19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

GLOSA: Dluhy v pytli

Vánoce jsou na krku a poznám to podle toho, že mi pořád někdo chce půjčit nějaké peníze. Otevřu noviny a jsou tam reklamy na půjčky. Pustím si rádio a dozvím se, že budu mít hodně smutné svátky, když si na ně nepůjčím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ptáček 4.12.2018 11:15

Chcete omládnout?

Asi před 12 lety, ve svých zhruba 65 letech, jsem na nějakou stavební opravu potřeboval 300.000 Kč(určitě ne Eur, tak příčetný ještě jsem). Byla by to moje první půjčka v životě, včetně éry socializmu a míru a pokroku. Obešel jsem největší banky a jiné možné instituce, nikdo mně nepůjčil ani cent. Prý kvůli věku, co kdybych mezitím umřel. Pomohli mně přátelé a příbuzní, během několika měsíců byl dluh nula. Poslední, řekněme 3 až 4 roky, se mohou banky a další s "výhodnými" půjčkami přetrhnout. Neustále mně chodí poštou a mailem úžasné nabídky. O reklamách v TV nemluvě. Tak nevím. Byla to jenom neprofesionalita peněžních ústavů nebo věková diskriminace. Já vysvětlení mám.

Prostě jsem omládl.

M. Klas 4.12.2018 11:25

Re: Chcete omládnout?

Až by přišli na to, kolik Vám je, nabídku by stornovali. Můj batr byl v invalidním důchodu, bez jiného příjmu a jeho banka mu stále nutila půjčku. Odmítal, že nemá z čeho splácet. Pak nevěděl, jak to otravování ukončit, pozval si tedy "kvalifikovaného" bankovního poradce a ten se zmohl jen na: "půjčit vám nemůžeme" a bratr měl od otravování pokoj.

R. Langer 4.12.2018 11:40

Re: Chcete omládnout?

Přesně tak to je, ani dnes by vám nic nepůjčili. No, nějakých 10 táců možná. ;-)