28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

GLOSA: Hloupé řeči o Putlerovi

„Někteří intelektuálové a politici se paktovali s Hitlerem. Dnes dělají jiní to samé s Putinem.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Podešva 13.5.2015 10:18

vaše druhá věta je signifikantní :-)

J. Slanina 13.5.2015 10:43

Re: Svoboda slova platí pro všechny,...

Panečku - "my chytří a inteligentní", tož to od takového rudého debila opravdu sedí.

S. Netzer 13.5.2015 9:36

Tak ho srovnávejte

se Stalinem, když se Vám srovnání s Hitlerem příčí.

E. Heusinger 13.5.2015 9:35

Pane autore,

Vám to "nemyslí politicky". Budete namočen do dehtu a posypán peřím.

J. Slanina 13.5.2015 10:46

Re: Pane autore,

Ale kdepák, Šoustale, jaképak peří a dehet, to už není moderní. Bude vydán do rukou mladého grebendy. Ten si určitě pamatuje praktiky svého fotra a jeho kámoše hlavačky.

K. Luboš 13.5.2015 9:30

Přirovnávat Putina k Hitlerovi je velmi nebezpečné,...

...protože tím de facto zlehčujete činy Hitlera. Třeba mladá generace, která nezná ani Jidáše, by klidně mohla usoudit, že ve. 40. letech to bylo úplně stejné jako dnes. Takže celkem selanka....

P. Dvořáček 13.5.2015 9:01

Historie nekončí

Tak jak se měnily hranice států v dávné minulosti i nedávno budou se měnit zase. Většinou po "právu" silnějšího. A OSN, EU, Rusko, USA atd. s tím nic nenadělá. Jan by řekl pan Kajan, je to SŘLI.

P. Lenc 13.5.2015 8:31

Nemáte to

pane Havránku nějak popletené?Ona Ukrajina obsadila část přilehlého ruského území?Pobaltské státy vyhrožují Rusku?Mohl bych pokračovat, ale je to asi zbytečné.

B. Hamáček 13.5.2015 8:39

Re: Nemáte to

Optikou některých lidí " naozaj zvonku to tak vyzerá". Jsou to a) placení putinovi poskokové

b) lidé duch neobyčejně mdlého ( užiteční idioti). Jiná možnost není.

K. Luboš 13.5.2015 9:25

Re: Nemáte to

Samozřejmě a to už v 50.letech. A to území se nazývá Krym!

B. Holubec 13.5.2015 8:28

Česká media=propagandisté USA

Naprostý souhlas s autorem. Media, zejména ta veřejnoprávní a řada politiků - např. Schwarzenberg, Kalousek, Němcová, ale také Kocáb, Klvaňa včetně diplomatického idiota - jejich projevy jsou zupácká propaganda USA a fašistické Ukrajiny, srovnatelná se stupidním politickým školením mužstva na vojně v minulém režimu. Kdo byl na vojně, ví o čem je řeč.

Nepochopitelně smutné je po 25 letech budování demokracie, že politici EU včetně našich až příliš ochotně "hrají" americkou hru - "politiku chytání hadů cizíma rukama". A to jak ve vztahu k Ukrajině, tak i k uprchlickému problému arabských zemí. Byli to Američané, kteří svojí angažovaností či přímo vojenskými zásahy vyvolali jak Ukrajinský, tam imigrační problém a je to Evropa, na kterou důsledky z toho dopadají, která je sice nemusí, ale zcela nepochopitelně řeší.

B. Hamáček 13.5.2015 8:35

Re: Česká media=propagandisté USA

Soudruhu Holubče , můžete nám sdělit , kde přímo na Ukrajině USA vojensky zasáhli. My , kteří nenavštěvujeme VUML máme pochopitelně mezery ve vzdělání. Prosím o jejich vyplnění. Rovněž bychom rádi znali naprosto konkrétní zásahy USA do demokratických pochodů v EU.

B. Hamáček 13.5.2015 8:36

Re: Česká media=propagandisté USA

omluva , ve slovech " USA zasáhly" má být pochopitelně "y".

P. Švejnoch 13.5.2015 8:49

Re: Česká media=propagandisté USA

Pravopis Vašeho příspěvku není podstatný. Obsah Vašeho sdělení je tak zářivý, že vše ostatní zastíní.

B. Hamáček 13.5.2015 9:39

Re: Česká media=propagandisté USA

Vy jste také naprosto jasný.

J. Václavíková 13.5.2015 8:47

Re: Česká media=propagandisté USA

Za sebe doufám, že ta ,,svobodná socialistická média, která mají správný politický pohled" už tu znova šířit něčí ,,pravdy" nebudou. Takže díky za naše média, jež nepapouškují vaše rádobypravdy.

E. Heusinger 13.5.2015 9:34

Re: Česká media=propagandisté USA

Buďte šťastna, že naše media papouškují "vaše" pravdy.

Kolik procent obyvatel jim věří již není podstatné.

S. Netzer 13.5.2015 9:59

Re: Česká media=propagandisté USA

Dnes máte možnost výběru, anonymní dědku antidemokrate.

Mezi našimi a těmi vašimi soudružskými a bratrskými.

Pro jaké se rozhodnete je čistě vaše věc.

J. Slanina 13.5.2015 11:01

Re: Česká media=propagandisté USA

Jestlipak bys nám mohl, soudruhu ptáku, nastínit, kolik té demokracie jsi za oněch 25 let "vybudoval" ty osobně?

P. Švejnoch 13.5.2015 11:29

Re: Česká media=propagandisté USA

Jak se, pane Slátanino, "osobně buduje demokracie" a hlavně: Jak se takové osobní budování demokracie dokládá? Nějak jako "Akce Z" - v sobotu 16.5.2015 jmenovaný odpracoval 5 brigádnických hodin na budování demokracie?

Vaše příspěvky jsou vážně pozoruhodné...! :-)

J. Růžička 13.5.2015 8:11

setrvalý stav

Rusácko bylo, je a vždy bude Říší zla. Putler na mediální  podporu svých lži a mystifikací vynakládá stovky miliónů, válka na Ukrajině přišla Rusácko na pětadvacet miliard, váleční veterání píší Putlerovi dopisy v nichž si stěžují na bídu, životní úroveň jak v Bangladéši, půlka rusáckého národa věčně zlitá, klesající průměrný věk, špína, nemoci, bezvýchodnost. Jen noví rusáci, co podporují diktátora Putlera se mají dobře.

J. Laták 13.5.2015 7:58

Pane Havránku,

Vy si zřejmě vůbec neuvědomujete, že zločinná a protiprávní anexe Krymu a vojenské akce na Ukrajině poškodily nejen Evropu, ale také samotné Rusko.

A ta žebrající troska klečící před Putinem v Moskvě na kolenou, to je pouhá třešnička na dortu, který jsme po sametovém listopadu radostně upekli sami sobě.

B. Hamáček 13.5.2015 7:33

Jen by mně

Jen by mně zajímalo , kdo je v ukrajinské krizi největší padouch. Ať zkoumám jak zkoumám, Ukrajina nikoho nenapadla, ani se to nechystala udělat. Rusko pod vedením a Rusy podporovaným Putinem napadlo , a okupuje část ukrajinského území. Tak , kdo je největší padouch ??

B. Hamáček 13.5.2015 7:35

Re: Jen by mně

A vyhrožuje dalším státům napadením ( Pobaltské státy) a ostatnímu světu jaderným úderem. Samozřejmě mírotvorným !

J. Klepal 13.5.2015 9:22

Re: Jen by mně

Názor může mít každý svůj vlastní, ale fakta by měla být ctěna všemi diskutujícími. Těmi jsou násilný puč v Kyjevě, vznik ilegální kyjevské vlády za podpory EU a USA, lynčování nepohodlných politiků a schvalování  zákonů (např. zákaz ruštiny v rozporu s evropskými normami) okleštěným parlamentem, nárůst ukrajinského nacionalismu, nespokojenost rusky mluvících Ukrajinců s tímto pučem, vojenský zásah (po více než dvě stovky let zde rozmístěných) ruských vojáků na Krymu, referendum o jeho odtržení od Ukrajiny a jeho anexe (či navrácení) Ruskou federací (provedené v rozporu s mezinárodním právem, avšak v souladu s přáním většiny obyvatel a bez lidských a materiálních ztrát, což je předmětem závisti mnohých Ukrajinců, kteří takové štěstí neměli), bestiální bombardování svých vlastních občanů na východu země nespokojených s kyjevskou ilegální vládou za podpory evropských politiků, kteří přitom Janukovyčovi za případné použití armády hrozili Haagským tribunálem. Takže není pravda, že vojáci řízení (nebo také neřízení) ilegální kyjevskou vládou nikoho nenapadli, napadli své vlastní občany.

B. Hamáček 13.5.2015 11:44

Re: Jen by mně

Tak zákaz ruštiny byl v pouze v návrhu několika jedinců, a hlavně neprošel !!Puč v Kyjevě byl normální protest nespokojených občanů s naprosto proruskou vládou a prezidentem, viděno touto optikou byla sametová revoluce 1989 protisovětský puč v Praze. K anexi Krymu se Putin veřejně doznal.

J. Podešva 13.5.2015 7:24

text obsahuje pravdivé výroky a charakteristiky

Tam, kde autor cituje Viliama Bucherta (text kurzívou), je pravdivé a otevřené hodnocení situace. Jinak všeobecné remcání typu "ono je to složitější".

P. Maleček 13.5.2015 5:30

Vrazi z podělání se předem

Přesně takoví jako Havránek, podělávající se před zlem předem, jsou vinni následným masovým válečným vražděním. Bojí se zlo nazývat pravým jménem a aby ho nerozhněvali tak mu ustupují a lezou do zádi.

Stejně jako když se Havránek bojí nazvat Putina Hitlerem. A tak mu za pár let bude říkat Můj vůdče. Když tedy přežije svou podělaností vyprovokovanou Putinovu agresi.

J. Babička 13.5.2015 4:53

no jo

Ono není důležíté, jaký měl kdo názor  kdysi, ale co zastává v současnosti. Takže když byl někdo antinacista a neměl rád Hitlera, ale schvaloval násilné odtržení území druhého státu, jenom proto, že tam žijí etničtí němci, tak podporoval Hitlera. Pokud někdo byl antikomunista a neměl rád Putina, ale schvaluje násilné odtržení území druhého státu, jen proto, že tam žijí etničtí rusové, tak podporuje Putina. No a jak Hitler, tak Putin prohlásili mezinárodní smlouvu, za cár papíru.

K. Voráček 13.5.2015 2:15

Ostuda na ostudu

Pane Havránku, podepisuji každé vaše slovo. Celý příběh Ukrajiny vnímám od začátku jako jednu obrovskou ostudou politiků EU a pomatených politiků Ukrajiny. Obyčejný smrtelník se přece ptá, kdo tou Ruskou "agresí" na Krymu utrpěl? Lidé na Krymu rozhodně ne, ti mají klid, pohodu a trojnásobné mzdy a důchody. Odnesli to občané východu Ukrajiny, kterým se Kyjev rozhodl napravit hlavu vlastní armádou, tedy vyloženou agresí.

Nemohu než konstatovat, že rozpoutat světovou válku je velmi snadné, jak právě předvádějí politici Západu. Nakonec je člověk rád, že máme alespoň presidenta, který se je schopný vzepřít se všeobecnému hloupnutí a zbabělé závislosti. Kolik politiků EU myslí svoji hlavou?