Neviditelný pes

GLOSA: Jak vyhrát volby na malé vsi

9.10.2014

I tady totiž může zuřit lítý předvolební boj. A nemyslete si, že jsou lidé ohleduplnější, protože se znají od malička a vyrůstali spolu. Právě naopak. Čím víc se blíží volby do místního zastupitelstva, tím víc jsou lidi na sebe jako saně. Přestanou se zdravit a někteří dokonce nedovolí dětem, aby si hrály s dětmi konkurenčního kandidáta. Volby na vsi jsou hnusné právě proto, že ti lidé spolu roky žijí a všechny křivdy si pamatují.

1. Něco dělat pro lidi? Zešíleli jste?
Nehli jste pro život ve vsi prstem? Založte si těsně před volbami spolek na „obnovení života ve vsi“. Pravidelných akcí, které obec a místní spolky pořádají, se z principu nezúčastňujte. Ještě to tak.

2. Obviňte protivníka z vlastních chyb
Bývali jste starostou a způsobili jste masívní zadlužení v řádu desítek milionů? Nechte vaši crew hlasitě kritizovat současné vedení, že tento dluh nevyřešilo dříve.

3. Břevno ve vlastním oku? Nevidím!
I když vám byznys těmi dotacemi nejde, jak byste si představovali, nebrání vám stát se hlasitým kritikem všech dotačních titulů, na které obec horko těžko (kvůli dluhu viz výše) dosáhne.  

4. Agitace
Zvoňte na každé dveře a „ne“ nepovažujte za odpověď. Mějte neustále připravenou instantní hate speech – v obchodě, na pracovní poradě, v hospodě, na dětské oslavě. K balónkům, dortu a rychlým špuntům dávejte „starosta je xxx“ gratis.

5. Spolupráce, fuj!
Ve vsi se nic neděje, a i kdyby dělo, nepomáhejte. 

6. Neprůstřelná logika
 Ve vsi se nic neděje, a proto vás musí volit. Protože proto.

7. Neprogram
Nevíte, co chcete, ale víte, co nechcete. Nestat se starostou. Program... eh... cože?

8. Zdravé sebevědomí
Obvolávejte v předstihu okolní starosty a zvěte je do vsi na povolební setkání, kdy už budete novým starostou.

9. Příkladná spolupráce
Čáry máry, vytvořte dvě uskupení (jistota je jistota) a nechte je, ať se dle libosti personálně přelévají. Výhodou je, že si budou moci půjčovat hanopisy na stávající vedení sobě navzájem. Ani nemusíte předstírat, že nejsou jedno a totéž a nevede je jeden člověk, totiž vy. Lidi si toho nevšimnou, a když jo, bude jim to jedno.

10. Náhlé prozření
Starosta vytvořil speciálně pro vaši matku pracovní místo, protože na obecní úřad chodila plakat, že je dlouho bez práce. Výtečně! Můžete jej nyní nařknout z „nekorektního, hrubého či odmítavého jednání“ a žádat jeho výměnu.

11. Promiskuita = flexibilní partnerství
Že jste vždycky volili Socany a teď jdete s Ódées? No a... ono je na tom něco špatně? 

12. Propaganda rocks
Využijte nadstandardních vztahů s redakcí okresních novin a oni vám vytvoří velkorysé PR, které se bude tvářit jako úplně obyčejný rozhovor s místním hospodským, který je shodou náhod zrovna vaším největším příznivcem. O to přece na vsi vždycky šlo – vyvalit sudy a udělat lidem dobře!

13. Truth sucks
Hlavně, prosím vás, neříkejte pravdu. Za žádných okolností. Pravda bývá nudná a obvykle nikoho nezajímá. Když nemáte potřebný kanónfutr, tak si ho vymyslete. 

14. Zásadní poznatek
Sousedi, které pomluvíte, se nechtějí adekvátně bránit, protože co by tomu řekli jejich sousedi, tj. i vy, že ano. Rozborům vašich polopravd, nepravd a jiných zákeřností, kterým se bude – na jejich webu s návštěvností deset osob/den včetně admina – věnovat korektní rubrika „Napsalo se“, se můžete s chutí zasmát. 

15. Účel světí prostředky
Upřímně, kdo by si to na malé vsi chtěl rozházet s hospodským... Nebudou vás mít rádi, ale výsledek se počítá.

Převzato z blogu Evropanka.blogspot.com s laskavým svolením autorkyzpět na článek