2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


GLOSA: Děkujeme, jděte aneb Spiknutí

8.1.2011

V hlubokém utajení se na Silvestra sešli pánové Heger, Julínek, Kubek a Engel. Oslavovali úspěšný průběh akce, která pomůže reformě našeho zdravotnictví. Na počet obyvatel máme totiž nadbytek lékařů a nadbytek nemocničních lůžek. Nebude to řešit vláda. Vzaly si to na starost lékařská komora a lékařský odborový klub. Tak nepopulární opatření by totiž každou vládu položilo. Vysoce hodnocen byl pikantní zastírací manévr MUDr. Kubka, který hrozí lékařům, kteří by chtěli zachraňovat péči o nemocné bez těch, co odejdou. Za sníženého personálního zabezpečení by mohla lékařská komora hodnotit jejich postup jako non lege artis.

Ti, co odejdou, získají zahraniční zkušenosti a peníze. Ti, co zůstanou, natrénují poskytování lékařské péče za ztížených podmínek a zbude pro ně víc peněz.. Půjde o prověrku organizačních schopností primářů, ředitelů nemocnic a konec konců i krajských hejtmanů. Takovou povinnost mají zamontovanou ve svých platech.

Stáhnuto z www.czechleaks (našemu zpravodaji se podařilo umístit štěnici do jednoho z chobotů tunelu Blanka pod Stromovkou, kde se spiklenci scházejí. Citlivý mikrofon zachytil rozhovor čtyř osob, jejichž totožnost se podařilo ověřit pomocí spektrální analýzy jejich hlasů).

Převzato z Vinar.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autora