22.4.2021 | Svátek má Evženie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 26.2.2021 15:45

Testovat se bude protože testy ve velkém provádějí firmy napojené přímo či nepřímo na Agrofert.On to má dobře promyšlené aby se mu kutálely dukáty.

R. Vacek 26.2.2021 9:56

Kdyby se autor zaměřil spíš na to, co udělat aby bylo možno pustit děti do škol. Jak to udělat, aby bylo viru tak málo, že můžeme vše otevřít. Protože tady máme řadu příkladu v jiných zemích, že to jde. Ať požaduje zavést to samé, co se osvědčilo jinde.:-)

L. Hančar 26.2.2021 10:47

S přibývajícími zkušenostmi okolo koronavirového šílenství u nás a ve světě se mi naplňují prorocká slova ( skoro umlčené ) Soni Pekové:

Přestaňte testovat a rázem bude po problému!

R. Vacek 26.2.2021 11:04

Ale to je přesně naopak. Vláda Pekovou poslechla a skoro netestovala. To se ukázalo na tom, že jsme měli snad nejvyšší pozitivitu testů:

https://ourworldindata.org/grapher/positive-rate-daily-smoothed?tab=chart&time=earliest..latest&country=CZE~DEU~ISR~KOR~GBR~USA

No a vláda dál dělala jako by se nic nedělo a dostali jsme se až do stavu, že máme řádově víc viru než Německo, které nám zavírá hranice a nemocné nemáme kam dávat. Takže žádná prorocká slova, ale přesně naopak. Uvidíme, jestli se z toho vláda poučí, ale asi toho není schopna.

A. Forman 26.2.2021 11:23

Vysvětlete mi, pokud se netestuje, jak poznáte počet pozitivních testů ?

R. Vacek 26.2.2021 11:31

Testovalo se a testuje se málo. Aby se vůbec netestovalo tak to ani není možné.

Pozitivita testů říká, kolik procent z provedených testů vyšlo pozitivních. Pokud to je 25%, znamená to, že čtvrtina testovaných má vir. A současně to říká, že nemáme epidemii vůbec pod kontrolou, protože venku běhá spousta lidí, kteří by se měli otestovat, ale netestují se a nikdo neví, že jsou nakažení a šíří infekci dál.

WHO udává hodnotu pozitivity 5% za hraniční - pod ní je vir pod kontrolou, nad ní nevíme, jak se šíří.

A. Forman 26.2.2021 12:10

Vir nebude nikdy pod kontrolou, nikdy se to nikomu nepodaří, ani WHO s její hraniční pozitivitou. A znovu opakuji, a to neříkám zdaleka jen já, být pozitivní, neznamená být nemocný.

R. Vacek 26.2.2021 12:23

Samozřejmě, že máme řadu virů pod kontrolou a takový vir neštovic jsme úplně odstranili z prostředí. Řadu dalších omezujeme očkováním a jiné zase antivirotiky. A tak jako vždy do doby, než bude covid pod kontrolou, musí se používat jiné metody, které ho omezují.

Že to jde vidíme právě na příkladech států, které to praktikují. Pak mají málo viru (samozřejmě i těch bezpříznakových zdravých přenašečů), málo mrtvých, málo poškozenou ekonomiku.

Je škoda dělat to jinak, trápit lidi plošnými opatřeními a poškozovat ekonomiku.

T. Novotný 26.2.2021 9:22

všichni chtěj otevřít školy, ale nikdo nechce udělat nic proto, aby bylo možné je otevřít. Byly otevřené na přelomu listopadu a prosince. Kolik z těch křiklounů za jejich otevření udělalo něco pro to, aby to tak mohlo zůstat a nemusely se zase zavřít.

P. Hatina 26.2.2021 6:37

Tak ono nemá cenu se vyjadřovat k fakticky ne vykonavatelnému rozhodnutí toho soudu, to ať si proberou právníci, jak ho eliminovat.

Nicméně, jedno je doufám jasné, právě teď, v nejhorším stádiu, se školy otvírat nemůžou, nebudou a naopak se zavřou i ty zbývající. Mohly snad v nějakém režimu jet na podzim, v zimě ..ale to byly "pro jistotu uzavřené, stejně jako vše ostatní v polo-lockdownu. To už se vrátit nedá.

Ono, ale obecně se hezky teoretizuje, školy udělají ta či ona opatření, ale taky je nutné vidět celou šíři té docházky. Ty děti do té školy obvykle dojíždějí (většinou veřejnou dopravou), musí se během té výuky nějak stravovat, těžko lze předpokládat že by vydržely 6-8 hodin výuky v roušce, či dokonce v respirátoru. Btw, co třeba chození na toaletu?? Tolik jich žádná škola nemá, aby se tam ty děti a z různých tříd nepotkávaly, a ani se po každém z nich nebude desinfikovat :)))

Ostatně, celkově by to při všech těch omezení by ta výuka ve školách měla tvrdý kasárenský styl o který by ani většina žáků nestála.

A k tomu si připočtěme nyní navrhované hromadné testy které by se měly dělat pro všechny žáky, studenty 1-2x týdně. Vláda pochopitelně vybrala ty invazivní, proti kterým i řada rodičů protestuje a řada žáků by si je ani nedovedla či nechtěla sami aplikovat. O praktické organizaci tohoto ani nemluvě - když jsem četl publikované pokyny, tak mi to připomnělo vojenské odvody...;-D

V. Stichhauer 26.2.2021 8:25

R^

A. Forman 26.2.2021 6:07

Pane Valento, školy nikoho z vládních solitérů nezajímají, omezená svoboda lidí a jejich práv jim zaručují nebývalé kšefty bez výběrových řízeních. To je důvod proč se k nám chová tato "elita" jako ke stádu hovad. Jedou stylem dravců bez ohledu na život každého z nás, stylem po nás potopa. A ty jejich obavy a šíření strachu mezi lidmi je jen záminka k uskutečnění pouze a jen jejich osobních cílů. Za téměř rok jsme na tom hůř než před tím a co hůř, vina se valí na nás pod hrozbou postihů a pokut, v tomto navozeném prostředí vládních opatření se dlouho žít nedá. Lidé, včetně mne, už toho mají doslova plné zuby. Obávám se, že utahování šroubů pod roztopeným kotlem povede k jedinému - explozi, a mám z toho obavy. Tak to vidím já.

V. Stichhauer 26.2.2021 8:26

R^

Š. La 26.2.2021 8:53

R^R^

L. Novák 26.2.2021 4:20

Valenta se chce zajistit v pokračování kariéry v politice, tak píše ;-O bláboly. Ale kdo z našich politiků bláboly nepíše? Splyne s davem. Mimikry... ;-)

K. Nový 26.2.2021 0:20

Hezké ale blábol.

Odbornící Vám poradí školy zavřít, aby se COVID nešířil.

Ovšem městský soud v Praze si rád zahraje na ústavní soud...