20.8.2022 | Svátek má Bernard


GLOSA: Dvakrát o pravdoláskovním pokrytectví

19.10.2018

Pokrytectví českých moralistů, taktéž známých jako lepšolidi, pravdoláskaři, kavárna apod., je bezmezné. Teď se zrovna zase můžou podělat z toho, že prezident Zeman užil v rozhlase slůvko „zmrd“. Což o to, já si také myslím, že veřejní funkcionáři – a prezident na prvním místě – mají zachovávat jisté dekorum. Před časem jsem na toto téma o Zemanovi dokonce napsal velmi kritický článek. Je o tom, že co je dovoleno obyčejným smrtelníkům – včetně jadrného slovníku –, není dovoleno osobám ve veřejných funkcích. Možná přesněji, samy by se toho měly vyvarovat.

Já také občas pro nějaké to jadrnější slovíčko nejdu daleko, leč přihodilo se mi, že si na mě vzpomněli někteří poslanci a nabídli mi opětovnou kandidaturu do Rady pro vysílání. Co jsem v ten okamžiku udělal? Pár těch nejjadrnějších twítů a fejsbůčkových postů jsem smáznul. Nikoli proto, abych je utajil – tak naivní nejsem, naši novodobí „estébáčci“ bdí a vedou si o nás složky, však také obratem svoji bdělost prokázali a ty jadrné twíty vytáhli –, nýbrž proto, že veřejná osoba má zachovávat – jak výše řečeno – jisté dekorum.

A reakce našich moralistů? Nandali mi to pro změnu za to smáznutí. Oni vůbec ti naši pravdoláskaři vyznávají dvojí metr. Když něco jadrného utrousí kupříkladu kníže, je to tak nějak roztomilé, když totéž z úst vypustí někdo jiný – a zvláště pak Zeman –, je oheň na střeše.

-------------------------

Zpráva ČTK: „Poslanci SPD Tomio Okamura a Miloslav Rozner nebudou stíháni za svoje výroky o táboře v Letech. Žádného trestného činu se nedopustili.“

Což samozřejmě bylo od počátku jasné každému, kdo má v hlavě mozek, ať už má na zmíněné dva poslance názor jakýkoli.

Co k tomu tedy ještě dodat? Musí to pro všechny zloděje, podvodníky a násilníky být pravé požehnání žít v zemi, kde orgány činné v trestním řízení utrácejí svůj vzácný čas na šetření – rozuměj nesmyslnou buzeraci – dvou opozičních poslanců, pročež na opravdové zločince jim pak ten čas nepochybně schází.

Všichni ti přičinliví udavači, kteří nešetřili trestními oznámeními, se zase předvedli. Výsledkem je velké nic. Ale zasmradili vskutku virtuózně. Jako obvykle. Prostě takový pšouk plný pravdy a lásky.

www.petrstepanek.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!