17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

GLOSA: K holiči pod fiktivním jménem?

Ministr zdravotnictví Arenberger totiž podle nich protiprávně nařídil evidenci zákazníků ze strany holičů, kadeřníků a dalších služeb pro potřeby hygieny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kejkrt 6.5.2021 17:24

To jsou zase kecy ...

"Holiči a další profese nemohou vyžadovat prokázání totožnosti svých zákazníků a nemají žádné možnosti k ověření pravdivosti jimi poskytnutých údajů. Zjednodušeně řečeno – můžete se tedy představit i objednat jako Franta Vopička a kadeřník nemá právo ověřovat, zda jím skutečně jste."

Tak samozřejmě že nemohou a nemají oprávnění, ale zároveň taky (pokud budou chtít až tak chránit své zdraví) nemají povinnost toho, kdo se jim příslušně neprokáže, obsloužit.

Je to zkrátka věc toho, jak k tomu kdo bude chtít přistoupit. Myslím, že většina zmíněných profesí si poradí sama bez nápovědy obarveného a napomádovaného šaška, který je teď náhodou ministrem. Nechal bych to na nich.

Mimoto už možná skoro všichni tou nemocí prošli. :-/

J. David 6.5.2021 19:12

Zbývá ještě "Bekantmachung", naši předci to znali. I my si na to zvykneme.

Ś. Svobodová 6.5.2021 15:46

Že vláda dál trvá na protiprávních opatřeních není smutné. Je to protiústavní a protizákonné. Ministr který ví že vydává nařízení v rozporu s právem, veřejně to přiznává a poslanci kteří to schvalují, ti všichni porušují ústavu a slib který dali, že budou dodržovat zákony této země.

T. Navrátil 6.5.2021 14:37

Registrovat se k holiči a do hospody, to je jen začátek. Jak se Vám líbil formulář ke sčítání lidu?? Dobrotivý stát o Vás ví všechno, věděl to i před deseti lety.

J. David 6.5.2021 14:53

Já to vyplnil Svahilsky, ať si to přeloží. Povinnost jsem splnil.

J. Vintr 6.5.2021 13:35

Podle zkušeností jiných států neměla všechna buzerační a likvidační opatření prakticky žádný vliv na průběh epidemie. Zato způsobila obrovské materiální škody a také zřejmě zbytečnou smrt mnoha lidí kvůli zanedbané lékařské péči. Politici samozřejmě nemůžou připustit, aby tato skutečnost vyšla najevo. Proto musí stále hrát hru na to, že tuhle "pandémii" řídí. V poslední době se projevuje čím dál víc, že lidé mají téhle buzerace už dost a hrozilo, že se spontánně vykašlou na poslouchání rozkazů politiků, podobně jako se vykašlali na nejočividnější nesmysl, jímž bylo nošení náhubků na ulici. Proto politici začali "rozvolňovat", ale aby zachovali výše zmíněné zdání, že to pořád všechno řídí, spojili "rozvolňování" se spoustou dalších buzeračních podmínek.

L. Hančar 6.5.2021 12:52

Dnes jsem se pokusil o vlastizradu: pokusil jsem se o ilegální ostříhání v našem městě. Bez testu, bez očkování, tudíž smrtelně stižen zákeřnou smrtí kosící všude na světě hlava nehlava 2 nešťastníky z tisíce. Proplížil jsem se nenápadně k oficírně, v ponuré chodbě ale nikdo nestál frontu, všude asi kamery a za rohy orgáni státu, těšící se na veřejnou popravu. Na dveřích cedule vyhlašující stanné právo vlasové: nemáte pane nárok! Otevřely se dveře a hezká slečna za respirátorem a neprůstřelným štítem říká: pojďte dál, pane. Spadlo mi srdce do kalhot: přece svým nezodpovědným jednáním nepošlu tuto nevinnou bytost do gulagu! Utek jsem.

J. Plzák 6.5.2021 11:14

Stát nemá právo zbavovat mne vlastní odpovědnosti o mé zdraví. Zdraví je moje osobní záležitost a z toho vše ostatní vyplývá.

Jdu dobrovolně, z vlastního rozhodnutí, k holiči a tam jsem obsloužen osobou, která také rozhoduje sama o sobě.

Tak to je, i když to mnozí nejsou schopni pochopit.

Stát jedná nezákonně.

V. Němec 6.5.2021 12:09

Jo, bejvávalo. Ćasy se mění, lis se utahuje, poteče krev.

V. Kain 6.5.2021 12:25

Co mě ale překvapilo,že Arenberger má milionové příjmy z vedleší činosti a neplatí z toho daně.Zatímco tady se Berňák spadající pod min.financí vozí po kdejakém prodejci a OSVČ,tak tato ryba je v klidu.Kde to žijeme?Že to je špatný ministr zdravotnictví netřeba dodávat.On to dokazuje svým jednáním..

J. Vintr 6.5.2021 14:07

Mně spíš překvapuje, že se člověk, který se ve funkci ministra projevuje jako naprostý idiot, ukázal být tak zdatným podnikatelem.....

J. Kadeřábek 6.5.2021 15:39

Ředitelé nemocnic bývají i zdatní podnikatelé se zakázkami, které podepisují. Viz Prymula, Nečesaný a nyní i Kůže.

J. David 6.5.2021 10:22

Co ještě si ti tydýti vymyslí? Až se půjdu na veřejné WC vymočit za "pětku", tak mne musí hajzlbába perlustrovat? To raději si močovému měchýři půjdu ulevit "zadara" v přilehlém parčíku mezi rododendrony, pokud mne ovšem nenačapá bdělá MP s exterierovou vizáží a vybavení typu SWAT. Jo, i na regulaci psích lejen a močících dědků mezi rododendrony musí být vybavení MP na úrovni boje proti terorismu. Tam pak perlustrace bude zákonná. A oficíny? Jak si doma holím fousy, tak si i sekačkou (takové to bzučící "lohoho", jako třílampovka ve Fabii) oholím vlasový porost na lebeni bez perlustrace u kadeřníka. Netřeba mi Mario Krankla, aby mi nakadeřil kučery typu Emanuala Moravce. Arenberger, venerolog, co dodat. Epidemiolog na lues, ale spirocheta je bakterie, nikolivěk vir, a on nyní kydá i do virů. A co filcky (Pthirus pubis), bude kydat i do entomologie? Bon, on má soukromou výzkumnou laboratoř, asi na "fšecko", co nese vejvar. Čiperný to felčar.

V. Braun 6.5.2021 10:14

Autor řeší hlouposti. Včera jsem byl u kadeřnice. Chodím tam už dlouho pod svým jménem, takže představovat se najednou Vopička by bylo dosti podivné. I můj telefon má, protože se předem telefonicky objednávám. To vše má v objednávacím kalendáři zapsané. Takže jediný nový údaj bylo to, že jsem ji ukázal výsledek testu, s čímž osobně žádný problém nemám.

J. David 6.5.2021 10:44

A nechal jste si nakadeřit bujnou kštici? Byla to "trvalá", či "vodová"? Jak bylo pod helmou s natáčkami? Jen se ptám, abych s olysalou hlavou věděl, "do čeho jdu", zdali bude natáček třeba pod helmu lazebníkovu/lazebnice. Testy mám každý týden u chlebodárce, ale proč ausgerechnet se mám něčím "kudy, tudy, kde" se prokazovat s futrálem na šnóblu, že nejsem virulentní? Ač agnostik, přijmu úsloví církve: Pánbůh dal, Pánbůh vzal. Lazebník to musí vyřešit s venerologem "Kůží" ve smyslu moci výkonné.

V. Braun 6.5.2021 11:41

Co je vám po mojí kštici, potřebujete to pro omezování šíření epidemie? To těžko, co.

J. David 6.5.2021 14:50

Netěžko, pouze glosuji objektivní realitu. Zákazy, příkazy, jak ani nebylo za Protektorátu (dle rodičů), jenom tehdá se poslech cizího rozhlasu trestal i smrtí, Internet spěje k obdobným zítřkům. Pustit si hubu na špacír, známe to i z nedávné minulosti, je zaděláno na průšvih. Nic proti Vám, ale návštěvníka kadeřnictví Emanuelem Moravcem mi připadla žertovná glosa v kontextu dnešní doby, kdy na hřbetu mám osmý křížek a jsem Covidlose. Ochlupení sice neřeším, ale chápu lazebníky z oficín. Zakázali jim břitvy s koženým řemenem, nyní i živnost. Covid pas, velmi výživné, něco jako rassenfähig. Asi blbnu.

P. Dvořák 6.5.2021 10:45

Víte o tom, že většina lidí prostě bez objednání někam přijde, posadí se a nechá se ostříhat?

M. Miky 6.5.2021 10:48

Vy jste přeci řádný občan, Braune, nemáte co skrývat. Ani záclony v oknech, předpokládám, nemáte.

V. Braun 6.5.2021 11:40

Jen rozlišuji podstatné od nepodstatného. Například u smluv s bankou nebo operátorem automaticky odvolávám souhlas s použitím osobních údajů pro marketingové účely, kterýžto obvykle mají napevno v podmínkách. Vzhledem ke covidu s registrací údajů nějaký smysl vidím, začalo by mi to vadit až kdyby to chtěli i po odeznění epidemie. Pak bych ovšem nenaříkal na Psu, ale osobně podal podnět úřadu pro ochranu osobních údajů.

V. Němec 6.5.2021 12:16

odeznění epidemie?

Jaká naivita! Příjdou další a to budou teprve fešáci!

M. Miky 6.5.2021 12:19

Tato "epidemie" smirovani a kontroly neodezni, zejmena kvuli lidem, kterym je jedno, ze je nekdo smiruje a kontroluje.

J. Plzák 6.5.2021 11:16

Nemáš, ale svobodný občan nejsi ani zdaleka.

L. Hančar 6.5.2021 12:57

Blesková asociace: ty vyhublé děti za ostnatým drátem ochotně ukazující číslo vytetované na předloktí rudoarmějcům.Šílené, von Braune!

J. Sedlář 6.5.2021 9:27

Jak prosté:

https://zdenekkoudelka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=770066

L. Beneš 6.5.2021 9:41

Dobře jsem si to jméno a telefonní číslo zapamatoval. Podle potřeby je použiju.

M. Kanda 6.5.2021 8:13

No tak budou mít seznamy ve kterých se to bude hemžit jmény jako Nývlt a Macháně. Český člověk si poradí.

L. Hančar 6.5.2021 13:00

Technická připomínka: neposlušné kadeřnice se v pohodě vejdou do malého převýchovného tábora. A pak přijdou jiné sekačky, ty se nezakecají!

J. Karlík 6.5.2021 7:43

Kdyby jste se ptal, zda toto nařízení pomůže v boji s koronavirem, tak bych to chápal, ale celé to takto postavit na hlavu, svědčí o ubohé snaze politika udělat si z pandemie kladivo na vládu. V době, kdy nás stát nutí sčítat se jak ovce, kdy o nás ví víc než my sami to je opravdu odporná politická machinace.

A. Pakosta 6.5.2021 9:48

Kdybyste, Karlíku, byl dával ve škole pozor, znal byste nejen pravopis, ale i to, že omezovat svobodu ve jménu čehokoli, tedy i "ve jménu zdraví" je zločin, a obrana svobody a práv je nutná zejména v podobných krizových dobách, jako je tato.