14.11.2019 | Svátek má SávaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Hodní a zlí hošiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 7.4.2013 23:08, přehled diskusí

:)))))))) Jako nemilitantní abstinent se docela bavím:
Autor: V. Ondys Datum: 7.4.2013 10:53

neskrývaným nepřátelstvím :))))) v zájmu zdravějších poměrů ve společnosti a vždycky si vzpomenu na výrok Winstona Churchilla, se kterým údajně usadil maršála Montgomeryho, když se veřejně kasal svým zdravým způsobem života, aby si zachoval výkon na sto procent, že sám skoro nespí, doutník nevyndá z pusy a chlastá whisky neustále, aby zvládl na :))))))) dvě stě procent v porovnání s Bernardem svůj úkol uchránit Velkou Británii od vpádu nacionálních socialistů a vytlačit hordy socialistů i z okupované Evropy v zájmu svobody a demokracie. Nicméně naši nejpříkladnější ožralové a :)))) určitě nekuřáci se zmohli akorát tak ve své kocovině na založení spolku v břevnovské hospodě Pod Kaštanem, aby o nich naši samostatnější, schopnější, pracovitější a poctivější předci mohli posměšně tvrdit, že kradou, kudy chodí, a díky jejich prosazeným pravidlům dnes každý horlivý moula musí mít za přispění všech daňových poplatníků právo se beztrestně chovat jako :))))))))))))) negramotný cikán s vysokoškolským diplomem ve státní správě. Ať žije společenský pokrok i spásné nekuřáctví pod vedením všech, co nás vždy nezištně ženou vpřed s tak očividně :)))) zdravým a příkladně velikým pupíkem.

Pikantní je,že ministr Heger za TOP:
Autor: E. Sevrát Datum: 7.4.2013 9:30

předkládá protikuřácké zákony a není fotka jeho šéfa Karla,kde by nebyl s dýmkou v oblaku kouře.Pokud byl Karel při presidentské volbě idolem mladé generace, tak to je opravdu ten pravý vzor pro mládež.S Milošem si mohou podat ruku-od tabáku.

Kromě poslední věty souhlasím.:
Autor: Š. Šafránek Datum: 6.4.2013 20:24

Vážně jste neslyšel o nikom, kdo by si zapálil na nekuřáckém pracovišti? Já jsem jednoho takového viděl nedávno v televizi, dokonce mu servilně podstrčili popelníček, když si o něj řekl. Řekl bych, že kuřáci mají nyní velmi vlivného lobbistu.

Právo si zakouřit:
Autor: B. Berlinski Datum: 6.4.2013 16:45

nebo si pšouknout. Právo nečichat něčí smrad. Znám jednoho co se furt v telce chlubí kde všude mu dovolili si zapálit. Jasně, dovolil se bo je slušně vychovaný. To jen panu domácímu bylo trapné poslat ho před dům. A pak čichal ......

Re: Právo si zakouřit:
Autor: J. Barto Datum: 6.4.2013 17:32

Vycházíte patrně z vlastních zkušeností.

Vy se zřejmě bez ptaní všude upšouknete,neb jste nekuřák a Váš smrad musi být každému příjemný.

Co když, jako takový, smrdíte někomu VY!!!!

Re: Právo si zakouřit:
Autor: J. Václavíková Datum: 6.4.2013 20:03

Nechce se mi věřit, že jste nepochopil, jak to autor myslí. Že totiž je špatné obtěžovat jakýmkoliv smradem. Kuřáci si kdoví proč myslí, že jimi otrávený smradlavý vzduch jsou ostatní povinni čichat. Vylíčím jednu situaci. Vraceli jsme se z běžek a manžel se chtěl někde stavit na jídlo. V první hospodě naštěstí už nevařili, byl tam opravdu puch. Usoudil, že v jistém motorestu bude prostředí kulturnější, že zajdeme tam. Bohužel, u výčepu se kouřilo, nevím, jak Vy, ale pro mě je oběd v zakouřeném prostoru dost nechutný. Naštěstí tam byl dost velký prostor, formálně rozdělený na dvě části, i když shrnovací dveře byly naplno otevřeny, ale měla jsem pocit, že kus za rohem už ten smrad není tak výrazný. Ještě než nám ale objednané jídlo přinesli, usadili se v té ,,naší" části dva kuřáci a zapálili si. Přece si nebudou dělat násilí jen proto, že tam chce někdo jíst, ne? Takže se ptám, proč mám být diskriminována já, a ne ten, kdo si dobrovolně způsobil závislost na droze?

Podívejme se tam, kde to už udělali:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 6.4.2013 13:46

Restaurace a zvlášť hospody jsou místem setkávání a debat. V současné době se jim nekuřáci často vyhýbají právě proto, že nechtějí dýchat kouř a načichnout cigaretami. Dříve bylo nemyslitelné dožadovat se nekuřáckého prostředí v zaměstnání a dnes nikomu nepřijde divné, že se na pracovišti nekouří. Kouřilo se v kině, v prostředcích hromadné dopravy.

Osobně si myslím, že hospody nezkrachují, naopak rozšíří se jim klientela.

Re: Podívejme se tam, kde to už udělali:
Autor: S. Donát Datum: 7.4.2013 14:23

Když jsou nekuřácké hospody takové terno, proč už není nějaká na každém rohu ? Ti hospodští musí být velmi hloupí, když tvrdošíjně svoje podniky nechávají jako kuřácké...

Re: Podívejme se tam, kde to už udělali:
Autor: V. Lacina Datum: 7.4.2013 23:08

Stejně tak jsem ovšem zažil kuřáky, své vděčné spoludiskutéry (sám nekouřím), že se jako čert kříži vyhýbají nekuřáckým lokálům. Dostat je pod jednu střechu je i tak dost velký problém i bez státních zásahů. A když protikuřácká opatření projdou? Když nebudou mít kuřáci kde kouřit, tak kouřit přestanou? Když jim dáme najevo, že do slušné společnosti nepatří, tak odejdou kouřit na blízký východ? Jediné místo, kam bych mohl své kuřácké i nekuřácké přátele sezvat, je můj byt (kouří se u okna), nebo park (tam už se ale dnes nesmí pít a kouřit tam asi taky brzy zakáží) Nemyslím si, že by se tenhle problém vyřešil snadno, natožpak zásahem shůry...

Ve firmě SCPT:
Autor: E. Heusinger Datum: 6.4.2013 13:20

jest kouření zakázáno. Přesto si za jednou halou závisláci  udělali koutek kde mohou svému organismu dodat svoji drogu.

Ta paka po doplnění organismu drogou hází vajgly na zem, dokonce i prázdné krabičky. Takže když nejsou zakázky personální ředitel se jde podívat do uvedeného koutku a dotyčný dostane padáka. A pak, že nelze propustit na hodinu. 

:)))))))))))))) Teď jste mi připomněl K. H. Franka během poválečnýho výslechu:
Autor: V. Ondys Datum: 6.4.2013 15:35

liboval si, jak se jim tu efektivně pracovalo s relativně malým počtem německých úředníků Gestapa a s úplnou armádou tehdy taky :))))))))))))))))) společensky příkladných našinců se smyslem pro pořádek i s neochvějnou skromností zůstat v anonymitě.

Re: :)))))))))))))) Teď jste mi připomněl K. H. Franka během poválečnýho výslechu:
Autor: V. Vovák Datum: 6.4.2013 16:55

K.H. Frank evidentně za války nepůsobil ve Francii. To bychom mu připadali jako nesmírně mlčenlivý stát...

Re: :)))))))))))))) Teď jste mi připomněl K. H. Franka během poválečnýho výslechu:
Autor: V. Ondys Datum: 6.4.2013 17:18

:)))))))))))) Tak jo! I když kvůli smrti říšského protektora s údajně otcovským vztahem k českým a moravským dělníkům v muničkách i zbrojovkách to na Václaváku připomínalo stejně společensky příkladnou hysterii jako později po smrti Největšího bratra Josefa.

Re: :)))))))))))))) Teď jste mi připomněl K. H. Franka během poválečnýho výslechu:
Autor: V. Vovák Datum: 6.4.2013 17:34

vy jste se zúčastnil obou akcí, že tak přesně víte, že na nich byli všichni dobrovolně? :-)

Re: :)))))))))))))) Teď jste mi připomněl K. H. Franka během poválečnýho výslechu:
Autor: V. Ondys Datum: 6.4.2013 19:28

:))))))))) To rozhodně netvrdím, když vidím sám i dnes, kolik společensky příkladnejch našinců má u nás nedokonalej furt v zádech jako pouhej kuřák, to je pouhá malina proti neštěstí bejt smradlavej Židák za národních socialistů, nebo třídní nepřítel s odporným žokem dolarů páchnoucích potem uvědomělého proletariátu za těch internacionálních.

Re: Ve firmě SCPT:
Autor: P. Čech Datum: 6.4.2013 17:32

Pane Heusingere, jste chudák. Dozajista nepijete kávu ani čaj, víno či pivo nebo sem tam panáčka. Asi také nemilujete ženy Také to jsou drogy, jimiž si lidé doplňují organismus.Drogou může být nazváno cokoliv, včetně čokolády

Re: Ve firmě SCPT:
Autor: E. Heusinger Datum: 6.4.2013 20:40

Zjistěte si definici drogy.

Copak jste to vydumal ze zákazu kouření ve fabrice, fištróne?

Dozajista se nemusíte chlubit co děláte či neděláte.

Re: Ve firmě SCPT:
Autor: J. Brunner Datum: 6.4.2013 22:42

Jste takový typ jako ta bába ze Zvonokos.

Re: Ve firmě SCPT:
Autor: E. Heusinger Datum: 7.4.2013 11:53

Vaší babičku nemám čest znát.

Re: Ve firmě SCPT:
Autor: V. Vlach Datum: 7.4.2013 11:13

Ze všech drog je nejhorší ta první - nervová! KYSLÍK!!!

Re: Ve firmě SCPT:
Autor: S. Donát Datum: 7.4.2013 14:29

Vyhazov za prosté porušení zákazu kouření? O tom dosti pochybuji. Pokud to zrovna není továrna na výbušniny :).

Myslím,:
Autor: I. Schlägel Datum: 6.4.2013 12:05

že lidé závislí na čemkoliv by toto cokoliv hodnotit v podstatě neměli, a sice z důvodů přirozené předpojatosti a neobjektivnosti. Totéž se týká militantních odpůrců téhož. Objektivní názor snad může nám pomýleným seslat pouze Evropská komise :-)

Re: Myslím,:
Autor: P. Čech Datum: 6.4.2013 12:23

Žádný člověk není zcela svobodný, každý je na něčem závislý. Absolutní svoboda neexistuje, snad jen, jak jste správně podotkl v orgánech EU.

Re: Myslím,:
Autor: V. Vlach Datum: 7.4.2013 11:14

Navádíte ostatní! Absolutní svobodu má každý z nás v sobě. Přečtěte si třeba Tuláka po hvězdách od Londona...

Re: Myslím,:
Autor: J. Schwarz Datum: 6.4.2013 19:30

jeden může být  docela silně závislý i na sportu / běhu i cyklistice /. Kdo cvičí pravidelně ví, jak je těžké vynechat, neb má  dost silný pocit  provinění.

Proč si připadáte jako blbec?:
Autor: P. Čech Datum: 6.4.2013 10:27

To tedy opravdu nevím. Názory máte správné. Vaše názory zde napsané plně podporuji a to jsem nekuřák. Zejména s tím dělením lidí na "hodné a zlé" máte pravdu. Je to stará, známá pravda. Rozděl a panuj! To říkali už staří Římané. Je to krédem i dnešních našich politických stran a jejich politiků. "Jejich", to říkám záměrně, protože za "naše" je nepovažuji.Všechno je to o toleranci a spolunažívání. Přestože jsem nekuřák, kouření jiných mi nevadí. Klidně si zajdu i do zakouřené hospody a opakuji, kouření jiných mi nevadí. Mnohem více mi smrdí  auta na silnicích či mnohé ženy a dokonce i muži polévaní různými voňavkami, kterým se dnes říká parfémy. Jak říkám, všechno je to o toleranci. Vadí-li někomu kuřák, sám je netolerantním blbcem.

Re: Proč si připadáte jako blbec?:
Autor: J. Aspirin Datum: 6.4.2013 14:22

Pane Čechu - já jako nekuřák mám rád jasno - když půjdu tam budu nakouřenej jak pěnovka, když tam tak nakouřenej nebudu. Jako kuřák to cítím ze šatů klidně tři dny. Potud je to moje svobodná volba a nic nenamítám - nemusím tam chodit, že...

Horší je když volbu nemám... tzn. ráno, odpoledne, večer na zastávce nebo v jiných veřejných prostorech kde musím být...

Já naopak říkám - nevadí-li někomu, že vedle něj může stát nekuřák (nebo člověk s astmatem) a klidně si zapápálí je nejenom netolerantní blbec ale navíc arogantní hulvát.  

Re: Proč si připadáte jako blbec?:
Autor: M. Moravcová Datum: 6.4.2013 15:08

To máte pravdu. Někteří kuřáci zkrátka hovada jsou. Zrovna tak jako někteří nekuřáci zkátka hovada jsou. To že na zastávce MHD vidíte jen ta kouřící hovada znamená, že ti slušní kuřáci si tam prostě nezapálii a dost možná, že jich je většina. Ovšem nekuřáci útočí na všechny.

Re: Proč si připadáte jako blbec?:
Autor: V. Vlach Datum: 7.4.2013 11:18

Zde se bez vyjímky jedná o působení samotné drogy! Ta, mimo již zmiňované četné zdravotní problémy, vychovává k netoleranci, žvanivosti a dalším nehezkým vlastnostem homo sapiens!

:)))))))))))))))))) Máte pravdu, že je u nás až nezdravě moc:
Autor: V. Ondys Datum: 6.4.2013 15:53

netolerantních blbců a arogantních hulvátů!