9.5.2021 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

GLOSA: Kde domov můj?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
strejda 10.10.2009 18:58

Re: Pane bože, autorko, jsou tady podstatnější problémy

No, chytnou každého desátého. To se pak takové riziko vyplatí. Ovšem, stane se, že se bude krást mnohem více. A to již bude problém.

kvetla 11.10.2009 2:36

Re: Pane bože, autorko, jsou tady podstatnější problémy

Tak to vypadá,když ti,co dělají zákony mají vršovickou Sorbonu,nebo jsou to rachlokvašky z Plzně.Nevím co je horší.Spíše ale ani úroveň těch ostatních škol,soudě podle kvality zákonů, nebude o podstatně lepší.;-€

;-DAle jedna podstatná věc se zlepší zásadně. :-/Statistika trestných činů vykáže značný pokles a tak si policie,státní zástupci i soudci budou přidávat na metálech a na prémiích;-D

Jiří Heincl 10.10.2009 10:57

Já se vždy rád vracím

Občas jezdím na týden, dva trochu dále na východ, občas o něco blíže na západ. Vždy se rád vracím domů, ovšem z východu radostněji.

PPP 10.10.2009 10:35

smůla

Máte prostě smůlu paní, není na Zeměkouli místo, které by lidé nějak nepřetvořili. Jednak jsou tu lidé už dlouho a jednak je jich hodně. Takže svůj vysněný domov nenajdete ani na antarktidě, je to tam samá výzkumná stanice. I kdyby se vám podařilo vyhubit celé lidstvo, nepomůžete si. Přehrady staví i bobři.

Klička 10.10.2009 10:33

Kde domov můj? Ptám se i já.

Narodil jsem se v Československu a to byl můj domov po 48 let. K tomuto mému domovu jsem měl i jisté vlastenecké cítění. Poté však, kdy dva politici, podporovaní svými politickými stranami a snad i jejich voliči, což je ovšem výrazná menšina občanů,  mi tento můj domov sprostě ukradli a následně mi nadiktovali, jak je jejich zvykem, že mým domovem je ČR, protestuji. Nikdo se mne na můj názor neptal a neptal se nikoho z občanů Československa. "Zvítězila" vůle pánů Klause a Mečiara a několika jejich nohsledů.Tam jsme to dopracovali, vážená, ve své toleranci zlodějských praktik politických stran bez výjimky, které nás o náš domov připravily. A teď pláčou nad tím, že občané nemají vlastenecké cítění. Oni je mají, ale ne k takovému paskvilu, který politické strany samy vytvořily a provozují.

Pepa 10.10.2009 12:03

Re: Kde domov můj? Ptám se i já.

Víte pane, nevíte o čem mluvíte. Ale Vám to stejně nevadí, Vám stačí, že máte důvod na něco nadávat a pomlouvat. Myslím, že si můžu dovolit Vás kritizovat protože jsem ze smíšeného manželství a na Slovensku jsem prožil dost na to abych věděl, že toto byla jediná možnost jak vše uspořádat v klidu. Vy se neptáte co na ten Váš názor říkají slováci. Vy jste okoukal co žvatlají komunisti a Paroubkovci a to Vám stačí, jen když je důvod řvát. Mě to bylo jasný už tehdy když slováci začátkem roku 1990 vytáhli svoji vlajku. Další byla pomlčka v novým názvu a následovaly další důvody. Ovšem to Vy jste nechtěl vidět. Vám stačí, že můžete dělat důležitýho. 

gnomon 10.10.2009 14:05

Re: Kde domov můj? Ptám se i já.

Byl jsem vloni na Slovensku a při  náhodném setkání sjednou postarší paní, když zjistila že jsem Čech a přišla řeč na rozdělení republiky - rozbrečela se

Pepa 10.10.2009 14:52

Re: Kde domov můj? Ptám se i já.

Ale ano, nebyli všichni pro rozdělení, vím to i teď trávím na Slovensku dost času, Ale co by jste dělal a co Češi kdyby tenkrát bylo referendum, a Slováci by byli pro rozdělení a Češi ne.  Podle koho by se rozhodovalo? Určitě by to nedopadlo jako v Jugoslávii, to je jasné, ale byly by problémy s dělením.  Takhle to dopadlo na jedničku.

Klička 10.10.2009 21:46

Re: Kde domov můj? Ptám se i já.

Vážený pane, na Slovensku jsem toho také dost prožil a mezi Slováky mám dosud mnoho přátel, jejichž počet je vyšší než 100. Pouze jeden z nich však uvítal rozdělení Československa. Abych byl přesnější, přímo jsem se o to mezi Slováky zajímal a zjistil jsem, že odstředivé nálady byly pouze v Žilině a jejím nejbližším okolí a v okolí Banské Bystrice. Nikde jinde jsem se se souhlasným názorem na rozdělení nesetkal. Naprostá většina lidí, s kterými jsem mluvil by zcela jistě souhlasila s vypsáním referenda k této věci. Nikoliv ovšem dvou referend ( v ČR a SR zvlášť), ale jednoho celostátního referenda v ČSFR. Mám za to, že tam by se jasně ukázalo kde ještě, kromě dvou zmíněných oblastí by občané byli pro rozdělení. Bylo by to v Praze, kde protislovenské nálady vždycky převažovaly. Ale nechme toho, teď už nelze na věci nic změnit. Přesto se stále považuji za Čechoslováka, ikdyž jsem se narodil na Moravě.

kvetla 11.10.2009 2:40

Re: Kde domov můj? Ptám se i já.

R^!!VV

kvetla 11.10.2009 2:47

Re: Kde domov můj? Ptám se i já.

Tu jedničku s hvězdičkou jsem chtěla dát přispívajícímu Pepovi,ale ten rychlý blbec si to zařadil jinam.Tak tedy ještě jednou,Pepo,R^VV!!

Poválečné Československo 10.10.2009 12:35

Re: Kde domov můj? Ptám se i já.

netrvalo 48 let, pouze 47 let a  a necelých 8 měsíců. Narodil jste se tedy patrně ještě v Protektorátu Čechy a Morava, kam se zanedlouho zase vrátíte. Na to se vás ostatně taky nikdo neptá.

Janula 10.10.2009 15:44

Re: Kde domov můj? Ptám se i já.

V naprosto fantastické knize Bohatství a bída národů se autor zamýšlí nad choutkami různých států a národů se rozdělit.A velice trefně píše,že tyto snahy jsou vesměs odsouzeny k nezdaru a že bylo zapotřebí pragmatických Čechů,aby se elegantně a bez krve rozdělilo Československo.I na jiných místech nám autor skoro lichotí.

Jiřina 10.10.2009 10:06

Neztrácet naději

Vážená paní, nebuďte smutná z některých negativních reakcí na Váš článek. I tito lidé, bohužel, sdílejí s Vámi Váš domov. Hodila jste " perly sviním "a oni, neznajíc jejich hodnotu, na ně kálí....Jejich city dosahují pouze výšky plných koryt, nic víc u nich nehledejte. Domov máte tam,kde jste se narodila, v zemi, kterou pro Vás obdělávali a chránili Vaši předci, kde můžete nalézat jejich stopy....Současný morální marasmus a cynismus citlivé lidi zraňuje, chce to vydržet s vědomím, že nic netrvá věčně....Vlci se přemnožili a začínají se požírat mezi sebou, v tom je naděje :-)

Jenda 11.10.2009 17:26

Re: Neztrácet naději

Ty perly jsou nejake zasle a zcernale. Castecne skarohlidstvim, castecne ublizenosti a castecne zavisti. A castecne taky nedostatkem informaci o okolnim svete a idealizovanymi predstavami o cizine.

Náčelník Skvrnitý ocas 10.10.2009 9:34

To máte tak

To máte tak, paní J.V.P.-Š. Domov je jen jeden, v dobrém i ve zlém. Zkuste se nad tím, místo naříkání, zamyslet.

J. Ryba 10.10.2009 9:24

Paní Jarmila V. Pospíšilová-Šteflová

by se asi měla rozhodnout, jak se vlastně jmenuje a pak teprve bádat o domově.

Američané prý mají úsloví, že domov je tam, kde si pověsíš klobouk. Pan Jiří Voskovec to poněkud upravil: Domov je tam, kde se pověsíš.

huhu 10.10.2009 9:09

to je tedy blábol

Rv

Pepa 10.10.2009 8:47

Nespokojená dámo

Milá dámo, chcete-li si najít domov, není nic jednoduššího. S Vaší povahou je nejlepší najít si nějakou díru minimálně 100m pod zemí, tam si lehnout do postele, přikrýt se, a NIKDY se už neodkrýt.

Já jsem tady docela spokojený. Ono přeci záleží na mě a né na jiných.

důchodce 30 11.10.2009 4:04

Re: Nespokojená dámo

Hluk lidí, který dělají lidé jako vy, lidí, již si s takovou snadností zabírají svět pro sebe, by citlivá paní Jarmila slyšela i těch sto metrů pod zemí, byť sebelépe přikrytá všemi možnými dekami, jež jí poskytla dva tisíce let stará křesťanská civilizace se všemi svými ochrannými vrstvami proti všemožným formám barbarství ... atd...

Paní Jarmilo, připíjím vám veltlínem. Držte se!

Otec Pešek 10.10.2009 7:55

Asi někdo nechce, aby tu byl můj domov,

proto policie, když najde muže se svázanýma rukama za zády, střeleného zezadu do hlavy a pověšeného na stromě řekne, že nezjistila cizí zavinění.8-oTa se opravdu stalo.:-( Proto není rasizmus, pokud vás někdo bije násadou od krumpáče, chce vám vypíchnout oči a řve "ty bílá svině!".;-OSmiřme se stím, že domov by měl být nejen tam, kde chci já, ale i tam, kde chtějí mne. Snad takové místo najdeme, jinak budeme jen nevítanými bezdomovci v domově těch druhých>-, těch, kterým se toto líbí a vyhovuje.!!

Kydal 10.10.2009 7:21

Jděte někam s vaši nostalgií!

Já když si vzpomenu jak to tady chodilo mezi dvěma válkami, taky si postesknu. Je to ale vše, co mohu dělat. Po padesáti letém marstu je to tady opět trochu k přežití. Lidé jsou pořád vyčůraní, jenom se jich, po působení fašismu a komunismu, nějak více "urodilo"! Příčinou bude asi zvrácenost obou těchto ideologií.:-/

honzak 10.10.2009 6:17

já bych to viděl

nezvládnuté klimakterium. Není-li autorka úplně vypatlaná, tak pomohou vnoučata. V tu chvíli bude mít domovy minimálně 2 a jestli opravdu není vypatlaná, tak nebude mít na podobné pitomosti vůbec čas.

Frnžalka 12.10.2009 13:01

Re: já bych to viděl

Ubohé honzaku!!!

... 10.10.2009 4:06

Milá dámo,

tyhle výkřiky do tmy si nechte někam na pavlač a necpěte se s tím na publicistický server. Tento článek byl na úrovni výplodů nějakého žlučovitého dědka, který nadává, jak ta mládež dneska je hrozná a jak oni by si zamlada nic takovýho jako nosit dlouhý vlasy nedovolili. A pivo dřív chutnalo líp, rohlíky byly levnější, holky hezčí a slunce víc svítilo!

Mimochodem - kde to bydlíte, že vám "každou chvíli" vypadne proud v celém městě? Na Sibiři? Já zažil poslední výpadek před cca patnácti lety.

Bereniké 10.10.2009 10:18

Re: Milá dámo,

Autorku nechápu, opravdu, domov je v srdci, je mezi těmi, které má člověk rád. A je úplně jedno, jestli člověk bydlí ve vile nebo v pastoušce. Důležitá je vnitřní vyrovnanost a mír v duši, toho lze dosáhnout kdekoliv. Člověk by měl hledat a hlavně vidět to pěkné a ne vyhledávat samá negativa.

U nás  na vesnici jsou taky výpadky elekřiny - no a co, když se to stane večer, zapálíme svíčky a povídáme si, když nejde proud přes den, tak aspoň nekoukáme na televizi nebo do počítače a hrajeme si celá rodina nějaké hry. Aspoň to člověka nakopne, že se dá žít i jinak.

A paní bych doporučila, aby zajela někam hodně daleko, nejlépe do nějaké africké země, a ještě ráda se vrátí domů a bude si vážit toho, kde žije. Ovšem tím nemyslím, aby jela do Tunisu nebo do Egypta do nějaké oblasti pro turisty, ale aby poznala opravdový život někde mimo turistické trasy.

Jenda 11.10.2009 17:31

Re: Milá dámo,

Nebojte. Zase budou. Jen co se nam tu poradne rozsiri fofrniky, nemci odstavi par jaderek a postavi jeste par vlastnich fofrniku ... a pak najednou foukne o trochu vic nez se bude fofrnikum libit, nastavi si listy do praporu aby je vitr neroztocil do takovych otacek ze by se rozletely ... a celoevropsky blackout je na svete.

arch.JJ 10.10.2009 3:34

....domov svůj hledejte...

především ve svém srdci, ne ve vnějším okolí. Tak tomu bylo vždy i v dobách dávno minulých.

Kydal 10.10.2009 7:32

Re: ....domov svůj hledejte...

Máte pravdu. Ta paní zratila především svůj domov, tedy rodinu. Jinak by nemohla psát takové hovadiny!:-/

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 10.10.2009 3:00

kde je dobře na duši

Můj domov je tam, kde je mi dobře na duši, kde mě soused pozdraví, na požádání mi půjčí motorovou pilu a já jemu sekačku na trávu. Tam, kde mi politici nesahají moc hluboko do peněženky, tam, kde můžu svobodně a bez velké byrokracie podnikat. Tam, kde mi nikdo nezávidí, když jsem bohatý a nikdo se mě neštítí, když jsem chudý. Tam, kde mě člověk s jiným názorem pozorně vyslechne, místo aby mi dal do zubů. A jestli se ptáte, jakou řečí se tam mluví? Tak to je mi vážně jedno. Jen se čím dál víc bojím, že si budu muset na stará kolena hledat domov jiný.