Úterý 21. dubna 2026, svátek má Alexandra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

GLOSA: Kdo nebonzuje s námi, bonzuje proti nám

diskuse (46)

Tak bych nazval iniciativy, ke kterým se „ve jménu páchání dobra“ snižuje stále větší spousta osob a bohužel i médií.

Již několikrát jsem zaznamenal informace o konkrétních podnikatelích, kteří navzdory vládním nařízením otevřeli své provozy. Samozřejmě, že je to vždy dobré sousto pro závistlivce, kteří na ně velmi rychle posílají kontroly a snaží se těmto lidem za každou cenu uškodit.

Výsledek? Očerňování a dehonestace těchto „hříšníků“ a opravdu tučné pokuty, jdoucí do mnoha milionů. To se v praxi rovná likvidaci těchto živností či malých firmiček.

Proč to vše? Opravdu je tak těžké pochopit, že tito lidé už prostě současnou situaci nezvládají? Že nechtějí a ekonomicky nedokážou další měsíce dodržovat opatření, která nemají žádnou logiku a smysl? Nikomu nedochází, že i tito lidé mají své zaměstnance a rodiny? Že musí platit složenky?

Snad každý už dnes ví, že uzavření například malých prodejen a provozoven, kde se za den vystřídá sotva pár desítek osob, nemá na šíření pandemie pražádný vliv. Neměla by tedy naše sebestředná vláda kriticky a chlapsky uznat, že šlápla vedle a otevřít je raději, než na ně posílat „finančáky“?

A co se týká samotných práskačů, těch je mi jen líto - ať se svou záští třeba udáví. Proto jsem s dovolením použil dle mého názoru velmi výstižnou anekdotu (autor Alfred Rudys).

Kdo nebonzuje s námi

Převzato z profilu.

Aston Ondřej Neff
21. 4. 2026

Poprask vyvolal lidovecký hejtman Grolich.

Gita Zbavitelová
21. 4. 2026

Ve středu vyprší příměří s Íránem, které vyhlásil Donald Trump.

Jan Ziegler
21. 4. 2026

Gestapo spolupracovalo s NKVD, ale Češi prý pomáhali nacistům

David Floryk
21. 4. 2026

Sympatizanti pětikoalice důvěřují ČT více než sympatizanti vládní koalice.

Tomáš Vodvářka
21. 4. 2026

Rusko vystavilo billboardy s názvem „Deset století polské rusofobie“.

Štěpán Hobza
21. 4. 2026

Britská média bijí na poplach. V létě, kdy se bude v USA a Mexiku konat mistrovství světa ve...

ČTK, Lidovky.cz
20. 4. 2026

Francie a Polsko si plánují vyměňovat informace a pořádat společná cvičení v programu pokročilého...

ČTK, Lidovky.cz
20. 4. 2026

Ministerstvo zahraničí v pondělí ruskému velvyslanci v ČR Alexandru Zmejevskému vyjádřilo důrazný...

ČTK, kh Kateřina Havlická
20. 4. 2026

Severovýchodní pobřeží Japonska v pondělí zasáhlo zemětřesení o síle 7,7, upřesnily úřady. Japonská...

Ondřej Neff
20. 4. 2026

Za tři dny, tedy ve čtvrtek 23. dubna, budu vzpomínat na den, kdy poprvé vyšel deník Neviditelný...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz