5.12.2022 | Svátek má Jitka


GLOSA: Čtyřletá ´brigáda´ za stamilióny

13.4.2012

Jste mladí? Chcete se finančně zajistit na celý život? Staňte se českým podvodní­kem! Například pod příslibem vysokého zhodnocení vložených finančních prostředků vylákejte z desetitisíců lidí přes půl miliardy korun, ukryjte je v zahraničí nebo mezi příbuznými a udejte se na policii. To vám navíc bude jako polehčující okolnost u soudu přičteno k dobru. Jak ukazuje průběh soudní kauzy firmy Progres Invest, dostanete za to tak osm let vězení, které však můžete pojmout jako naprosto skvěle placenou "internátní brigádu".

Kdo by ji nechtěl, že? A navíc takovou, při které si příjemně odpočinete od všech běžných starostí. Nemusíte nic dělat, jen být přítomen. Nepřeberné množ­ství volného času můžete využít ke vzdělávání v jakémkoli oboru. Bez starosti o ubytování a stravu se naučíte cizí jazyky, zorientujete se v našem právním systému a od přítom­ných "odborníků" rovněž získáte nepřeberné množství neocenitelných informací a zkušeností, které vám umožní vý­razně se ještě zdokonalit ve své původní profesi – podvodníka.

Protože jste v podstatě kultivovaný člověk, neperete se a neděláte dozorcům žádné problémy - propustí vás za dobré chování již po čtyřech letech. A pak můžete bilancovat:

Většina lidí si v průběhu své celoživotní poctivé práce není schopna naspořit ani milión korun. A to se musejí o všechno starat, řešit spoustu životních problémů a starostí. A vy máte díky čtyřleté "brigádě v chládku" k dispozici ulité stovky miliónů, které vám umožní "sladký život" až do smrti.

Být českým finančním podvodníkem je úctyhodná a skvěle odměňovaná profese, k níž je navíc náš soudní systém do značné míry tolerantní. To, že v jejím rámci musíte strávit část života ve "státním internátu", je v podstatě jen marginálie. Konec dobrý – všechno dobré, říká se. Že těm tisícům vámi podvedených lidí zbyly jen oči pro pláč, vás vůbec nemusí zajímat. Vždyť vy jste si svůj trest "poctivě odseděl", ne?