4.12.2022 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

GLOSA: Čtyřletá ´brigáda´ za stamilióny

Jste mladí? Chcete se finančně zajistit na celý život? Staňte se českým podvodní­kem! Například pod příslibem vysokého zhodnocení vložených finančních prostředků vylákejte z desetitisíců lidí přes půl miliardy korun, ukryjte je v zahraničí nebo mezi příbuznými a udejte se na policii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlk 13.4.2012 16:39

Brigádníci v bavlnce.

Díky naší neomezené svobodě podnikání, účelově uzákoněné pro zlegalizování bývalých vexláků, podvodníků, superzlodějů a jiných příživníků komunisty trestaných, tedy dnešní "ekonomické elitě",  a díky cenové politice podporující bezpracné zisky, máme všehoschopné beztrestné "také podnikatele" s chybnými podnikatelskými záměry, lichvářské zloděje a instituce podporované veřejnou klamnou reklamou s podporou a účastí státu.  Na to, že tato státem jištěná "svoboda" trvá již 20 let, je těch pár zavřených "brigádníků" za desítky a stovky milionů, dost.  :-) 

F. Pavlis 13.4.2012 11:04

Má to i druhou

stránku. Co vede okradené k tomu, že slyší na vábničky snadného zisku ???  Bývávalo  vězení pro dlužníky - dokud nezaplatíš, nevyjdeš..Ale díky havloidní humanizaci vězeňství, je kriminální činnost opravdu jen trochu společensky nefér podnikání. Nicméně postižitelné jen v malém počtu procent...  

J. Schwarz 13.4.2012 9:15

Ano, taky

jsem si spočítal kolik tak vynáší českým podvodníkům hodina v kriminále a došel k závěru, že jde o jednu z nejlukrativnějších "profesí" vezmeme-li v úvahu že ukradený majetek se většinou "nedohledá" a o to, na jak vysoké noze si propuštěný kriminálník žije, kde večeří, bydlí a jakými vozy jezdí se nikdo nestará. A když, pak stačí vysvětlení že má solidární rodinu a dobré kamarády.

K. Luboš 13.4.2012 12:55

Re: Ano, taky

Na takovou lukrativní profesi se může tak akorát vykašlat. Přece si pořád nenechám něco strkat do konečníku!

J. Hejna 13.4.2012 8:08

Je to divná země.

P. Schuster 13.4.2012 8:06

Naše demokratická justice

Je to smutné, ale je to pravda. Škoda, že mi táhne na 70.

K. Pořická 13.4.2012 0:37

A opoměl jste skutečnost,že pokud váš advokát "prokáže",

že vám "jen nevyšel váš podnikatelský záměr"  dostanete možná jen podmínku a možná zákaz na dva,tři roky podnikat ve finančnictví.

M. Krátký 13.4.2012 9:53

Re: A opoměl jste skutečnost,že pokud váš advokát "prokáže",

To by tomu advokátovi musel dát půlku těžce vydělaných peněz, nebo i víc a pak už by to takové terno nebylo