4.3.2021 | Svátek má Stela


GLOSA: Co mnou pohne?

27.7.2018

Možná jsou stovky věcí, které mnou mají pohnout, například požáry v Řecku nebo ve Švédsku, máme i své drobnější u Kokořína. Ale, ruku na srdce, nejsa hasič ani majitel tučného konta, nemohu pro ty trpící udělat nic.

A co takhle trio Trump – Kim – Putin? Na prvního se vrhla celá planeta, demokrati, republikáni, Česká televize a teď už i Rádio plus. Tak je mi ho líto. O Kimovi mám své představy už léta, jak se provraždil k moci mezi příbuzenstvem, to je neodolatelné. Ale co já s tím? O kamarádšoft nestojím ani já, tím méně někdo, kdo o mé maličkosti nemá ani ponětí. Podobné je to i se špionem, kolem kterého mizí jeden ošklivý novinář za druhým. A dneska, koukám, jak se cítí ohrožen námi rozpínavci, pořídil si sedmdesát nových vojenských velejednotek na západní hranici. Čistě k obraně, kdybychom na něho poslali své tanky nebo houfnice.

Pak tu máme svého otlounkánka, však jsem se něco o něm napsal, proti Trumpovi ho nemá v lásce jen menší polovina (to by mi dala má nebožka žena, polovina je jen jedna, tak dobře, menší procento lidí, kteří jsou ochotni sebrat se o víkendu, jít ven, hodit kus papíru do škatule, od té doby, co se nemusí, chodím pravidelně, tak to větší procento má jiný názor než já, zkusíme to příště znovu.

H-Systém, to je sousto, znal jsem manžele, kteří byli z prvních klientů, nastěhovali se, než to krachlo, a pak honem uvažovali, kam pryč pro tu atmosféru v okolí. Tak to mnou pohnulo, nemám ovšem na svých deseti metrech čtverečních ani píď prostoru, kam bych někoho, byť dočasně přijal. O soudech si myslím, že mají-li nemravný začátek, nemohou se dobrat mravného konce.

A konečně ve středu jsem našel to pravé. Globus (tedy ne ta falešná koule, ale obchodní řetězec) se rozhodl, že nebude prodávat špekáčky z páně premiérovy firmy ve svěřenských fondech, protože je v nich nejméně masa ze všech dodávaných. Podívejte se, tudy vede cesta, vykašleme se na dotační podvody a soudy, tohle jsou podvody hmatatelné, tak se přichází přes maličkosti k velkým kšeftům, vy v ostatních řetězcích, podívejte se, co skrývají moučné výrobky, nejsou-li z modifikované řepky, kolik masa je ve vodňanských kuřatech, kolik vody v řízcích, kolik gramů salmonel?

Ale i my sami se můžeme připojit. Přátelé, přestaňme ty šmejdy kupovat, můžeme začít s těmi špekáčky, které zatím nabízejí jinde. Nechme Babiše stranou, stačí bojkotovat Agrofert a všechny výrobky z této líhně, není-liž pravda?

Zkuste odolat i volebním koblihám, bůhví, co v nich vlastně je.

Až nás půjdou miliony
proti Agrofertu,
proti větru prorazíme,
zbavíme se čertů!
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.