18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

GLOSA: Jak dlouho žít je etické?

Pozor, prezentuji zde sice extrémní názor, ale nejde o humor: Život po 75 letech prý nestojí za to žít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Steiner 10.1.2020 20:16

Se svými 81 roky jsem tedy už na té špatné straně. Nepozoruji, že bych byl nějak jinak na tom, než většina šedesátníků, tedy i ten magor.

Jezdím si na kole, jakoby nic, místo výtahu beru raději schodiště, kvůli kondici a s autem najedu 20 tis. km za rok, už 28 roků bez nehody.

Své dvě homepages chci letos sloučit do jedné, trochu lépe graficky i obsahově uspořádané.

Včera jsem přešel na Win10, neb prý nebude dosavadní Win7 už udržováno. Trochu mne mrzí ten styl, spíš vhodný pro smartfony, ten mám také, ale spíš jenom na telefonování, občas fotky nebo ceník čerpadel v okolí, snad ještě Google Maps. Jinak ale na tom žádné zázraky nevidím.

Podle statistiky české pojišťovny mám šanci na dalších 8 roků. Možní mi to do těch schodů půjde pomaleji, ale to přece není důvod, staré lidi házet ze skály nebo zplynovat! (viz Sparta, nebo Adolf Hitler)-

L. Novák 4.1.2020 20:21

Takže jste z techniky přesedlal na "sociologii"... Dobrý kotrmelec. :-P

L. Novák 4.1.2020 20:09

Vy nemáte fakta, vy jste umanutý ideolog, který hlásá idiotský návrh, jak bezdětné zatížit dodatečnými odvody, aby vy a banda socialistických parazitů jste měl na vyšší důchod.

I. Patta 4.1.2020 18:32

L. Novák Proč já? Já jsem "dělal" technika. Kádrováka jste dělal nepochybně Vy. Usuzuji tak právem, s přihlédnutím k Vašemu chování na internetu.

L. Novák 4.1.2020 14:17

A co jste tam dělal? Kádrováka? :-P

I. Patta 4.1.2020 13:41

Konspirátore, už se jen opakujete! Posledním příspěvkem jste jen potvrdil, že nemáte zájem o fakta, která nezapadají do Vašich konspiračních teorií.

I. Patta 4.1.2020 13:39

Váš příspěvek do diskuse jen potvrzujete fakt, že neznáte ani ty nejzákladnější fakta o státním důchodovém systému (např. jak jsou starobní důchody financovány).

Já jsem za bolševika pracoval v zemědělství a lesnictví. Co jste dělal Vy?

L. Novák 4.1.2020 13:37

Já už jsem si vzorek těch vašich bludů přečetl dávno, a úplně mi to stačí k vytvoření si názoru, co jste zač. Každý, kdo nemá nic rozumnějšího na práci a chtěl by si ty vaše hlouposti prostudovat, zadá do Google klíčová slova " Ivo Patta bezdětní " a najde dostatek odkazů na vaše úchylné teorie a návrhy... !!Rv

L. Novák 4.1.2020 13:32

Uhlíková stopa je pojem dobrý pro hlupáky. Tak se ho držte! :-P

I. Patta 4.1.2020 13:30

Jistě, Vás nezajímá všechno, co se nehodí do Vaší konspirační teorie. V ČSSD partaji jsem nikdy nebyl a Integrované reformy se dostaly na web sociální demokracie z iniciativy vedoucího odborných komisí Rybáře ještě za předsedy Paroubka. Děkuji za zveřejnění adresy Integrovaných reforem. Pokud nejste barvoslepý, pečlivě si přečtěte to, co píšu v "Integrovaných reformách, důchodové a sociální pro Českou republiku" ČERVENÝM PÍSMEM na adresu bezdětných. Jinak, na následující adrese najdete také Důvodovou zprávu k reformám: https://www.cssd.cz/ke-stazeni/dokumenty-1/integrovane-reformy-duchodova-a-socialni-pro-ceskou-republiku/

I. Patta 4.1.2020 13:08

Máte pravdu, plácáte naprosté nesmysly. Jen tím potvrzujete, co jsem o Vás napsal již dříve: Umíte číst, ale obsah přečteného Vám beznadějně uniká.

L. Novák 4.1.2020 13:07

Mě nezajímá, co jste na koho kde podal, ale tady je dokument vyvěšený na stránkách ČSSD, jehož jste autorem a jste na něm podepsán. Vy "konspirační teoretiku"... Rv :-/ !!

https://www.cssd.cz/data/files/integrovane-reformy-duchodova-a-socialni-pro-cr.pdf

L. Novák 4.1.2020 13:03

Plácáte naprosté nesmysly. No ale co taky čekat od zmateného socialistického sociologického demagoga, který by chtěl ovládat "chovnou stanici" občanů vyplácením státních přídavků na děti... :-P

L. Novák 4.1.2020 12:58

Zlodějský stát vysokým zdaněním občanů.

L. Novák 4.1.2020 12:55

Na tom není nic divného ani špatného. Za komunistické totality byly mzdy či příjmy občanů tak nivelizované, aby "všichni měli stejně". Poměr důchodu k mzdovému průměru nemohl být vyšší, protože nevýkonný hospodářský systém socialismu a nevídaná míra přerozdělování nic lepšího ani neumožňovaly. Obrovské množství lidí nevytvářelo žádnou přidanou hodnotu uplatnitelnou za peníze na skomírajícím trhu, a přitom pobírali mzdu a dnes i důchod, který mají jen díky pokračujícímu masívnímu přerozdělování. Za celý svůj život nevytvořili nic, co by si od nich občané za peníze dobrovolně koupili. Tam hledejte peníze, které v důchodovém systému chybí. Množství bolševických levorukých partajních slouhů bere důchod vyšší, než většina lidí, kteří celý život tvrdě pracovali pro své spoluobčany a přinášeli jim užitek.

Moc by mě zajímalo, čím jste se za komunistické totality živil vy.

I. Patta 4.1.2020 11:38

Nemůže být každý chytrý jako Vy. Máte zálibu v konspiračních teoriích, bohužel nic z toho co se domýšlíte o mé osobě se nepotkává se skutečností. Na sociálně demokratickou ministryni Maláčovou jsem podal trestní oznámení z důvodu podpory vadné účetní metodiky používané ČSSZ.

L. Novák 4.1.2020 11:11

Pro bolševického ;-O magora, který tady pravděpodobně vystupuje pod více jmény, je nejdůležitější šířit ideologii fašistů a komunistů, že občané jsou tu pro stát a musí se starat o to, aby "chovná stanice", z níž stát a velké množství parazitů na stát svými příjmy v aktivním věku vázaných žije, měla dostatek mladých ovcí, které budou vychovávány k tomu, aby byly státem oškubány a ani při tom necekly...

A vůbec mu ta jeho všude po Česku roznášená ideologie nepřijde úchylná... Rv :-/ !!

L. Novák 4.1.2020 11:02

Jste blb. Tahle vaše bolševická ideologie je naprosto zvrácená, a vůbec se nedivím, že pracujete pod ČSSD. Bolševická partaj s novým kabátem... Rv !!

M. Pivoda 3.1.2020 23:07

I. Mentlík píše: "... Stejně tak nechápu, proč se v glose objevil blábol o uhlíkové stopě, kterého se mnozí z vás chytli...."

Ezekiel Emanuel se o uhlíkové stopě skutečně nikdy nezmínil, ale je to velmi aktuální pojem. Takže ta diskusní návnada zabrala.

I. Patta 3.1.2020 22:48

Pokuste se zamyslet nad následující otázkou: Kdo způsobuje nízkou porodnost, ti co nejen pracovali ale také vychovali alespoň dvě děti, nebo ti co ušetřili na výchově dítěte 1,6 - 2,6 milionu korun a svůj starobní důchod požadují vyplácet z odvodů sociálního pojištění cizích dětí, protože jejich odvody sociálního pojištění byly již utraceny na důchody jejich rodičů?

I. Patta 3.1.2020 22:34

V. Kolman - asi Vám ještě nevypočítávali starobní důchod. V opačném případě byste věděl, že se hrubá mzda za jednotlivá léta vynásobila inflačním koeficientem. Tem problém je jinde - v rozevírání nůžek mezi průměrnou mzdou a průměrným důchodem z 58 % na 38 %.

I. Patta 3.1.2020 22:27

Ta nesmyslná věta zněla "Dědeček a babička ujídají z chlebíčka". Proč nesmyslná? Protože v případě že šlo o dědečka a babičku, tak nutně museli vychovat děti a jejich děti zase své děti, tj. vnoučata onoho dědečka a také babičky. To znamená, že platilo, co jsem napsal zde v jiném příspěvku: "Každý z nás by měl jeden groš vracet, z jednoho žít a jeden půjčovat těm, kteří mu jej vrátí až bude sám starý. "

I. Patta 3.1.2020 22:17

V. Petr Zkuste si zjistit jak je to s důchody, např. v auditu státního důchodového systému (slideplayer.cz/slide/13563954/). Mimo jiného v uvedeném textu narazíte na větu, cituji: Sociálně vyloučené rodiny (a nejsou to výlučně rodiny Romů), ve kterých rodiče nepracují, sem nepatří. Výchovu dětí v těchto rodinách financuje stát přerozdělováním části daní. Rodiče pak nesplňují podmínku pracovat pro stát viditelným způsobem (odvod daní) po stanovenou dobu (po roce 2018 po dobu 35 let).

V. Petr 3.1.2020 22:13

To podobenství je jen podobenstvím. Neplatilo to doslova ani v době zlaťáků a už vůbec ne u nás!

V. Petr 3.1.2020 22:08

Ten, kdo brojí proti bezdětným by si měl uvědomit, že tady existují lidé se spoustou dětí, kteří NIKDY nepracovali, do systému nepříspívali a nepřispívají, pobírali sociální dávky a páchali trestnou činnost. Jejich potomci jejich příklad následují! Zkuste navrhnout jejich "euthanasii," to by bylo řevu až v Bruseli!

I. Patta 3.1.2020 22:06

V. Petr, máte pravdu, že bezdětní platili tzv. volskou daň (podobně v Italii za Mussoliniho). Bohužel ty peníze šly do daní namísto na osobní účet bezdětného s tím, že by je bezdětný dostal zpět ve stáří jako náhradu důchodu z penzijní spoření. Ty přídavky do roku 1992 se Vám zdají vysoké, přitom pokrývaly 50 % nákladů na výchovu dítěte v rodině. To zdání je způsobeno faktem, že od 1. 1. 1993 klesly peníze na výchovu dítěte na ČTVRTINU (!), tzn. z 50 % na 12,5 %. Češi zareagovali bleskově, mezi lety 1994 - 96 se snížila porodnost o 30 000 novorozenců ročně.

I. Patta 3.1.2020 21:52

Tak to se nedivím že zde v jiném příspěvku navrhujete, aby se bezdětní utráceli předčasně (Chybí mi tu však podpora ze strany společnosti ve formě Euthanasie). Třeba místo nástupu do starobního důchodu.

V. Kolman 3.1.2020 21:45

Podobenství se 3. grošíky je rozumné.

Bohužel platilo pouze v éře zlaťáků, stříbrňáků a měďáků - v době před zavedením t.zv.: "bankocetlí".

Co by si dnes chudičký "přestárlý" důchodce koupil za "socialistickou" stokorunu s oduševnělou tváří Klementa Gottwalda na líci, kterou by mu věnoval jeho vnuk?;-(;-(;-(

I. Patta 3.1.2020 21:37

To utrácení bezdětných navrhujete Vy. Já jsem realista a proto navrhuji, aby si bezdětný/á odložil/a na důchod právě tolik, kolik ušetří tím že nevychová dítě (1,6 - 2,6 milionu korun). Nebo chcete v důchodu žít z dividend (zde odvod sociálního pojištění), pocházejících z investic těch, kteří děti vychovali?

V. Kolman 3.1.2020 21:31

Začátek básničky z dob mého raného dětství:

"Babička a dědeček,

ujídají nám chlebíček......."

(Dál už si to bohužel(?) nepamatuji)