27.3.2023 | Svátek má Dita


Diskuse k článku

GLOSA: Cyklisticismus?

Vidíte v kultu cyklistiky pseudonáboženství? Najdou se tací. Podobně jako Václav Klaus rozlišuje mezi homosexuály (jimž náleží rovnost a ochrana) a homosexualismem (jemuž náleží odsudek za asertivně prosazovanou ideologii), oni rozlišují mezi cyklisty či cyklistikou a čímsi, co lze pracovně nazvat „cyklisticismem“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 28.9.2018 9:56

Jojo, táhlé stoupání před vrcholem kopce, plná čára, odpolední špička, jeden pruh pro každý směr, v protisměru sviští auta a v tom Vašem směru funí, kmitá nohama a šněruje do toho kopce naprosto nepředjeditelný picyklista chovající se arciť dle platného silničního zákona. A za ním kilometrová kolona jedoucí rychlostí chodce ... tohle mne jako řidiče vždy potěší, neboť mi to poskytne čas na kochání se krajinou.

J. Jurax 28.9.2018 0:13

Ano. Rovněž picyklista, jemuž uskakujete na chodníku či v pěší zóně nemůže nepotěšit.

J. Jurax 28.9.2018 0:10

Cyklista je tichý zabiják. Na lesní cestě a zezadu není slyšet. Ale obvykle se snaží objet a jen zcela vyjímečně se čílí, že se mu pletu do cesty ...

Je dnes zvonek povinnou součástí výbavy jízdního kola? Nevím, nejsa picyklista, ale asi ne, už jsem jej dlouho neslyšel ani neviděl ...

P. Grigar 27.9.2018 19:32

Ne všichni cyklisti se chovají jako dobytek..

.. ne všichni chodci se chovají jako dobytek, ne všichni kamioňáci se chovají jako dobytek, ne všechny řidičky se chovají jako dobytek, ne všichni..........atd.

V. Kain 27.9.2018 18:49

Re: Správný závěr Petráčkova článku

Přejíždění přechodů pro chodce cyklistou je tady naprosto normální.Málokterý cyklista převede kolo.

M. Pivoda 27.9.2018 18:36

Správný závěr Petráčkova článku

"Budou-li jasná pravidla pro velocipedisty na cyklistických stezkách, poutníci na cestách pro pěší by si měli oddechnout."

J. Milota 27.9.2018 18:34

Re: Právě dnes

oprava : ani

J. Milota 27.9.2018 18:33

Právě dnes

odpoledne mě málem smetl na lesní cestičce (cca 1mširoké) zdivočelý "cyklista", bez upozornění (mohl zavolat , když nemá zvonek), Přiřítil se zezadu, smýkl se mnou ano nezabučel a jel dál. Tak se chovají cyklisti k chodcům. Přitom ta není nijak zvýhdněná trasa pro cyklisty (značkou). Je to normální arogantní sběř.

M. Krátký 27.9.2018 15:06

U naší chatové osady před cca 5ti roky

byla zřízena za EU dotace cyklostezka, které ale končí přesně na katastrální hranici naší osady. Přesto se na ní rozbujel nebývalý nápor na náš klid. Pokud jedou rodinky se svými ratolestmi - tak OK, ale pak tam také jedou "polykači" kilometrů a to jsou teprve magoři - občas se dokonce rozohní tak, že vykřikují : Uhni vole jedeme závod !!! Naštěstí jich letos v těch vedrech bylo poskrovnu, že si neuvědomují, že jedou po soukromém pozemku - to je to nejmenší. Už aby se přeorientovali na bezmotorové létání a odletěli pryč. Vodáci letos taky z těch veder utřeli nos - voda nebyla

J. Lepka 27.9.2018 14:49

Re: Klasický vzorek vypadá asi takhle.

Nevím proč by pro mne měla být nepředstavitelná tolerance vůči jiným účastníkům provozu, ale když vám po přechodu pro chodce, ve velmi nepřehledném místě, místo pěšáka vyrazí cyklista zhruba čtyřnásobnou rychlostí než čekáte, asi těžko se ubráníte vyřčení sprostého odsudku. Tak asi tak.

J. Fridrich 27.9.2018 14:28

Re: Klasický vzorek vypadá asi takhle.

A představte si pánové to, co je pro vás asi nepředstavitelné, že jsou lidé, které ti, co se pohybují jinak než oni - je prostě NEŠTVOU, neukazují si na čelo, neřvou v autě nebo na kole standartní hloupost - co to děláš, jak jedeš ty vole a podobné voloviny...

M. Krutý 27.9.2018 12:15

Re: To, co zmiňujete

cyklista na chodníku zákon porušuje. Cyklista na silnici, s výjimkou rychlostních, jezdit může jak mu libo, chová-li se dle platného silničního zákona. To je zásadní rozdíl.

J. Lepka 27.9.2018 12:02

Re: Pro Jana Schwarze

Zdá se, že pověšením bicyklu na skobu se poškození mozku jen tak nezhojí.

J. Lepka 27.9.2018 12:00

Re: Klasický vzorek vypadá asi takhle.

A nejvíc mě štvou cyklisti na pěší zóně opovrhující základním právem ostatních.

M. Valenta 27.9.2018 10:57

Klasický vzorek vypadá asi takhle.

Jedu v autě, štve mě cyklista i chodec, jedu na kole štvou mě řidiči i chodci, jdu pěšky štvou mě ti dva rychlejší.

J. Ptáček 27.9.2018 9:41

Silniční a stezkový souboj

Je-li někdo, řekněme, sparťan a druhý slávista, tak jím zůstane v autě, na kole i jako pěší. Ve dne i v noci. Bojové oddíly jsou stabilní. Naproti tomu v autě je člověk řidič (nebo řidička, ať mě někdo neosočí), vystoupí ven, přestane být řidičem a stane se pěším, pak zase cyklistou. Bojové oddíly se neustále obměňují, jak kvalitativně, tak početně. Ale boj mezi řidiči, chodci a mezi nimi cyklisty neustává.Řešením je slušnost a donekonečna opakovaná pokora. Kdo je slušný, tak je slušný jako řidič, cyklista i chodec. Totéž pro arogána. Chovat se slušně vyřeší možná 90% sporů, i bez "požehnání úřadů", jak se zpívá v písni "Starci na chmelu".

M. Pivoda 27.9.2018 9:37

Pro Jana Schwarze

Teď už na svém kole nejezdím, ale souhlasím s diskusním příspěvkem Jana Schwarze, zatímco Petráčkův článek "cyklisticismus" je možno zařadit do kategorie "duševní onanismus".

K. Janyška 27.9.2018 9:10

Jsou to magoři, to je známá věc.

Nemám je rád. A žijí z cizího... Dzp.

J. Schwarz 27.9.2018 8:17

To, co zmiňujete

je pravým opakem "cyklisticismu". Vykázáním cyklistů na cyklostezky se silnice uvolní pro motoristy a chodníky pro pěší. Proti síti cyklostezek nic nemám, proti cyklistům na chodnících nebo holdujících své zábavě na silnici v odpolední špičce ano.