1.10.2020 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

GLOSA: K čemu je semafor

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 3.8.2020 12:30

Semafor Covid-19 v Česku je určitě dobrý úmysl, ale ten vás/nás nevyléčí.

We’re bombarded every day with news about the latest miracle vaccine candidate: when it will be available, which vaccines have reached clinical trials, the stock market performance of the manufacturers, and so on. But four critical questions are not adequately discussed:

1. Can any of these vaccines be manufactured at scale? 2. How often do people need to be vaccinated... annually? Every 6 months? 3. Who gets the first 100 million doses? The first billion? 4. How do we reliably distribute these doses? Can we?

Manufacturing and distributing billions of doses of a COVID-19 vaccine will be one of the biggest logistical challenges in history.

M. Pivoda 3.8.2020 13:51

A ještě další otázky:

Who should get the vaccine first? Healthcare workers? The elderly? What about waiters? Are corporate executives more essential than grocery store clerks?

B. Rameš 3.8.2020 11:06

Semafor je k tomu, aby řídil dopravu na křižovatkách a lidi se navzájem nepozabíjeli. Nic více, nic méně. Pak byl ještě Semafor, což bylo celkem dobré divadlo. Pandaviří semafor je grafická hříčka, která porovnává neporovnatelné a jejímž účelem je přesvědčit čaulid, kterak o něj vláda starostlivě pečuje. Právě jsem přečetl článek na Lidovkách o aféře jednoho z účastníků - pokud to není fake (dnes se nedá věřit ničemu), pak je to obraz stávajícího systému jak od Hieronyma Bosche...

M. Pivoda 3.8.2020 10:34

Krizový vývoj v mezilidských vztazích:

Viz video 6 minut: Techtle Mechtle

https://www.youtube.com/watch?v=dVi-FVaGW5I

P. Lenc 3.8.2020 9:54

Vy chcete po byrokracii rychlost? Ó Sysife...;-D