9.8.2022 | Svátek má Roman


GLOSA: Frenštátský výbuch – světová událost č.1?

22.2.2013

Celý svět se v naprosté hrůze zastavil – ve Frenštátu vybuchl plyn. Při neštěstí zahynulo pět lidí, několik dalších obyvatel domu je ještě v nemocnici. Dle objemu (celých 30 minut) a obsahu zpravodajství TV Prima to vypadá tak, že o situaci ve Frenštátu bude co nevidět jednat mimořádné zasedání Valného shromáždění, čeká se rovněž vyjádření amerického prezidenta Obamy.

Na celé zeměkouli se totiž neudála ani jedna událost, která by byla s tou frenštátskou srovnatelná. Jen jedna se jí z pohledu tvůrců televizních novin alespoň trošku přiblížila, a tak ji Prima po monotématickém frenštátském bloku zařadila hned jako druhou. Tou druhou světově nejdůležitější zprávou se staly informace o vyšetřování vraždy přítelkyně jihoafrického atleta Pistoriuse. Takhle tedy vypadá svět prizmatem TV Prima.

Tragedie ve Frenštátu jistě nemůže nechat žádného soucitného člověka klidným, ale skutečně se potřebujeme "rochnit" v lidském neštěstí celou půlhodinu? Vidět spoustu rozhovorů na stejné téma, opakované prostřihy. Zbyl ve Frenštátu vůbec někdo, kdo by o neštěstí nevyprávěl v televizi?

Jestli si takovéto zpravodajství skutečně většinová veřejnost přeje, pak už nám ani Pánbů nepomůže. Co je tedy dnešní svět? Podle TV Prima černá kronika na pokračování…