24.11.2020 | Svátek má Emílie


GLOSA: Kamenování satana

7.5.2016

aneb Taková malá aktivistická hadž

Už jsem si zvykl, že proti našim polistopadovým prezidentům, s výjimkou Havla, je dovoleno vše. Házení vajec, organizované používání červených karet, záměna prezidentské standarty za červené trenky na střeše Hradu i sprosté nadávání.

S tou prezidentskou standartou bych to považoval za trestný čin hanobení prezidentského úřadu, ale prosím. Nejsem právník. Stal se z toho tak nějak folklor. Proti tomu něco má jen ta lůza, která si nevzdělaně myslí, že je to minimálně za hranou dobrého vkusu a že nějaká ,,umělecká“ skupina Xhoven zas tak velké umění nedělá. Já se ovšem tímto k té lůza zcela dobrovolně a rád hlásím. Jen tak mezi námi, nebýt té lůzy, tak celá kavárenská společnost by žádné kavárny neměla, neměla by ani mosty, pod kterými by mohla spát, a pošla by hlady. Že na Hradě nepospává nikdo s modrou krví musí holt nějak oželet.

Sranda ovšem končí, když se do těchto srandiček zatáhnou děti. Jakási aktivistka z neziskové organizace s anglickým názvem (jak jinak,musí to trochu vypadat) umístí při oslavě Dne Země do stanu portrét prezidenta a nabádá děti, aby se do něho strefovaly (není podstatné, zda kameny nebo hlínou), což dětičky s radosti činí. Inu, děti. Chlapec, který se odmítl do této legrácky zapojit, se stává černou ovcí třídy. Ředitelka oné neziskovky se od této ,,aktivity“ distancovala a onu aktivistku, která je zřejmě vyškolená, ale velice, převelice, řekněme, nemoudrá, vyhodila. Aby ne, není třeba mít IQ o moc vyšší než ona slečna, aby poznala, že toto je hluboko za hranicí dobrého vkusu (nejen) a hlavně, tady jde o peníze až v první řadě.

Ovšem na takových akcích bývá pedagogický dozor. Náhle nikdo za nic nemůže, nic neviděl a pan ředitel je velmi rád, že děti neházely kamením, a tak je vše v pořádku. Pan starosta přerušil spolupráci s uvedenou neziskovou organizací. No a co. Vždyť ty děti jen zkoušely kvalitu zeminy. Zdali oni pedagogové tak nějak žákům vysvětlili, do jak zrůdné záležitosti byli vmanipulováni?

Kamenování u nás zatím není zvykem. Té slečně nepřeji, aby je zažila na vlastní kůži, ale jen proto, že by se i mé děti a vnuci ocitli ve středověku. Vylepšeném atomem.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.