27.1.2021 | Svátek má Ingrid


GLOSA: Hloupé přirovnání

19.6.2006

Umím pochopit, když politik ve stresu, ve shonu či ve zkratce „plácne“ větu, kterou by poté nejraději spolknul: Osvětimská lež, noc dlouhých nožů, Sarajevo, Únor 1948, více Kožených, spálená země, zakroutit krkem, EU jako RVHP, NATO jako Varšavská smlouva atd.

Když ale novinář a zástupce šéfredaktora časopisu Euro Pavel Páral v komentáři Lidovek (14.6.) pod názvem Noc dlouhých nožů je nutnost obhajuje při plném vědomí nejen někdejší nešťastné Topolánkovo vyjádření, ale dochází k závěru, že v Česku je po osmi letech personální politiky ČSSD co „zařezávat“, je to docela jiná „káva“, která patří do jiného světa, se kterým doufám nechceme mít nic společného.

Encyklopedie vysvětluje pojem „noc dlouhých nožů“ jednoznačně jako puč, při němž byli vyvražděni Hitlerovi odpůrci a konkurenti (!), což vedlo k upevnění fašistické diktatury, k jejímu sblížení s velkými průmyslníky a ke zničení nepohodlného levicového křídla, které bylo vůdci nepohodlné. Že při tom teklo notně krve, ví snad každý náš student.

Kam se poděla Vaše soudnost, pane Párale?Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.