30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Diskuse k článku

GLOSA: Ironická

Mám pro vás dobrou zprávu. Doba pokročila, je to mnohem lepší, než to bývalo. Uvedu konkrétní příklad. Kdyby doktor Jaroslav Matýs, takto psychiatr, před padesáti lety, v době počínající normalizace, prohlásil, že bratrská pomoc pěti států Varšavské smlouvy Československu byla sprostá agrese, copak by se stalo?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 8.10.2019 16:39

Pane Neffe, pravdu díte. A k ní musím podotknout, že ty šrouby se utahují i na Vašem Neviditelném psovi.

Nepoohlédnete se po jiném svobodnějším serveru?

V. Chrastina 8.10.2019 10:35

Nebát se a nekrást, toto Masarykovské motto začíná být aktuální. Nicméně se už zas máme čeho obávat necháváme se okrádat o svobodu projevu. Do této nepůvodní totality nás Brusel uvrhl křivými ústy pološílené Švédky, tož tak a máme co jsme chtěli... Anebo nechtěli? :-/

L. Motl 8.10.2019 7:59

Podepisuji každé slovo, pane Neffe. Pan Matýs mi odepsal na dopis podpory s tím, že doba je asi v tomto horší, než byla za normalizace, za "původní totality", jak to hezky nazval. Setkávám se s lidmi, hlavně čtenáři blogu z USA, kteří – byť "skeptici" podle sebe – jsou posedlí "profesionalitou" a "vedením Gréty". Ale jakkoliv je jasné, že někdo ji vyrobil, tak to je přece zcela sekundární. Tady nejde o pohodlí náhodné teenagerky – jistě ho měla za léta více než drtivá většina dětí na Zemi. Ani o její nezávislost v budoucnosti – jistě si může vybírat, kdo jí slouží, a v tomto smyslu je skutečným majitelem moci ona sama. Jde hlavně o celou civilizaci, kterou ona a její hysterické greténské hnutí ovlivňuje dost brutálním způsobem. Gréta je zmanipulovaná, ale takový Schwarzenegger nebo DiCaprio také. Přírodní vědě z nich nerozumí nikdo. Ona přišla jako mladá, ale to na věci moc nemění. Jde o ten kult a jeho důsledky pro život jednotlivců jako Matýs i celých národů. Nakonec v lednu 2021 jí bude 18 a co pak?