9.5.2021 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

GLOSA: Kde domov můj?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Otec Pešek 10.10.2009 7:57

Re: kde je dobře na duši

Až to místo najdete, dejte vědět.

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 10.10.2009 18:35

Re: kde je dobře na duši

Zatim mam malo informaci a bohuzel umim jen mizerne anglicky, ale zacinam uvazovat o Velke Britanii nebo Irsku.

V 10.10.2009 21:57

Re: kde je dobře na duši

tam vam taky nikdo motorovou pilu nepujci, ja urcite nikomu svoji nepujcim ani bych od nikoho neocekaval, ze by mi pujcil svou, ale domov je uplne o necem jinem, jste jeste moc a moc mlady, anebo jste proste moc toho rozumu nepobral navzdory veku

Kresinka 11.10.2009 17:02

Re: kde je dobře na duši

Milej rodáku,

asi bejvávalo. Možná ještě nějaké ospalé anglické maloměsto, kde žijí převážně starší babky, ale takovej Londýn, hanba mi psát. Mraky naštvaných mladých muslimů, neustále se bouřících proti všemu, co není muslimské, davy opilců, feťáků apod. No v Buckinghamském paláci je asi líp, pravda. A ten jejich premiér ? Slyšela jsem ho cancat na nějaké parádě k výročí konce války a řeknu Vám, ty kecy nejspíš opsal od Paroubka. Jen jedno jim závidím: umí se s tím vším prát nějak mnohem líp, než my, viz  jejich poslanecké " benefity", ty zlikvidovali elegantně

Jenda 11.10.2009 17:32

Re: kde je dobře na duši

Bejvavalo. Mozna Australie.

ladislav 10.10.2009 13:11

Re: kde je dobře na duši

Srdečně souhlasím a to přesto, že po celoživotní zkušenosti říkám dětem - děkujte bohu,že jste se narodily v Evropě. ebo možná právě proto,že je čas začít se starat, aby Evropa zůstala  Evropou a neměnila se postupně na Maroko, či Pákistán.

JW 10.10.2009 1:06

Milá paní,

pokud toužíte po domově popisovaném paní Boženou Němcovou, máte smůlu, narodila jste se pozdě. Tehdy se ale chodilo pro vodu ke studni, jezdilo na koních, silnice byly pouze štěrkové a nepříjemný výpadek elektrického proudu v polovině města by Vás zcela určitě nerozlítostnil. 

ost 10.10.2009 2:18

Re: Milá paní,

nenávratné sny ve stejném stylu jako česká básnířka Jiřinka:-).

J.G. Pašek 10.10.2009 2:50

Re: Milá paní,

Bručouni byli bručouni, veselí a štastní byli veselí, šťastní a stále si zpívali před a po Boženě Němcové, o které víme, že byla nespokojená za koho se provdala a vyhledávala si jiné a kolik jí bylo, když zemžela na rakovinu vaječníku? Nezáleží zda někdo chodí s vědrem ke kašně pro vodu, topí si dřívím v kamnech a jezdí na koni, či a zda máš 6 + 1  3 balkóny a koupelny a v garářži 2 BMW . . .  . . . Skladatel Svoboda měl více než 98% a PRÁÁÁSK, prohnal si hlavu kulí . . .

Hadí oči 10.10.2009 0:53

Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče.

Běžte na náměstí a přemýšlejte, zda jste tehdy měla zvonit nebo ne.

Přemýšlejte, zda byste dnes zazvonila, kdyby tím šly věci vrátit.

Přemýšlejte, zda vůbec má smysl o takových věcech přemýšlet, když vás stejně převálcují všelijací Kindlové ve spojení s Mrázky a Berdychy. Všelijací Topolánkové ve spojení s Dalíky, Paroubkové ve spojení s Kočkovými, Špidlové bez spojení na kohokoliv.  Všichni ti "úspěšní" rumoví, lehkotopnoolejoví, diamantoví kšeftsmoni s konty ve Švajcu, neznámá a obyčejná místní šmudlo-úřednice, která  (asi zazvoněním)  mění bezcennou půdu v lukrativní stavební parcely atd. atd.

Poté vám přeji hodně štěstí v hledání domova vašeho.

duo 10.10.2009 1:37

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče.

I přes to všechno co tu popisujete , i to co popsala paní Šteflová , přes to všechno co mne tu štve a je i na poblití , je to tu o několik řádů lepší , než před tím zvoněním klíči. 

Hadí oči 10.10.2009 2:49

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče.

Kdybyste napsal "je to tady lepší . . .", tak bych to bral. Ale o někilik řádů??  T.zn. že minimálně o dva řády, takže by to bylo minimálně 100x lepší, o tom bych tedy s úspěchem pochyboval. :-)

... 10.10.2009 4:02

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče.

Samozřejmě, pokud vám stačí ke spokojenosti pivo a párky, asi to teď pro vás moc lepší není. Pro mě ano - můžu aspoň kdykoliv svobodně zmizet bez toho, abych se musel ven prostřílet přes nějakej komunistickej dobytek a riskovat u toho vlastní krk.

Kydal 10.10.2009 7:25

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče.

Ty už se ze své komunistické debility nevystůněš, moulo! ;-D

Kolumbo 10.10.2009 7:32

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče.

A vidíte, mně by všichni ti, co jste je vyjmenoval mohli být ukradeni, kdyby se tak strašně nesnažili o moje DOBRO. A na DOBRO přece potřebují peníze. Na to náš občan, DOBRÁK od kosti, slyší. Tak hlasuje, dejme jim ty peníze, jde přece o DOBRO nás všech! Tak to DOBRO tedy máme. Já bych byl mnohem raději, kdyby se na mne všichni ti humanisti vykašlali a nevšímali si mne, ať už bych byl bohatý nebo chudý, nemocný nebo zdravý. Škoda, že stran toho nemůže jeden podepsat revers a vzdát se členství v této společnosti idiotů a hamounů, co budou stále dokola hlasovat pro zlodějský "sociální stát" a k smrti otravovat spoluobčany požadavky stále dalších "zákonných" regulací. Dnes už si bez spousty razítek ani neuprdnete.

TF 09 10.10.2009 9:28

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče. / krize a přesuny výrob

Zatímco v 50. letech bylo v USA na 30 firem, které vyráběly televizní technologie, v roce 1987 zbyla jen jediná – ZENITH. Když rozmontujete počítač, do jehož monitoru právě teď koukáte, snadno zjistíte, že asi 95 % součástek v něm je z Číny, Japonska nebo přilehlých států. Jenomže ekonomika je hlavně o tom, že se věci a peníze otáčejí.

Lidé pracují, vydělávají za svou práci peníze a za ty peníze si zase koupí jiné věci, které se vyrábějí v dalších továrnách. Jenomže s odsunem výroby z Ameriky spolu s ní odcházela i práce. Střední třída, nejpočetnější skupina obyvatelstva začala chudnout.

V 80. letech vyhlásil president REAGAN tzv. ekonomiku služeb. O co šlo? Byla uměle vytvořena pracovní místa ve sféře služeb a ta byla zaplňována nezaměstnanými z výroby, kterých rychle přibývalo. Tím, že si všichni budou navzájem prát prádlo, půjčovat videokazety nebo podávat na sebe žaloby se ale stát neuživí !

 Odchodem výrobních odvětví také klesala konkurenceschopnost Ameriky. Tak se stalo, že Čína, která vyrábí výrobky pro půl světa začala vzkvétat, zatímco Amerika, kde se vyráběly zbraně a speciální výrobky pro pár speciálních zákazníků chudla.

Antonín Kofroň, veterinární peda 10.10.2009 14:51

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče. / krize a přesuny výrob

Milý vole, Vaše informace nejspíše pochází z VUMLu a aniv Americe, ani v USA jste zřejmě nebyl.  Přesto se považujete za experta na americkou ekonomii. USA, ani americký kontinent nezchudly, a to i když přičteme i země střední a jižní Ameriky. Co se stalo, je že RŮST ekonomiky a životní ůrovně se zpomalil, ale nezastavil. A to platí nejen o americké střední třídě, což jsou drobní podnikatelé zaměstnaci, t. zv."white collar" ale i o třídě dolní, t. zv. "blue collar", nebo po odborářsku "working class".

Co se týče výroby, tak obory náročné na suroviny byly oprávněně přesunuty ke zdrojům těchto surovin, čímž se převedly joby třeba z hutnictví  ven ze země.  Také se tím vyčistilo ovzduší a vůbec environment.  Třeba rafinerie mědi z chuilské a dalších jihoamerických rud, které bylt třeba v Carteeretu v New Jersey,  nebo v Tacomě ve státu Washington jsou pryč již dekády a nikdo jich nelituje.  Totéž s hutěmi v Illinois a Indianě, nebo s ocelárnami v Pittsburghu.  Místa, která vypadala jako krajina Mordoru z filmu Pán Prstenů se změnila v místa kde je dnes radost žít a bydlet.  A třeba zrušením starých mamutích, konkurence neschopných, protože zastaralých, oceláren a vybudováním moderních automatizovaných oceláren jako provozuje třeba bývalá aeronautická firma LTV se naopak konkurenceschopnost amerického průmyslu zlepšila.

JR 3/09 10.10.2009 16:06

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče. / krize a přesuny výrob / bohaté země

Rogers: Říkáte „bohaté země“. Problém je, jak definujete, co jsou bohaté země. Toto jsou země, které bývaly bohaté. Británie, USA, a tak dále. Dochází nyní k podstatným změnám. Vy znáte Asii, jen se kolem sebe podívejte. Co se tady děje. Jděte v Asii na nějaké letiště a odleťte tamodtud na letiště JFK v New Yorku. JFK je třetí svět. Podívejte se na infrastrukturu v Americe a srovnejte ji s infrastrukturou v Asii. Kapitál je nyní v Asii. A ten, kdo tomu nerozumí, by si měl sehnat nějaké knihy a přečíst si pár faktů. Anebo navštívit Asii a podívat se. Mně se to nijak zvlášť nelíbí, že tohle musím říkat, jsem americký občan. Mám rád Británii. Ale nemůžu předstírat, že se nic neděje. Jinak i já udělám bankrot. Býval jsem kdysi chudý. Nechci být chudý. To už jsem zažil.

Reportér: Takže Gordon Brown a prezident Obama nemůžou udělat nic? Dochází k podstatnému poklesu životní úrovně lidí žijících na západě. A lidé si to nechtějí přiznat.

Rogers: Samozřejmě. Podívejte se na fakta. Nejzadluženější stát na světě jsou Spojené státy. Propadají se stále hlouběji do dluhů. Každý týden, každý měsíc. To není můj názor, to jsou prostá fakta. Lidi vám můžou říkat, ale zadluženost nevadí. Nedělejte si starosti. My jsme úspěšná země. Můžou si to říkat celý den. Popírají realitu.

Reportér: Ale americká měna je světovou rezervní měnou. To přece Ameriku hodně chrání.

Rogers: Ano, to je jediným důvodem, proč má Amerika možnost se stále hlouběji propadat do dluhů. Protože oni můžou ty peníze tisknout, jsou světovou rezervní měnou. I když lidi začínají říkat, že možná nechtějí už používat dolary. Postupně dochází k odklonu, jako v padesátých letech došlo k odklonu od libry. A jak dlouho zůstane americký dolar rezervní měnou? Avšak nakonec, když natisknete příliš mnoho peněz, nefunguje to. Nikdo s tím neuspěl.

Jenda 11.10.2009 17:35

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče. / krize a přesuny výrob / bohaté země

Kdypak byla postavena ta letiste v Asii a kdy JFK? To vite, kdyz neco zrovna postavite tak je to nove a blyskave. Kdyz uz to delsi dobu provozujete a upravovat muzete jedine za provozu ...

Peter 10.10.2009 16:57

Re: Místo kouzelného zvonečku uchopte klíče. / krize a přesuny výrob

Mily pane Kofroni, jiz samotne osloveni "mily vole" napovida kdo jste. Vase snaha o vysvetleni nekterych aspektu americke ekonomiky je vyplodem jednoducheho mozku. Jednodusi lide maji jednoduchy zivot a proto "my vsichni ostatni" jim tento zivot muzeme zavidet.

Ella 10.10.2009 0:36

Domov

Jestli Vam nic nerika pohled na Cesky Krumlov, Trebon, Prahu, Olomouc, lesy, kostely, pole, zamky.....tak skutecne nevite co domov znamena.

ost 10.10.2009 2:21

Re: Domov

Bývalým obyvatelům Sudet "domov" také něco znamená, hodláte se vzdát v jejich prospěch ukořistěné chaloupky?

XXM 10.10.2009 6:40

Re: Domov

Ti přece měli Heim in Reich, těm se přání splnilo.

Pamětník 10.10.2009 11:24

"Dnes nám patří Německo a zítra celý celý svět"

Chtěli cizí, kvůli tomu rozpoutali válku a tak nakonec pozbyli i to vlastní.

Gregory 10.10.2009 6:47

Re: Domov

Třeboň , Praha , lesy atd . Pohled jistě zajímavý . Na Paříž , Dolomity  nebo Dubrovník taky , ale to neznamená být doma .  To je o něčem jiném . Je to o vztahu a mám dojem, že u " nás " ten vztah skončil v r. 48 a už se ho nikdy nepodaří obnovit .

Kydal 10.10.2009 7:27

Re: Domov

R^!!