3.8.2020 | Svátek má Miluše


GLOSA: Kdo mi dá sociální dávky na mobil?

14.3.2006

Otevřený dopis bývalému zmocněnci pro lidská práva Petru Uhlovi

Vážený pane Uhle,

Lidové noviny přinesly zprávu o tíživé sociální situaci stovek ostravských Romů (Kauza „levný mobil“ Romům). Jako bonus k penzijnímu připojištění si pořídili mobily za korunu, které obratem prodali do zastavárny za tisícinásobek. Dnes se diví, že v souladu se smlouvou musejí odebrané zboží používat a platit za služby s ním spojené. Občanské sdružení Vzájemné soužití proto s úřady zahájilo jednání o mimořádných sociálních dávkách.

Protože se romskou problematikou dlouhodobě zabýváte, chci vás poprosit o radu. Rád bych si pořídil nový mobilní telefon. Kde se mohu přihlásit o sociální dávky na jeho provoz? Pokud mi je totiž úřady nedají, budu se jako Nerom cítit rasově diskriminován.Rozhovor s MUDr. Jiřím Slívou, Ph.D. o podávání léků na bolest dětem
Rozhovor s MUDr. Jiřím Slívou, Ph.D. o podávání léků na bolest dětem

Kdy je zvýšená teplota u dětí v pořádku a kdy je potřeba vyhledat lékaře? Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor? Na vaše otázky...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.