6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


GLOSA: Co si počnou antiradaristi?

19.8.2009

Volební fiasko signalizují nové výroky Baracka Obamy o tom, jak zruší jednání o instalaci radaru v Brdech. Copak si asi nyní počnou všichni protiradaroví aktivisti a co volební programy postavené na brojení proti radaru? To si od Obamy nezasloužili, vždyť do toho vrazili tolik peněz a úsilí. Tolik promarněného času. To se neodpouští! Obamo, Obamo, ty bys zasloužil!

Nevadí, zmobilizujeme síly v novém boji proti amerikanizování naší společnosti. Není to tak dlouho, kdy jsme kývali socializaci. Asi jsme nebyli dosti důslední, protože vytvořit socialistický stát se nezdařilo. Ten socializmus, resp. jeho zbytky, ještě existují v různých institucích. Jako příklad by mohl posloužit Pozemkový fond, který se domnívá, že komunisty ukradený majetek, by se za čas mohl státu opět vrátit, takže vrácení majetku okradeným zdržuje, jak jen to jde.

Jak to dopadne, nám napoví výsledky předčasných voleb. Kdo si odpoví na otázku: „lézti komu kam", nebo kdo slíbí víc s vědomím, že volič je vůl a nepochopí, kolik slibů je reálných a které nikdo nehodlá plnit. Pokud se civilizování říká amerikanizace, pak jde o „drobnou" nepřesnost, jejímž účelem je zamaskování snah zavést nás na východ (a ne kvůli slunci). Zde bych navrhl uvědomit si jednu prostou skutečnost. Když lézt do zadku, tak do amerického, který je, na rozdíl od rudého, čistý a bohatý.

A antiradarovým aktivistům bych doporučil přesměrovat se na vymáhání peněz za ekologické škody, kterými zaneřádili nevítaní hosté rudého bratra naši zem.

Převzato z Rottenberg.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.