10.4.2021 | Svátek má Darja


Diskuse k článku

GLOSA: K čemu je semafor

Stačí se podívat do novin či na web, aby člověk zjistil, jak rychle se vše mění. Tu se dočte, že Antverpy vyhlásily noční zákaz vycházení, tam zase, že Polsko má nejvíc nakažených od začátku pandemie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 3.8.2020 12:30

Semafor Covid-19 v Česku je určitě dobrý úmysl, ale ten vás/nás nevyléčí.

We’re bombarded every day with news about the latest miracle vaccine candidate: when it will be available, which vaccines have reached clinical trials, the stock market performance of the manufacturers, and so on. But four critical questions are not adequately discussed:

1. Can any of these vaccines be manufactured at scale? 2. How often do people need to be vaccinated... annually? Every 6 months? 3. Who gets the first 100 million doses? The first billion? 4. How do we reliably distribute these doses? Can we?

Manufacturing and distributing billions of doses of a COVID-19 vaccine will be one of the biggest logistical challenges in history.

M. Pivoda 3.8.2020 13:51

A ještě další otázky:

Who should get the vaccine first? Healthcare workers? The elderly? What about waiters? Are corporate executives more essential than grocery store clerks?

B. Rameš 3.8.2020 11:06

Semafor je k tomu, aby řídil dopravu na křižovatkách a lidi se navzájem nepozabíjeli. Nic více, nic méně. Pak byl ještě Semafor, což bylo celkem dobré divadlo. Pandaviří semafor je grafická hříčka, která porovnává neporovnatelné a jejímž účelem je přesvědčit čaulid, kterak o něj vláda starostlivě pečuje. Právě jsem přečetl článek na Lidovkách o aféře jednoho z účastníků - pokud to není fake (dnes se nedá věřit ničemu), pak je to obraz stávajícího systému jak od Hieronyma Bosche...

M. Pivoda 3.8.2020 10:34

Krizový vývoj v mezilidských vztazích:

Viz video 6 minut: Techtle Mechtle

https://www.youtube.com/watch?v=dVi-FVaGW5I

P. Lenc 3.8.2020 9:54

Vy chcete po byrokracii rychlost? Ó Sysife...;-D