6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

GLOSA: Dar osvobození a novodobý nevděk

V těchto dnech si připomínáme 72. výročí od konce války a osvobození celého českého území sovětskou a americkou armádou. To je historický fakt. V posledních letech se často zmiňuje pouze americká armáda, a to nejen v jihozápadních Čechách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 10.5.2017 8:50

Vítězství pravdy na dlouholetou lží

Konečně se smí veřejně oslavovat i podíl USA a západních spojenců na našem osvobození. Rudá armáda evropské státy dobyla, ne osvobodila a nasadila nám do naší civilizace své bolševické praktiky. A nadlouho. Proto už dávno necítím vděčnost ani mne nedojme tvrzení o mladých sovětských soldátech, kteří se nevrátili domů . Zakalila jsem se na ocel.

Myslím, že by každá oblast naší vlasti měla poděkovat těm svým osvoboditelům podlé míry podílu na osvobození. K nám napřed přišli Rumuni, pak příslušníci NKVD(Smerš) a doskákala sběř s vystouplými lícními kostmi s malými koníky a pak už bez boje běžná armáda s báryšňami. Nastal čas, abychom sami slavili to, co cítíme a co se nejvíc blíží pravě. Tuto problematiku studuju ze všech možných stran a vůbec se nedivím, že lidé vzpomínají i na Anglány a Amíky, to co se lidem vnucovalo přes půl století, už netáhne.

Každý za sebe ať položí kytičku tam, kam si myslí, že směřuje náš dík.

Nemíním donekonečna oslavovat osvoboditele, z nichž se o něco později stali okupanti a i v současnosti by se zase rádi stali obojím. Nazdar!

P. Beránek 10.5.2017 11:42

Re: Vítězství pravdy na dlouholetou lží

Ja, ja Frau Heidler.

Was macht Herr Posselt?

V. Heidlerová 10.5.2017 14:28

Re: Vítězství pravdy na dlouholetou lží

Danke, alles in Ordnung.Keine Sorgen.

J. Balcar 10.5.2017 8:27

Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Ne, tak to není. Žádné bombastické oslavy a už vůbec ne za veřejné peníze. V Plzni je to lidová veselice, organizovaná zdola a za vlastní peníze oslavujících. Pro městské struktury je to spíše problém, který by si uměly odpustit.

To, že ve zbytku republiky není mezi lidem tak velký zájem, je možná smutné, ale je to tak. A to i přes nepopiratelný fakt rostoucí příchylnosti k "tomu tam dubisku" se zvětšující se vzdáleností od Prahy na východ.

P. Zinga 10.5.2017 8:32

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Ano, máte pravdu, v Plzni jde o maškarní průvod, oslavující komika v holínkách, bičíkem a proklatě nízko zavěšeným koltem, jehož smrt přijala střízlivá Amerika s ulehčením. Možná mu i k ní pomohla.

V. Heidlerová 10.5.2017 9:00

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Vzpomeňme raději těch, kterým ke smrti pomohl sovětský systém. Bylo jich víc, než padlých ve válce a už nikdy nebudou mít hroby a nezjistí se jejich počty a jména. Hladomor, gulagy, popravy, znásilňování......

Stalin také nosil holínky, byl mrzák, malý, poďobaný od neštovic a se zbraněmi si také hrál rád, ale vraždili za něho jiní. Škoda, že nebyl komikem, který si prošlapal cestu k vítězství osobně na válečných polích Evropy. Nemít Žukova, byl by na lopatkách. V tomto srovnání vychází Stalin jako krutý komik a škoda, že Rusko nenašlo sílu takovou zrůdu odstavit, odpravit.

P. Beránek 10.5.2017 23:54

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

"kterým ke smrti pomohl sovětský systém"

Myslíte Vaše "öbermenschen" z Wehrmachtu? Ale ty sem nikdo nezval, tedy kromě Itálie, Francie a Británie v Mnichově.

Zírám co je tady přívrženců německého fašismu. Tady na chazarském webu. Nějak se mi to zdá v rozporu - Židé a fašisté (jejich potomci) v jednom šiku. Nebo ne???

V. Heidlerová 11.5.2017 7:52

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Abys, beránku-skopčáčku(Skopec) nežil v omylu. Já su děvčica z jižní Moravy, můj tata seděl za války v německých věznicách, sokol, masarykovec, já taky. Jméno je sice německé, což se stalo více Čechům při zavádění příjmení, ale já su Češka jak poleno, stejně tak, ja ty jsi vůl jak lev. Když chceš mudrovat, musíš si aj neco naštudýrovat, neco prožit nebo mět informace z první ruky. Mně je 80, tak jsem měla od všeho dost, abych mohla soudit a vytvořit si názor. Nebuď rasista, židé jsou nejchytřejší a nejvynalézavější vzdělaný národ, a soudržný, moc bychom se mohli od nich učit. Ty trúbo, otevřela se část archivů o skutečném stavu věcí, jsou zpřístupněny historické prameny, tak si něco naštuduj, abys získal přehled a nemotal se v názorech typu VÚML. Moc by mne zajímals ne Ty, ale ten kdo Tě přivedl na svět a nezjistil, že se mu narodil imbecilní pitomek.

P. Beránek 11.5.2017 23:41

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Jižní Moravu, pokud vím osvobodili Sověti. Takže pokud Tvého tatu, který "seděl za války v německých věznicách" osvobodili Sověti měl by být rád. Je doslova chrapounstvím ten nevděk a ostouzení Rudé armády v souviaslosti s osvobozením a záchranou života..

Můj táta, jinak pocházel ze severní Moravy, zažil německý koncentrák a osvobodili ho Američané. Ač je neměl rád, nikdy si nedovolil vyhlašovat, že oni ho sice osvobodili, ale jinak jsou to hajzlové, kteří vyvraždili Indiány a povraždili miliony černochů.

Anebo v případě Tvýho tatu je to jinak. Táta nebyl rád, že by ho "osvobodili" Rusové neboť ve věznici dělal kápa a proto radši prchal s fašisty do Německa. Pak by to dávalo smysl.

Jinak nejsem o moc mladší naž Ty, také jsem něco zažil, něco přečetl. Já si zajišťuji informace ze všech názorových stran spektra, ne jenom z jedné. Jako důkaz můžu uvést i to, že čtu, kromě jiného i tohoto Chazarského čokla.

A co se toho rasismu týká, nevím jaks přišla na to, že jsem rasista. Za rasismus lze naopak považovat konstatování, že jedna "rasa" je "nejchytřejší a nejvynalézavější" než jiné. Připomíná mi to známé übermensche, ti také byli nadlidé.Přitom židy nepovažuji za "rasu", ale dle mého názoru je to pouze jedna mafie, která tvrdí o sobě, že je nátod. Toť vše.

M. Prokop 10.5.2017 9:29

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Ten "komik" byl jeden z nejlepších velitelů a moc dobře věděl, co vojáci potřebují. Jeho výkon obrácení osy postupu při bitvě v Ardenách byl skoro neuvěřitelný.

Vám buďto chybí informace, takže vypadáte jako blbec, nebo nechybí, pak by bylo lze vás definovat jako sprostého blbce.

P. Zinga 10.5.2017 12:50

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Pane Prokop, i schopný velitel může být komik. Navíc nebezpečný zelený mozek, kterému nešlo o záchranu světa před nacismem, ale o čistě profesionální záležitost, o kariérní a bezohlednou záležitost. Ten blb chtěl vyzbrojit Němce a rovnou táhnout na Východ, což se pravděpodobně Vám líbí. Ale normálním Američanům a Evropanům se to tenkrát nelíbilo ani trochu a tak nakonec byli (skoro) všichni rádi, že se zabil. Nebo byl zabit...

Co se informací týká, máme asi každý jiné. Celý život jsem zvyklý-jelikož netrpím stádním instinktem-na nadávky.

M. Prokop 10.5.2017 13:23

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Ano, informace máme jiné. Ve vašem případě pravděpodobně desinformace.

Pokud bych měl bojovat pod nějakým velitelem, tak bych dával rozhodně přednost tomu, kdo bojuje čistě profesionálně. jejich podřízení mají mnohem menší úmrtnost, než podřízení "zachránců světa". Ono to bojování je velmi profesionální záležitost. A plést se do politiky, to mají a měli američtí generálové co nejpřísněji zakázáno, proto taky Patton nepokračoval do Prahy.

S tím chtěním ozbrojit Němce a pokračovat na východ je to stejně, pitomost. Asi z VUMLu, nebo tak.

Pokud i k jiným záležitostem přistupujete podobně, ani se těm nadávkám nedivím.

Ono totiž pomlouvání slušných lidí nic jiného nezaslouží, to se stádností nijak nesouvisí.

P. Zinga 10.5.2017 13:52

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

A proč tedy uvažoval o tom, stát se presidentem? A ta Vaše naivní víra, že se američtí generálové nepletou do politiky...

P. Zinga 10.5.2017 14:25

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Pane Prokop, znáte tohle:7.5. 1945, Patton k ministrovi obrany Pattersonovi:"Nastupme s vyleštěnými holínkami, nabroušenými bajonety a obrazem síly proti Rudé armádě. Sovětské zásobování je nedostatečné na to, aby zásobovalo armádu v akci. Mají pár slepic a krav na louce, to je jejich zásobovací systém. Ti jsou schopni boj, který bych proti nim vedl, vydržet nejdéle 5 dní". Patterson mu odpověděl, že mu chybí celkový přehled. A 18.5.1945: Podle mě může americká armáda v současné síle Rusy lehce porazit."

Jinak je o Pattonovi známo, že fackoval vojáky a nadával jim do zbabělých Židů. Že Vy to nevíte? Anebo Vám to je jedno?

M. Prokop 10.5.2017 17:09

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Že nafackoval vojákovi, kterého podezříval ze simulantství a byl za to těžce potrestán, to pochopitelně vím.

Ty ostatní fantazie neberu příliš vážně. Kdybych totiž bral, stoupl by u mne v úctě ještě více (až na ty Židy). Vývoj situace odhadl velmi dobře.

Který americký generál pletl do válčení politiku? Vím jen o jednom, McArturovi a i jemu to zlomilo vaz, byl odvolán. Ovšem až potom, co zcivilizoval Japonsko tak, že z toho Japonci žijí dodnes.

Co je špatně na uvažování stát se presidentem? Když nezajdu hlouběji do historie, tak třeba Eisenhower se stal a nebyl špatným presidentem - jen jestli si vzpomněl, že toho Pattona do Prahy měl pustit.

Mně ani moc nezajímá, co kdo dneska kecá, že si Patton myslel či říkal - většina pramenů je v lepším případě neověřená. Mně zajímá, co dělal. Velel, velel tak dobře, že se ho Němci báli nejvíc z amerických generálů. To považuji za rozhodující pro výsledek války i počty padlých.

P. Zinga 10.5.2017 19:12

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

No, potvrdil jste, že jste argumentům ideologicky imunní. Ale i s tím se dá žít. Dobrou noc.

M. Prokop 10.5.2017 22:05

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Ano, na ideologické "argumenty" moc nedbám.

A. Nový 10.5.2017 10:48

Re: Slavte jako v Plzni: Své osvoboditele, po svém a za svoje...

Pro vás komik, pro informované, jak píše pan Prokop, schopný velitel.

A. Trick 10.5.2017 7:10

Vážení nezoufejte!

V Pobaltí se zvyšují počty vojáků NATO. Dokonce tam přibude i 290 českých žoldnéřů, kteří budou podléhat vedení Bundeswehru. Pobaltí je takový nádherný prostor pro osvobození Ruska (Barbarossa II), o kterém se Hitlerovi ani nezdálo.

Tentokráte Rusko nezachrání ani Alexander Něvský, ani Dimitrij Požarskij, ani Michail Kutuzov, ani Georgij Žukov.

A. Nový 10.5.2017 10:54

Re: Vážení nezoufejte!

Rusko tentokrát nejspíš spoléhá, že je zachrámíte vy svým trickem. :-)

M. Klas 10.5.2017 6:55

Konec války

Už mě také nebaví pořád opravovat základní neznalost - konec války budeme oslavovat až v září. Teď je to ukončení bojů v Evropě.

Z. Rychlý 10.5.2017 5:47

To, že se nekonají bombastické

oslavy sovětské armády je návratem k normálu. Bohužel s tím zároveň zmizela místa na tribunách, odkud se dalo kynout davům. To naštve.

Co jsme to vlastně slavili? Osvobození, nebo dobytí?

Osvobodil nás tyran, který ve své vlastní zemi zavraždil víc lidí, než padlo v jeho armádě, v níž byl voják míň, než samopal.

Akt osvobození od jednoho tyrana pokálel ten druhý tyran svými dobyvačnými choutkami. Za tohle být vděčný - to nejde.

O hroby VŠECH padlých bychom se starat měli a hodil by se k tomu i svátek Den veteránů, nevím, jak to lépe nazvat.

K. Loskot 10.5.2017 6:27

A proc jsou bombasticke oslavy dojezdu americke armady?? Americane ve sve zemi zavrazdili vice lidi - Indianu a cernochu nez ztratili na frontach obou svetovych valek.

V. Kotas 10.5.2017 6:34

Re:

Tak to přece chodí v této zemi, ode zdi ke zdi. Vždy se najde mnoho takových, kteří jsou schopni lézt někomu, někam.

R. Langer 10.5.2017 10:09

Re:

A kdo kam komu a za co leze, můžeš to nějak upřesnit, soudruhu? Například ty lezeš kam a co z toho máš? Vlastně - podle toho co píšeš se jeden ani nemusí ptát... :-D

M. Klas 10.5.2017 6:50

Re: Bombastické oslavy

Jaké bombastické oslavy? Měl byste pochopit, že jsme v Plzni nemohli spoustu let slavit, tak si to teď užíváme. Nikdo přece nikomu nebrání v tom, podobné oslavy uspořádat v Brně, Ostravě a dalších městech.

A. Trick 10.5.2017 7:16

Brání

Organizátoři budou vláčeni pravdoláskovcovými médii a českými echt demokraty jako Putinovi agenti a ruští švábi.

M. Klas 10.5.2017 7:30

Re: Brání

Pose.outkové! Před rokem 89 byli organizátoři oslav v Plzni zavíráni do basy! A vám vadí taková maličkost. Není to spíše lenost?

M. Prokop 10.5.2017 9:32

Re: Brání

Blbost. Ta je průkazná.

R. Gramblička 10.5.2017 7:54

Re:

já jsem si v posledních 10 letech žádných bombastických oslav US-army nevšim. Asi žiju v jiném Česku :-P