16.8.2022 | Svátek má Jáchym


Diskuse k článku

GLOSA: Jak vyhrát volby na malé vsi

I tady totiž může zuřit lítý předvolební boj. A nemyslete si, že jsou lidé ohleduplnější, protože se znají od malička a vyrůstali spolu. Právě naopak. Čím víc se blíží volby do místního zastupitelstva, tím víc jsou lidi na sebe jako saně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 9.10.2014 22:44

Probůh,

kdy byla autorka na nějaké dědině déle jak půlden v kuse?

Ovšem světovost se jí nedá upřít - crew, hate speech a ještě přímo instantní, propaganda rocks, truth sucks ... pravděpodobně umí anglicky.

Ale kanonfutr se píše kanonenfutr - pravděpodobně neumí německy :-)

J. Dvořák 9.10.2014 13:12

Well, well, well !

This autorká zabudnulá well sdělit ólo right teda ók že téže označení pisoáru WC jesti od slouva uychcat !

P. Gábriš 9.10.2014 11:54

??

proboha, co je autorka zač?? Je vůbec Češka? Vždyť věci rozumí jak koza petrželi, a ještě s tím leze ven! No ale k obrazu o ni stačí ty rádoby anglikanismy v článku a chybějící přichylování jména, které ji mají asi  ozvláštnit...

K. Pavlik 9.10.2014 16:49

Re: ??

Jo, kdo tady nezije ten to nemuze pochopit - to rikavala, dnes uz byvala svagrova. Je zvlastni ze vetsina velkych podniku, vsechny ceske banky jsou rizeny cizinci (kteri v Cesku neziji) a svete div se ty podniky a banky funguji.

J. Urban 9.10.2014 11:37

Proboha, kde autorka žije? Píše sci-fi.

Samozřejmě, volby probíhají obdobně jako ve městech, jen se lidé lépe znají, někdy je to dobře, někdy ne. Lidé si - aspoň ve větších obcích - prostě vyberou z více kandidátek, mohou křížkovat i napříč, tak o co jde? A platí obecně: jestliže se "slušní" lidé nechtějí nechat namočit do politiky, nechají jen "smočit si" ty neslušné.

V. Kraus 9.10.2014 9:45

Není to tak strašné

Žiji v malé obci a není to zde tak strašné, jak autorka píše. To jen posbírala všechny možné extrémy.

Zažil jsem zde jen jednu fintu, kterou autorka popisuje, tj. že jedno politické seskupení vytvoří dvě kandidátky, aby měli větší šanci na úspěch. Na jedné kandidátce jsou za svoji politickou stranu a v jejím čele je několik členů politické strany a zbytek jsou nestraníci. Na druhé kandidátce vystupují jako sdružení nezávislých kandidátů, ale v jejím čele je opět jeden nebo více členů této politické strany. A není to proto, že by byli v té politické straně rozhádání, táhnou za jeden provaz.

Jinak bývá ale spíše problém sehnat na kandidátky lidi. Zvláště těm mladším se do toho příliš nechce. Kuriózní je situace v jedné obci v okolí. Tam už po několikáté po sobě mají v komunálních volbách 4 stejné kandidátky: hasiči, fotbalisté, ženy a obyvatelé přilehlých částí obce. Prostě vybrat si může každý.

K. Pavlik 9.10.2014 19:34

Re: Není to tak strašné

Clanky ze to funguje bajecne vychazely jen za meho mladi v Rudem Pravu.Dnes by to zadny platek nevytiskl.

Kamarad starostuje v "Zapadle Lhote" - rozhodne mu to nezavidim.Kdyz jsem se ho ptal kdeze ma sufle na ty uplatky, tak byl, mirne receno, nevrly.

Z. Švrček 9.10.2014 9:45

paní Payeur se asi zbláznila

Rád bych věděl, na které malé vesnici že to žijete?? Já kandiduji v obci s 1200 obyvateli, rozhlížím se v poklidu kolem sebe a nic takového nevidím. A kdybych tento "návod" nedej bože použil (i když chápu jeho ironii), tak bych si ani neškrtl. Vymyslela jste pěknou kravinu.

V. Kraus 9.10.2014 10:44

Re: paní Payeur se asi zbláznila

Prostě typická městská intelektuálka "s nadhledem" popisuje situaci na venkově.

B. Volarik 9.10.2014 8:18

Nějak mi to připomíná jednu z Haškových povídek.

Jenom tam chybí ten Vencelídes.