5.7.2020 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

GLOSA: Duka a sirotci

Kardinál Duka neví, zda se máme postarat o sirotky ze Sýrie, protože to je třeba vidět především politicky, soudruzi!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 22.9.2018 14:27

Re: Halík má stejné vidění křesťanství

Dobrá, ať si pan Mařák řeší co chce. Přesto dle příspěvků pana Mařáka souhlasím s názorem, že řeší Křesťanství (pan Mařák) které evidentně nezná.

A jako Křesťan musím jednoznačně konstatovat že vidím minimální soulad mezi charismatem a názory Jana Pavla II a Halíka!

V. Čermák 22.9.2018 19:43

Re: Halík má stejné vidění křesťanství

Drujd Mařák rád využívá "rádobykřesťanství" k propagaci svých sluníčkářských názorů. Tak tedy Proto...

F. Kusák 22.9.2018 12:11

Kdysi jsem pana Halíka respektoval,

jsem křesťansky vychován v katolické rodině a potom kažen tupou normalizací. Ale jedno platí vždy, křesťan musí mít v sobě pokoru a lásku. Nějak mně to u pana Halíka schází, a ta péče o potřebné mně z jeho úst zní nějak falešně, aktivisticky a hlavně povrchně. A pak, trefovat se do kardinála Duky zato, že se vymezil k nějaké hloupé divadelní hře a stavět se do pozice, že právě On je ten, kdo ví, je právě to, co mi na panu Halíkovi vadí. Škoda jen, že díky této divadelní trapnosti nebylo moc slyšet o zdařilých představeních, která se na tomto festivalu také prezentovala.

V. Čermák 22.9.2018 12:59

Re: Kdysi jsem pana Halíka respektoval,

Jsem na tom podobně. Mám všechny Halíkovy knihy, přečtené. Později ho zničila samolibá ctižádost, takže se začal místo hledání Boha věnovat Politice. Chtěl být 1. v církvi a Duka mu stojí v cestě...

R. Brzák 22.9.2018 13:25

Re: Kdysi jsem pana Halíka respektoval,

Četl jsem ho také - jako těsný postpuberťák. V té době jsem jej i za jeho schopnost klást slova obdivoval.

Ale dnes si uvědomuji, že jeho problém vznikl již v té době - protože se stal miláčkem médií - a tudíž podlehl tomuto druhu moci na druhými lidmi. Stal se přesvědčeným o své pravdě...

V. Církva 22.9.2018 14:37

Re: Kdysi jsem pana Halíka respektoval,

Může být. Já se čtení Halíkových knih nějakou Boží prozřetelností vyhnul. Pravděpodobně proto, že mne zajímá víc křesťanská spiritualita a mystika než filozofie.

Přesto z toho co jsem viděl, je možné že Halíkovi sláva stoupla do hlavy až později. O možnosti pádu člověka ví každý věřící člověk. Zdá se, že se to bohužel nevyhnulo ani Halíkovi. Slyšel jsem že třeba mystik katolický kněz pan Kuběna také musel měnit svůj život a přestat se věnovat některým věcem, protože začal cítit jak mu pýcha a sláva začínají lézt do hlavy. Kuběna to ustál, za Halíka je dobré se modlit.

Neštěstí ovšem je že v leckterém křesťanském knihkupectví najdete snad polovinu knih od Halíka. Až mi z toho zatrnulo.

V. Čermák 22.9.2018 19:53

Re: Kdysi jsem pana Halíka respektoval,

V Halíkových knihách žádný jed není. Ta první-Co je bez chvění není pevné, je výborná. V pozdějších knihách jsou převážně pasáže od jiných, lepších myslitelů, než je Halík, ale to je také podnětné. Pokud se tam vyskytují nějajé Halíkovy vlastní názory, většinou jsem s nimi nesouhlasil, ale i to je podnětné, takže knihy neodsuzuji. Teprve politická kázání nadšeným protiKlausovským studentům u Salvátora ho odvedli od Křesťanství k politice, či spíše k politikaření....

V. Čermák 22.9.2018 19:59

Re: Kdysi jsem pana Halíka respektoval,

No spíše odvedla...

J. Schwarz 22.9.2018 19:37

Re: Kdysi jsem pana Halíka respektoval,

Čím to, že skoro všichni co mají u nicku nějaké číslo se projevují jako exemplární pitomci...

V. Čermák 22.9.2018 19:57

Re: Kdysi jsem pana Halíka respektoval,

Čím to, že skoro všichni s monogramen J.S. jsou Idioti?

J. Svoboda 22.9.2018 22:52

Re: Kdysi jsem pana Halíka respektoval,

Pan Halík je excelentní sluníčkář a tím je to asi všechno dáno. Počítat neumí. Tvrdí, že v subvencích nám EU něco dává. EU nám nemá co dávat, nic nemá. Subvence jsou komunistický podnik, zřízený pro vydírání neposlušných států. To, co nám EU dává před tím sprostě ukradla lhostejným daňovým poplatníkům v jiných státech. Jediným právem toho, kdo toto není schopen nebo dokonce nechce pochopit, je mlčet, mlčet, mlčet.

D. Rucker 22.9.2018 11:41

Tak teď už není pochyb. Lžikatolík a lžikněz Halík se už nemůže dočkat...:))

B. Vaníčková 22.9.2018 11:24

Stejně mi nikdo nevymluví,

že je to potomek Lenina. Ta podoba tam je i stejný magor.

J. Kozák 22.9.2018 11:40

Klídek

S přiboudlým úsudkem jistých skupin voličského elektorátu se pracuje dobře, viďte paní Vaníčková?

V. Čermák 22.9.2018 13:12

Re: Klídek

Příliš stručné, rozveďte to....

F. Navrátil 22.9.2018 11:22

Kněz nebo dervíš?

Je zajímavé, jak se z křesťanských duchovních jako je Halík nebo Bublan stanou obhájci invaze islámských nelegálů. Jaké jsou asi motivy k tomu, že se z křesťanů přešupačili na obhájce učení proroka Mohameda?

J. Sova 22.9.2018 11:31

Re: Kněz nebo dervíš?

Není to nic divného. Katechismus katolické církve, § 841:

Vztahy církve k muslimům. „Plán spásy se však vztahuje i na ty, kteří uznávají Stvořitele, a mezi nimi především na muslimy, kteří prohlašují, že se drží víry Abrahámovy, a klaní se jako my Bohu jedinému, milosrdnému, který bude v poslední den lidi soudit.“

I papež Jan Pavel II. líbal korán jako posvátnou knihu:

https://www.youtube.com/watch?v=4LumBzcR6CQ

J. Jurax 22.9.2018 17:26

Jsem neznaboh, bezvěrec a ateista. A když tak čtu Váš příspěvek, jsem utvrzen v názoru, že náboženství plynoucí z víry v bohy prostě škodí. Jak patrno, zde katolické, jakkoliv netuším, zda tento postoj nevyznávají či vyznávají i jiné klony křesťanství.

A nejvyšší katolický hodnostář líbající korán je šílená skutečnost. I když by to bylo motivováno politicky; ne-li, o to hůř. A políbil papež někdy tóru?

F. Houžňák 22.9.2018 14:54

Bublan byl estébák, jak se už za bolševika

říkalo, a žádný duchovní, a potvrdil to tím, že po převratu nešel dostudovat teologii, ale dal se na politiku.

O. Zeman 22.9.2018 10:58

Podle činů poznáte je

Nebál bych se o pana kardinála Duku, padre. Ten jistě ví o Soudu a nepotřebuje v otázce svědomí rady kohokoliv. Tím méně pak někoho, kdo se chová tak, že z jeho činů a slov čiší touha setkati se po svém Soudu v ráji nebeském s pannami sedmdesáti.

Šetřete si dech s kritickými komentáři, budete jej potřebovat, až si ty panny budete nafukovat.

D. Rucker 22.9.2018 11:43

Ta sedla! Bravo!:))

F. Houžňák 22.9.2018 14:56

To je dobrý, to mě nenapadlo,

ten Machomet to určitě tak myslel. Tenkrát byly ty nafukovací panny ovšem z kozích měchů. I když nakonec ...

P. Hlosta 22.9.2018 10:48

PŘÍLIŠ stručný Halík!

Pan Halík se stručně vyjádřil o Dukově výroku a to tak, že ho i zestručnil na svůj názor. Halík ani nerozvedl nijak myšlenku, jak on by si představoval pomoc sirotkům. Co není řečeno, nedá se totiž ani nijak oponovat, že! Pan Halík je skutečné věřící unikum. Ví už jaký bude poslední soud Boží. Patrně se i pravidelně modlí za své nepřátele, když nutně jako věřící křesťan zná Desatero a Otčenáš modlitbu. Odpustí viny viníkům svým.

Předně občany zajímá, když už se má pomáhat, JAKÁ pomoc bude použita potřebným! Ani ne tak, kde se na to vezme, protože Český národ údajně je národem holubičím, jako CO se na to vezme. Sirotky by pan Halík patrně nejraději viděl opečovávat v Českých rodinách. Než dojde na výběr Syrských sirotků(respektive mládeže, protože malé děti by nedokázaly utéct tak daleko a taky za co, když příjmy nemají), následně jejich převoz do Česka, pak přidělení do rodiny, uběhne pěkných pár let! Celé to bude martirium neustále posuzované na chybné opatření, kritizované a plitizované vzbuzující nízké vášně. A právě o ty nízké vášně totiž jde a především lidem, jako je pan Halík! Po vzbuzení nízkých vášní budou vystaveni oni "sirotci" rasovým a i jinak sprostým útokům na sebe a odpoví na to obdobně. Základ páně Halíka je na světě! Jen pan Halík má dost sprostoty, aby Duku stručně, přestručně osočil a velice stručně se tak dopustil počátků nesmírných nepokojů, které se rozpoutají, až se dveře imigrační vlně plně otevřou. Pan Halík se bude šťastně usmívat, jak to pomohl připravit. No a Duka? Co ten skutečně řekne, to Halík nebere do úvahy.

J. Fridrich 22.9.2018 10:26

Jen krátce - Halík s Římským Františkem jsou likvidátoři

Jen krátce - Halík s Římským Františkem jsou likvidátoři křest'anství v Evropě a na Světě... A to v době, kdy je - a mělo by být hrází likvidace naší Západní, Euro-Atlantické civilizace..

J. Kozák 22.9.2018 11:59

Re: Jen krátce - Halík s Římským Františkem jsou likvidátoři

To jako, že žerou lidi, děti nevyjímaje a zapíjí to krví, nebo jak? :-)))

F. Houžňák 22.9.2018 14:58

Nemusíte se dělat hloupějším,

než jste.

J. Kozák 22.9.2018 18:34

Re: Nemusíte se dělat hloupějším,

Houžňáku, obdivuji tvůj talent, být sám sobě primitivem, ale na druhou stranu jsem rád, že ti nejsem lhostejný. Pozdravuj doma, ať tam nemusim!

J. Jurax 22.9.2018 17:33

Soudíte, že Vámi popisované praktiky křesťanských hierarchů jsou k likvidaci křesťanství nezbytné? Nestačila by Vám jen předposranost ve vztahu k islámu a pedofilní aféry?

J. Kozák 22.9.2018 18:47

Re:

To by mi určitě stačilo, ale že by v tom jeli i Papež František s Halíkem ..? Jestli něco víte, hoďte to do placu, třeba se Vám uleví.

J. Jurax 22.9.2018 19:53

O pedofilních aktivitách zmíněných pánů nic nevím. Byly-li by, už by se to profláklo. Ostatně na to je v církvi katolické dost jiných, soudě podle médií.

Naopak onu předposranost před islámem mám u obou za zjevnou.