25.10.2021 | Svátek má Beáta


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 19.9.2021 17:22

Válku budou krmit farmaceutické koncerny, WHO, politici a panikáři jdoucí za krysařem z Hameln.

Nevím, proč bych se měl nechat napustit něčím upatlaným za dva měsíce. Po zhoupnutí statistiky zemřelých o tisíce (ČR).

"Pokud by byl Šlachta frajer, tak by si nechal předložit nějaké pitevní protokoly. Jak se umírá s chřipkovým virem!" Takhle je to čučkař. Bojí se do toho hrábnout, možná, že i on se třese před těma s prachama nahoře. A tak trajdá po náměstích.

Jsem ve společenské skupině senior.

Očekávám, že s poklesem teplot, podzimními mlhami a lednovými mrazy, tady zas něco bude. Jako vlastně vždy, již 66 let. Nic nového. To zas bude tanec!!!

Prý den svobody! Podle procent těch, co mnohdy vyměnili svoje zdraví za jeden zájezd!!!

J. Jirka 19.9.2021 16:24

"Vyvracejte dezinformaci, že očkování způsobuje neplodnost, radí analýza." [1]

Jestlipak se kdysi také tak úporně vyvracely dezinformace o vedlejších účincích Conterganu (thalidomid) a nebo ještě nedávno o návykovosti OxyContinu?

To, že firma Pfizer zaplatila v roce 2012 pokutu 60.000.000 $ za korupci lékařů v Evropě a Asii je jistě též jen sprostá dezinformace. [2]

[1] https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vyvracejte-dezinformaci-ze-ockovani-zpusobuje-neplodnost-radi-analyza-174809

[2] https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/farmaceuticka-firma-pfizer-dostala-pokutu-60-milionu-dolaru-za-korupci_201208081451_kpracharova

B. Rudolf 19.9.2021 15:50

Díval jsem se na videa o ivermectinu a toto je zřejmě nejpozoruhodnější:

EXPOSED! FDA, CDC & WHO is hiding this from you? | Dr Paul Marik FLCCC - Vijaya Viswanathan - YouTube

Mimo jiné se v něm srovnává nebezpečnost vakcín proti kovidu a nebezpečnost ivermektinu z hlediska rizika úmrtí a vakcíny jsou s přehledem mnohem větší zabijáci. O to absurdnější jsou závěry WHO k vakcínám (bezpečné) a k ivermektinu (nebezpečný).

Vakcíny asi budou jako ochrana proti kovidu podstatně účinnější, ale proč tolik dehonestace ivermektinu? Nejde náhodou přece jenom hlavně o prachy a nikoliv o pravdu?

J. Jirka 19.9.2021 16:35

Na začátku léta zmizely jako mávnutím kouzelného proutku poplašné zprávy o masovém vymírání na COVID-19 v Indii (doprovázené směšnými obrázky hořících hraniček dřeva, na kterých prý Indové pálili své zesnulé, zatímco Evropan by na nich neopekl ani buřt). A pak - světe div se - médii proskočila zpráva, že v Indii lidé už dlouho masově užívají ivermectin. A po ní náhle zavládlo veliké ticho, přerušované jen škrabotem per učenců, do noci smolících namyšlené traktáty o neúčinnosti ivermectinu proti COVID-19...

V. Kučer 19.9.2021 14:37

Na covid umírají hlavně staří a nemocní. Neočkovaný senior asi nechce dál zatěžovat důchodový systém.

P. Vychodil 19.9.2021 16:20

taková péče o seniory...jen bys do nich napral něco jedu ?

ale můžeš se pochlapit...začít mi přispívat na zdravou stravu...víš, co dneska stojí zelenina ? za kilo koupíš někdy i tři kila babišo-kuřat ..mne fakt nebaví žrát pořád kuřata, bifteky, prasečí kolena...a to nemluvím o těch rozpečených hnusných houskách...

hele, ukaž se jako skutečný ochránce seniorů, důchodců...stačí mi tak 500 Kč denně, pak si budu moci dopřát kvalitní stravy, základu to dobrého zdraví...

krevetky, úhoře, langusty, chobotničky, o zelenině nemluvě...

pak totiž, pane Kačere, budu, sice starý, ale zdravý...

J. Jirka 19.9.2021 16:45

Průměrný důchod momentálně činí 504,70 denně...

A jen tak mezi námi, krevetky, úhoře, langusty a chobotničky bych v Česku nevzal do huby, protože ať mi slibuje kdo chce co chce, prodá mi vždycky ještě větší odpad, než ta babišokuřata.

P. Vychodil 19.9.2021 17:54

musíte vědět, kde je koupit čerstvé..no a ten důchod potřebuji taky na bydlení, pak na chalupu, auto taky není zadarmo, potápění na Maledivách, lyžovačka bohužel jenom v Itálii, jak rád bych zavítal do Kanady...jooo, důchodce to mají dnes těžké...

J. Jirka 19.9.2021 18:06

Zaručeně čerstvé znamená v Česku nejvýše 2x rozmražené a znovu zmrzlé.

Jo tak, vám to ostatní neplatí bývalí kolegové z... vlastně, do toho vám tedy nic není ;-D

B. Rudolf 19.9.2021 12:47

Jestliže v souvislosti s kovidem mluvíte o válce, pak opakované manifestační porušování zákonů vládními nařízeními a obhajoby případů zbytečné policejní brutality ministrem vnitra považuji za útoky na demokracii, proti kterým bude potřeba bojovat.

Dále bude potřeba vyvodit zodpovědnost za (podle mne) dementní kombinaci nařízení: Zrušení testování pro očkované kombinované s příkazem nošení respirátorů.

Díval jsem se na stránky ministerstva zdravotnictví. Včera jsem tam našel část věnovanou vyvracení domnělých dezinformací, jenomže z dnešního pohledu se to jeví tak, jako by některé "dezinformace" vyvracené ministerstvem zdravotnictví byly informacemi a některé argumenty, kterými tyto MZ vyvracelo ony "dezinformace" se ukázaly samy býti dezinformacemi.

Imunitu proti virům posilují velmi levné prostředky jako je přiměřené množství vitamínu D a zinku (a nejspíše i další, kterých jsem se nedopátral). Tak jsem se díval na stránky ministerstva zdravotnictví, jestli tam něco podobného neradí. A víte, co jsem tam našel? ...

Očkování, očkování, očkování, testy, testy, testy.... (A naštěstí i protilátky, což mne šokovalo, protože tak racionální krok jsem už nečekal).

B. Rudolf 19.9.2021 14:29

Ještě k těm vitamínům a minerálům, které by mohly pomoci s prevencí proti kovidu. Objevil jsem videa paní Christy Risinger a myslím, že na nich něco je:

The One Vitamin I Take Every Day! - YouTube

Zde říká, že je prokázaná slušná (statistická) účinnost vitamínu D při prevenci kovidu. V současnosti je rozumné ho užívat

Vitamins to Prevent COVID??? - YouTube

Zde zmírňuje nadšení pro zinek. Je ho potřeba brát opatrně a po očkování ho přestat brát. Jejím závěrem je doporučení vitamínů C a D. Zvýšené dávky vitamínu D po poradě s lékařem a po krevním testu na jeho hladinu.

J. Vintr 19.9.2021 15:52

Všechna vládní nařízení "proti šíření" byla dementní a případné šíření viru nemohla mít žádný vliv. Ovšem jsem si jistý, že z podstatné části nepochazela z dutých hlav našich politiků, ti jenom plnili instrukce, které dostali od někoho zvenčí

B. Rudolf 19.9.2021 12:29

Jde o to, čemu říkáte válka. Protože kovid je jen katalyzátor problému. Kovid je reálný problém, na který bylo, je a bude potřeba racionálně reagovat.

Ale, co si mám myslet o vládě, která k drastické sekeře zapřičiněné kovidem přihodí velkou sekyru vlastní:

„Je to odpovědnost premiéra.“ Opozice chce řešit zprávu NKÚ ve Sněmovně - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Zdrcující závěr kontrolorů: vláda při pandemii selhala - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Zdrcující zpráva NKÚ. Některé případy jsme předali policii, říká prezident - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Takže, i když asi brzy (za půl roku) sundáme respirátory a roušky, skutečná válka a to o záchranu ekonomiky a demokracie teprve vypukne.

J. Lukavsky 19.9.2021 8:15

ve věkové skupině nad 60 let není proočkováno „mezi 400 až 500 tisíci osob“. Nu být majitelem pohřební služby či krematoria tak si mnu ručky. Určitě bych nikoho nenutil. Každý svého štěstí mašinfýra. Disputace zda někdo umřel na covid či jen s covidem jsou o ničem. Na chřipku samotnou asi také málokdo umře, ale po ní obvykle přijde zápal plic a po něm obvykle Zubatá. J.L. end

J. Vintr 19.9.2021 10:29

Někteří "vakcionáři" se evidentně těší na to, až dojde na jejich slova a ti hloupí "antivaxeři" začnou houfně umírat. Skutečně ušlechtilé přání.

J. Jirka 19.9.2021 12:22

Jaroslav Hašek kdysi napsal povídku Reelní podnik o cirkusové atrakci, která spočívala v tom, že návštěvník zaplatil a vstoupil do úplně zatemněného stanu, kde ho popadli a zadním vchodem vyhodili ven. Pointa spočívala v tom, že ti vyhození dělali atrakci obrovskou reklamu a všechny zvědavce nabádali, aby si to šli taky užít. A navíc, někteří z těch vyhozených neváhali znovu platit a nechali se vyhazovat stále dokola.

A nějak takhle je to s našimi "očkovanci", kteří už se těší na třetí a další dávky, které jim konečně přinesou tu kýženou nesmrtelnost a budou se moci povýšeně smát těm "hlupáčkům", kteří si to za "státní peníze" nešli užít a tak jsou teď občany druhé kategorie.

V Rakousku přestávají vyplácet neočkovaným podporu v nezaměstnanosti, takže jsem zvědav, kdy něco podobného přijde k nám, Vždyť problém s neočkovanými seniory by se snadno vyřešil tím, že by jim stát přestal vyplácet důchod, případně by se ke svým penězům mohli dostat jen prostřednictvím covid pasu...

J. Vintr 19.9.2021 13:31

Nestrašte.

V. Kučer 19.9.2021 14:22

Neočkovaní penzisté mohou naopak svůj důchod státu ušetřit.

J. Jirka 19.9.2021 14:55

Nu, čas ukáže, kdo měl pravdu...

Skutečnosti, označované ještě zcela nedávno jako dezinformace nebo přímo nestoudné lži, dnes někteří z nás už přijímají jako naprostou samozřejmost.

Takže ve vlastním zájmu doufejte, že se Overtonovo okno stejně rychle nepřesune z "jedině vakcína nás ochrání" na "experimentální dryják zničil zdraví značné části lidstva".

B. Rudolf 19.9.2021 13:05

Nechci strašit. Ale zkuste se vžít do hodně starého člověka s těžkou nadváhou. A z jeho pozice se zamyslete nad příběhem, který mi vyprávěl kamarád, který ho zažil: Jeho stará a nemocná tchýně zemřela dva dny po druhé dávce očkování. Lékař, který stanovil příčinu smrti, odmítl připustit, že by mohla existovat příčinná souvislost mezi jejím očkováním a úmrtím. (To se nám to dělají statistiky, když nám lidé věří.)

Takový vysoce rizikový senior může uvažovat následovně: Pokud dostanu kovid, tak mne téměř jistě zabije. Pokud dostanu očkování, nemusím ho přežít. Pokud dostanu očkování, které přežiji a poté kovid, nemusím ho přežít.

Kdyby byly k dispozici důvěryhodné statistiky, tak by se mu asi dalo vysvětlit, že větší šanci přežít bude mít, když se nechá naočkovat. Jenomže, jak vznikají statistiky, je zřejmé z případu, který jsem popsal, a jehož pravdivosti věřím. Takže nic v ruce nemáme. Vysoce rizikový senior pouze ví to, že pokud nepůjde ani k očkování a ani nedostane kovid, má větší šanci přežít, než když půjde k očkování.

To, co nám chybí a chybí to děsivě - je DŮVĚRA.

J. Vintr 19.9.2021 13:32

Důvěřovat evidentním, mnohokrát profláknutým lhářům může jen hlupák...

Z. Lapil 19.9.2021 17:42

Důvěra v co?

Důvěra by byla, kdyby byla osvěta. Jenže i to, co leze z ministerstva zdravotnictví, je propaganda.

Nejspíš proto, že novináři a sociální sítě se naučili místo reprodukování informací chytat za slovo: řekněte jim, že v nemocnici občas někdo umře, a oni z toho udělají vraždící ústavy.

J. Ptáček 18.9.2021 14:37

Po válce bude až válku vyhrajeme. Až dáme na vzdělané fundované odborníky. A přestaneme naslouchat arogantním nixmochrům typu Okamura, za nímž, kromě plácání o jakési česko-japonské cestovce, ale vůbec nic není. Vlastně je: VYTUNELOVANÝ ÚSVIT. A prachy v jeho peněžence. Suma, kterou by slušný průměrný občan našeho státu poctivou prací vydělal tak za 200 let.

J. Vintr 18.9.2021 20:47

To by museli okamžitě kopnout do pozadí takové ty Maďary, Dušky, Kubky a celou tu bandu, co tady straší a šíří covidové lži.

R. Langer 19.9.2021 5:23

Tak určitě, Svědku kovidův! :-P

Z. Lapil 19.9.2021 17:43

Je mi trapné to pořád opakovat, ale ani fundovaní odborníci se občas neshodnou.

J. Vintr 19.9.2021 20:29

Ti takzvaní "odborníci", jejich názory jedině oficiálně platí, jsou prokazatelně sprostí lháři.

Z. Lapil 19.9.2021 21:51

Reagujte na to, co píšu. Nepíšu o "takzvaných "odbornících"", ale o "fundovaných odbornících. Což není totéž.

Protože my dva se domlouváme dost těžko, i když do toho nevnášíme významové posuny.

J. Vintr 19.9.2021 23:09

Tak pardon, já jsem to pochopil tak, že mezi ty fundované odborníky počítáte i tu bandu, která nám už víc jak rok a půl přikazuje, jak máme žít.

Z. Lapil 20.9.2021 9:27

Děkuji. Pokud mi někdo přikazuje, jak žít, je to v tu chvíli politik, i kdyby to byl profesí Einstein.

Bohužel, lidem je obtížno vysvětlit - a politici se do toho pochopitelně pouštějí jen neradi - že existuje něco jako pravděpodobnost. A že i ten nejfundovanější odborník nemusí mít pravdu, aniž by lhal; zvlášť když se jedná o novou nemoc, kterou nikdo pořádně nezná.

Nakonec to bylo vidět i v souvislosti s covidem. V zimě a na jaře 2020 mezi lidmi málem panika z vražedného moru, na podzim a letos na jaře otrávené dodržování rutinních opatření a momentálně se to obchází, jak si jen kdo dovolí proti zákazu a - nepochybuji - při vědomí aktuálního osobního rizika.

Osobně jsem byl předminulý týden vysloveně za svědka covidova. Kolega kdesi v terénu měl roušku. Coby slušný člověk povídám, že jestli si přeje, nasadím si ji taky. Že prej dobrý, on že je po transplantaci, tak ji nosí standartně. Takže, když mě pak vezl autem, jsem si ji nasadil, vaše řeči sem, Prymulovy řeči tam :-). Jak s oblibou opisuju od dřevních Američanů: "Tohle je svobodná země".

Chce to jen pohlídat si, že chovat se svobodně neznamená chovat se opačně, než předepisuje vláda.