27.2.2021 | Svátek má Alexandr


GLOSA: Kamiony na koleje

17.3.2009

Tak tohle bylo jedno z programových hesel Strany zelených a po dvou a půl letech působení SZ na nejvyšších místech ve vedení Česka (vláda, parlament, senát) mohu voličům sdělit (ne)radostnou zprávu, ano kamiony na mnoha místech naší země dokázaly vyjezdit vlastní koleje, po kterých si to vesele (ale pro obyvatelstvo spíše nepříliš vesele) šmejdí republikou.

Je pravda, že v městech a obcích zpravidla nebyli zelení dostatečně silní při hlasování v zastupitelstvech, tam většinou převažovaly koalice dvou největších stran ODS a ČSSD, které na mnoha místech republiky snadno prosazovaly mnohdy kontroverzní projekty i proti zájmu voličů. Jako klasický příklad mohu uvést nechvalně známou rychlo-koalici v Přerově, která tvrdošíjně prosazovala tzv. "průpich" městem. Tím vtáhla těžkou kamionovou dopravu prakticky do centra a po nepříliš dlouhé době, po zytečných investicích cca 120 mil. Kč, byl tento špatný projekt odložen zřejmě navždy k ledu.

Koncem minulého roku odeslali přerovští radní požadavek na urychlení dostavby dálnice a tudíž i obchvatu Přerova na ministerstvo dopravy, jakoby je konečně osvítil "duch svatý" a oni konečně vyslyšeli asi čtyřicet let staré přání přerovského obyvatelstva. To již ale nic nezmění na dalších zbytečných, zřejmě nutných investicí do nákladných oprav městských komunikací zničených kamionovou dopravou, a to pravděpodobně ještě v tomto roce v době finanční krize.

Společně pro PřerovBabské rady: zaručené tipy, jak bojovat proti neustálým virózám
Babské rady: zaručené tipy, jak bojovat proti neustálým virózám

Nudle u nosu, opakované virózy, nachlazení, pokašlávání –? nikdy nekončící kolotoč, ze kterého začínáte být šílení? Posbírali jsme ty...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.