3.3.2021 | Svátek má Kamil


GLOSA: Dneska už se nedá nikomu věřit

12.11.2016

Že jsou předvolební průzkumy poplatné tomu, kdo si je zadává, ví kromě našeho pana prezidenta už každé malé dítě. Kdo platí, ten poroučí a výsledky tomu musí odpovídat Ale co sázkové kanceláře?

Když chci vědět, jak nějaké volby nebo podobné klání dopadne, ignoruju různé předvolební průzkumy, ale jdu se podívat tam, kde se hraje o jejich peníze. Do sázkových kanceláří. Přece jenom, nemohou si dovolit vypsat špatný kurz, to by prodělaly kalhoty. Ale jak se zdá, bude celá řada bookmakerů nejen u nás, ale po celém světě po středě zralá na výměnu.

Ještě v úterý jsem si mohl různě vsadit na vítězství Trumpa i v kurzu 4:1. To tedy vypadalo na drtivé vítězství Clintonové, ani v jedné sázkové kanceláři (myšleno světově významné) nebyl Trump preferovaný. No, jenom naše sázkovky prodělali desítky miliónů korun. Jak jsou na tom jejich světoví konkurenti, se odvažuji jenom hádat.

Bohužel to není poprvé, i u brexitu se kanceláře pěkně sekly. Zajímalo by mne, zda to napraví a budou opět spolehlivější než různé předvolební průzkumy, nebo s těmi „společenskými“ sázkami úplně skončí. A to by byla škoda, protože bych přišel asi o poslední nezávislý zdroj předvolebních odhadů.

A na konec jeden proti lidskosti:

Když Clintonová volala Trumpovi, aby mu popřála k vítězství, rovnou ji přepojil na FBI.

Převzato z blogu autoraTaké lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař
Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař

Jedna minuta. Druhá. Tři minuty pryč… Chvíle napětí… Na testu se objeví dvě čárky… Pozitivní těhotenský test! Jste v tom! Jak těhotenské testy...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.