Neviditelný pes

GLOSA: Jakeš by revoluci rozstřílel tanky

12.11.2014

Bývalý generální tajemník ÚV KSČ v rozhovoru pro Lidové noviny přiznal, že by to rozstřílel tanky. Nebýt sovětské pasivity, sametovou revoluci by zastavily tanky. A byla by to správná cesta. Čínu to zachránilo před hroznými věcmi. Rozhovor vyšel v LN dne 8.11.2014.

K tomu podotýkáme, že se Milouš Jakeš měl dávno zodpovídat před trestním soudem.

I komunistický trestní zákoník na něj a na další aktivní soudruhy myslel například v ustanovení § 260. Tato ustanovení stanovilo:

Kdo podporuje a propaguje fašismus nebo jiné podobné hnutí, které směřuje k potlačení práv a svobod pracujícího lidu nebo které hlásá národnostní, rasovou nebo náboženskou zášť, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.
Odnětím svobody na tři léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v předchozím odstavci tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným podobným způsobem.

Tyto činy byly dokonce tehdejším trestním zákonem prohlášeny za nepromlčitelné.

Vlastně tuto činnost měl soudruh generální tajemník v pracovní náplni dokonce i v předchozích funkcích. Samozřejmě, že vše bylo spojeno nerozlučně s propagací veřejnými sdělovacími prostředky. S tím souviselo například příslušné oceňování a hodnocení nezištné internacionální pomoci z 21.8.1968.

Někdo může namítnout, že v socialistické ústavě byl čl. 4 o vedoucí úloze KSČ, který by údajně trestnost vylučoval.

K tomu dodávám, že socialistická ústava ve čl. 2 a 3 zakotvovala principy zastupitelské demokracie. Obojí nemohlo zároveň platit. Pokud by voliči ve svobodných volbách volili někoho jiného než KSČ v souladu s čl. 2 a 3, pak by jejich svobodná volba byla zároveň protiústavním aktem. Proto nikdy čl. 4 o vedoucí úloze KSČ nemohl být považován za součást práva. Ke stejnému závěru je nutné dojít i výkladem přirozeného práva, které není možno změnit ani ústavními zákony. Po právní stránce v republice měla být demokracie, ve skutečnosti panoval režim vlády komunistické nomenklatury. Fakt, že volby jsou fraškou, kde nikdo nic nevolí, nýbrž tzv. manifestačním veřejným hlasování se prověřuje věrnost k vládnoucí straně, znal velmi dobře i soudruh Milouš Jakeš. Proč tento stav chtěl udržet za pomocí tanků? Tanky nepoužil, protože jej „zradil“ Gorbačov.

Skutečnost, že Milouš Jakeš nebyl trestně stíhán, byla politickou záležitostí, nikoliv právní.

Nyní je na trestní stíhání pozdě.

mareksteiner49@gmail.com



zpět na článek