, pod politiku, a to prave Randova cini. Nenechte se ale zmast hloubkou jejich myslenek, ktere se zprvu zdaji mit malo spolecneho s politikou.

M. Prokop 17.8.2014 18:47

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

Zlehčuji pouze víru v idoly obecně.

Domnívám se, že v USA zatím nejsou tak prolezlí socíkem a mají více vlasteneckých ideálů (v průměru), ale kazí se to už i tam.

M. Prokop 17.8.2014 18:45

Re: Černá labuť nad Ukrajinou opět mává křídly?

Tomáš Haas poslední dobou nějak blbne.

Když je někde bordel, což na Ukrajině už léta je, vynoří se tam nejrůznější existence.

M. Prokop 17.8.2014 18:43

Re: Pozor! Ruská propaganda!

Já ano.K Evropě patří i státy méně prolezlé bruselním socialismem.

J. Krásenský 17.8.2014 15:26

Re: Pozor! Ruská propaganda!

A je v tom rozdíl? Nevidím ho.

R. Brzák 17.8.2014 13:59

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

Myslím, že Vámi zmiňovaný film již v ruské provenienci vznikl. Jmenuje se Devátá rota - podle mého docela dobrý film o tom, že není žádný problém nechat a zapomenout celou rotu vojáků, aby se bránila útokům Afgánců. Kam se hrabe jeden Ryan...

V. Ondys 17.8.2014 13:06

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

:))))) Snad ne, jenom se mi zdálo, že zlehčujete víru v ty, kteří především prostřednictvím normálních lidí byli ochotni nasadit životy i na půdě svých předků, když to Evropané snad už typicky zessrali třeba se svou :))))))) sociální chamtivostí. Včera jsem koukal na film Zachraňte vojína Ryana a snažil se představit podobný film v jiné provenienci a nějak poťouchle mi vycházelo: Nechte zmasakrovat vojína Sergeje, nebo Obětujte vojína Li ap.

J. Matuška 17.8.2014 12:09

Černá labuť nad Ukrajinou opět mává křídly?

Vůdce Pravého sektoru zaslal v reakci prezidentovi Petru Porošenkovi poslelství, v němž ho vyzývá, aby na ministerstvu zavedl pořádek. "Pokud nebudou naše požadavky splněny, během 48 hodin odvoláme naše jednotky z fronty a zahájíme pochod na Kyjev. Pochodové kolony Pravého sektoru se vydají na cestu v plné zbroji," napsal Jaroš. Avakova označi za vůdce "vnitřní kontrarevoluce". /ČT24/

============

Pokud by k tomu došlo, chtěl bych vidět, jak regulérní ukrajinská armáda by používala těžkou vojenskou techniku proti spoluobčanům, i když mluvícím pa rusky.

Byl to myslím Tomáš Haas, který upozornil na fakt, že Pravý sektor a jim podobní, se jen tak nenechají připravit o moc. Bezpečnostní aparát je takovými živly prolezlý skrz na skrz. Dostane ještě Volodymyr Parasjuk-černá labuť někdy mikrofon do ruky?

J. Matuška 17.8.2014 11:57

Re: Pozor! Ruská propaganda!

Pane Krásenský, co jste napsal zasluhuje ocenění gr8 = skvělé! Řekl jsem si, že týden si dám zase oraz, ale copak to jde?

M. Prokop 17.8.2014 11:44

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

To nějak popírá, co jsem napsal?

M. Prokop 17.8.2014 11:42

Re: Pozor! Ruská propaganda!

Za Evropu nebo za EU?

J. Boleslav 17.8.2014 11:06

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Nejde o žádné echt pravičáky, ale o užitečné blbce případně podplacené kolaboranty.

J. Boleslav 17.8.2014 11:04

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

To víte, že slušné státy v blízkosti různých grázlů, jako je Putin, o americké základny velmi stojí. Nebýt státnické prozřetelnosti Puchýřovy už mohla být jedna i u nás. Přes mocné ječení rusácké páté kolony.

J. Boleslav 17.8.2014 11:00

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Nezlobte se, to nejsou poctiví pravičáci, ale blbci.

J. Boleslav 17.8.2014 10:58

Re: Nezoufejte !

:-)))

J. Boleslav 17.8.2014 10:58

Ano, USA pod opáleným tlučhubou

už nejsou to, co bývaly za Reagana. Dělají v mezinárodní politice různé chyby. Pořád je to ale lepší než swiňárny, prováděné v poslední době kremelskou KGBáckou swiní.

J. Krásenský 17.8.2014 10:04

Pozor! Ruská propaganda!

Jedním z cílů "Majdanu" bylo odstranit "oligarchy" z vlivu na politiky a veřejnou správu. Dnes vládnou na Ukrajině "oligarchové" a legálně si drží vlastní ozbrojené oddíly dobrovolníků (něco jako lidové milice). Olexandr Muzyčko spáchal sebevraždu. Kdo tomu věří, ať se přihlásí. Útvary stejného úřadu, které vyšetřovalo smrt Muzyčka, vyšetřují oběti střelby na "Majdanu" a upálení v Oděse a také sestřelení malajského letadla. A podle toho taky vypadají výsledky. Putin je jistě nebezpečný, vypovídají o tom nevýsledky vyšetřování pádu polského prezidentského speciálu. Víte o tom, že trosky letadla nebyly dosud předány Polákům? Podezřelé je i to, že se o to nezajímá ani Polská vláda. Ale pro veřejnost je to uzavřená kapitola. Není zásluhou Putina a jeho propagandy, že se mnoho evropských a amerických konzervativců staví proti současné ukrajinské vládě. To je jen zásluha činů a slov ukrajinského vedení, jejich evropských příznivců a soustavné masáže evropských pokrokových medií. Evropská unie "kráčí cestou socializmu", copak jste si nevšimli, že tu probíhá permanentní revoluce? Co nebylo myslitelné před deseti lety, je dnes na pořadu dne? To byl sen všech "revolucionářů" nejen Marxe a Trockého. A dnes se tento sen naplňuje. I proto nevyznávám ony "společné evropské hodnoty". Proto se stydím za Evropu.

V. Ondys 17.8.2014 9:45

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

:))))))))))))) Zapomněl jsem i na Austrálii!

V. Ondys 17.8.2014 9:36

:)))))))) Ale no tak, pane Prokope

jestli něco v minulosti fungovalo pro samostatné, schopné a pracovité v evropským bordelu, byla to možnost zvednout zadek a zkusit se prosadit v Severní Americe, kde se zřetelněji dodržovala pravidla naší civilizace. :)))))))) A útulek tam často našli i ti, kteří u nás zničili demokracii v zájmu úžasného společenského pokroku a mocnější soudruzi je vzali hákem po prohraném boji o moc nad ostatními! Neslyšel jsem nikdy o tom, že by utíkali k soudruhům do SSSR, Albánie, KLDR nebo Číny...

J. Matuška 17.8.2014 9:01

Re: Dokud lide citi potrebu

Řadu týdnů diskutuji na Virtually a NP často stylem "coming outu". Domnívám se, že bude dobré, když si týden od "komentářů" odpočinu. Je obtížné několika slovy vyjádřit se k věcem, o kterých existují tuny knih. A hlavně je nemožné, aby kdokoliv z nás přišel s nějakou originální myšlenkou. Mně nevadí, že jsem v podstatě nosič vody, že se snažím "šířit" myšlenky druhých. Nedávno jsem si přečetl Orbánů projev. Oslovil mě, přesto očekávám od IVK, že vypracují analýzu, kterou přijmu nebo odmítnu. V tom vidím můj osobitý vklad. Nepapouškuji něco, co nesouzní mým viděním světa. Vzhledem k tomu, že dochází v této době k tvorbě, "učeně" řečeno, nových paradigmatů v mnoha ohledech, ztrácím se v tom. Očekávám od chytřejších, že mi v orientaci pomohou. Zdravím.

V. Vaclavik 17.8.2014 4:12

Re: Dokud lide citi potrebu

Jestli me tu z diskuze znate, jiste vite, ze ja bych byl ten posledni, kdo by nekomu podlezal nebo i jen bral na nekoho ohled. Na druhou stranu, prichylnost k nejake velmoci me neni principialne proti srsti, protoze nahlizim veci ze sirsiho uhlu, delsi perspektivy a dlouhodobeji. Ta zdejsi potreba 'nelézt pořád někomu do zadku' me prijde takova adolescentni, tenagerovska, nezrala.

Muj nahled na Ameriku jde zpet k jeji ustave a pres nejake jeji prezidenty a nektere jeji valky se prenesu, taky je treba kritizuji, ale je to jako kritika rodicu svych deti. To uz by sakra muselo byt, abych se jich zrekl, nebo se od nich odklonil. Vite jak to v takovych pripadech chodi. Na druhou stranu me neprekoti kdyz nekdo, s kym nesouhlasim, nekdy rekne neco rozumneho. Pro priklonnost to nestaci. Priklonit se dnes k Putinovskemu Rusku je jako priklonit s k nasemu minulemu totalitnimu rezimu, jen proto, ze nas ochranil napriklad pred zprznenym zapadnim skolstvim a pomylenou vychovou nasich deti a dalsi takove plusy. Ted si to ovsem vyzirame naplno a vysledky jsou jiz videt.

J. Novak 17.8.2014 2:47

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Nějak nevím o tom, že by se tolik zemí hlásilo, že chce mít na svém území US základnu, leda tak ve vaší hlavě. A také tam, kde mají zkorumpované vládce, kteří počítají, co jim z toho do jejich vlastní kapsy kápne.

Jen tak mimochodem, ne každý Ukrajinec z Porošenka jásá.

https://www.youtube.com/watch?v=29wyD1E0a98#t=212

M. Prokop 16.8.2014 20:47

Mějte soucit s nebohým vyznavačem idolů.

Ve svém věku už z toho asi nevyroste.

V. Kusý 16.8.2014 20:35

Re: Pan autor

Na paní Baldovou se hodí aplikovaná Occamova břitva.Je zbytečné hledat mindrák tam, kde se jedná o obyčejnou blbost.

V. Kusý 16.8.2014 20:31

Re: Ano, západ už není

A kdo myslíte, že platil všelijaké "mírové aktivisty" a podobnou pakáž na Západě? Jestli věříte, že v tom KGB, či NKVD,nebo GPU, čii Čeka pod různými jmény neměla omočeno, tak jste naivní, jak chovanka klášterní školy.Koště volá !

J. Václavíková 16.8.2014 20:01

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Obávám se, že pitomce stejně nepřesvědčíte. Oni ve svých flašinetech mají stále ty stejné ohrané válečky a pochybuji, že je někdy vymění. :-)))

Včera jsem tu na podobné kecy položila dotaz, proč si myslí, že celý svět stojí o americké základny a členství v jejich spolcích, zatímco o ty ruské nikdo. Bylo mi řečeno, že celý svět ne. Tak jsem musela uznat, že Antarktida je výjimkou.

M. Kopřiva 16.8.2014 19:38

Nezoufejte !

Spíše hledejte skryté souvislosti se stárnoucí prostatou a úbytkem hormonů. A věřte mi, za to Amerika nemůže.