23.6.2021 | Svátek má Zdeňka


GLOSA: Hej, osobo!

12.5.2021

Nové oslovení? Pohlaví v občance totiž prý není nutné

Vždy jsem tvrdil, že je pouze otázkou času, kdy někdo s podobným nesmyslem přijde i u nás. A je to tady.

V rámci projednávání ligislativy o občanských průkazech navrhl pirátský poslanec Ondřej Profant vypuštění údaje o pohlaví držitele. Důvod? Prý lepší ochrana osobních údajů.

Podle mne je to však mimo jiné právě pohlaví, co napomáhá identifikaci dané osoby. Autor návrhu je ale opačného mínění s tím, že řada osob neodpovídá běžné představě o mužích a ženách a je třeba ulehčit život trans a nebinárním lidem.
- Jak tedy budou policisté, úředníci a další oslovovat konkrétního člověka? Pouze příjmením?
- A jaký budou používat rod, když ne mužský a ženský?
- Budou tedy všechna příjmení nesklonná?

Stejný poslanec navíc usiluje o to, aby byla zrušena nezbytnost operace lidí při úřední změně pohlaví. V praxi by se tak úředně ženou mohl stát například fousatý muž, který má v kalhotách vše, co mu příroda jako muži nadělila.

Vím, že se na mne zase slétnou rozezlení a hysteričtí supi, a budu osočen přinejmenším z toho, že nejsem tolerantní nebo nejdu s dobou, nicméně v tomto mám jasno. Tak, jako existuje kočka a kocour, slepice a kohout, ovce a beran apod., existuje muž a žena.

Můžeme se klidně stavět na hlavu, ale jsme jen součástí přírody, nic víc. A ta sama rozhodla o tom, kým jsme.

Ano, může se stát, že někdo trpí zdravotní či psychickou odchylkou nebo anomálií – na jejím základě ale přece nebudeme plošně měnit legislativu!

Převzato z profilu.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.