19.2.2020 | Svátek má PatrikDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Kde domov můj?Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 7, poslední: 12.10.2009 15:06, přehled diskusí

Milá paní, to chce klid, ...:
Autor: Pižla Datum: 11.10.2009 10:21

... přihodilo se Vám totéž, co většině starých lidí: svůj vlastní stav zaměňujete za stav celé společnosti. Pro ně bylo dobře výhradně a jen v minulosti, kdy oni byli mladí, zdraví a plní energie. A jistě k tomu najdou spoustu souhlasných reakcí: od jiných starých lidí, a zejména pak od těch, kteří si  n e p ř e j í, aby tu bylo dobře. Jestli tu opravdu nevidíte žádná zlepšení za těch podsledních dvacet let, chce to možná jen pořídit si konečně dobré brýle.

Rada je snadná: seberte se s pár přítelkyněmi a zajděte si do kavárny. Dejte si pár dobrých dortíků a dobrou kávu. Můžete si přitom krásně zanadávat na poměry. To je velmi české, přitom zas najdete svůj domov. Dobrou chuť!

 

Re: Milá paní, to chce klid, ...:
Autor: Patron Divný Datum: 11.10.2009 10:53

Já bych k té staré dámě nebyl tak drsný, ale v podstatě s vámi souhlasím. Jen bych k těm lidem, kteří si s ní notují, přidal další skupinu: ty, kteří si potřebují nějak vysvětlit, že na tom nejsou tak dobře, jak by si podle svého názoru zasloužili.

Re: Milá paní, to chce klid, ...:
Autor: Kiki Datum: 11.10.2009 10:57

Máte pravdu. Staří lidé většinou považují dobu kdy byli mladí za nejkrásnější časy. Moje babička říkala že nejlépe bylo za Rakouska- Uherska, moje matka opěvovala první republiku a já vzpomínám na dobu kdy vládli komunisti. Jak  píšete - byla jsem mladá, zrdavá a plná elánu. Tím nechci říci, že by se mi už na světě nelíbilo.

Re: Milá paní, to chce klid, ...:
Autor: xy Datum: 11.10.2009 11:26

Rv

za koho mluvíte, soudružko?

Re: Milá paní, to chce klid, ...:
Autor: Kiki Datum: 11.10.2009 11:42

Mluvím za sebe a vzpomínám na svá mladá léta, tak jako vzpomínala moje babička a matka kdy jsem jsem byla zdravá a plná života.  Doba v tom nehraje žádnou roli. Na dnešní časy si nestěžuji  nevede se mi špatně, ale přece jen už mám věk , který přináší problémy.

Re: Milá paní, to chce klid, ...:
Autor: Jakub S. Datum: 11.10.2009 12:19

Proč hned zase, zase soudružko - ? Je to očividně moudrá zkušená starší paní s rozhledem. A prostě popisuje, co cítí tisíce lidí naší generace. Víte? Nevíte. Tož tak... nevrmajnd.

Re: Milá paní, to chce klid, ...:
Autor: Frnžalka Datum: 12.10.2009 9:45

Jakube, jako vždy, jsi to trefil.R^