13.8.2020 | Svátek má Alena


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 1.8.2020 13:36

Bydlím v Brně, kde připadá cca60 nemocných na 100 tis. obyvatel. To je zhruba 1 člověk na 2000 obyvatel a tolik lidí jsem od propuknutí epidemie určitě nepotkal. Měl bych být v klidu, ale co když zrovna ten, koho zítra potkám, bude vironosičem? Nezbývá, než chodit tam, kam skutečně musím, dodržovat desinfekci a nosit roušku, tam kde je třeba - respirátor je pro vlastní ochranu lepší. Naštěstí máme zahrádku a jednou za týden jedeme do přírody, zajíci a srnky virus nemají. A zažili jsme minule zajíce váhavce, který doskákal do 1/3 cesty a zastavil, my taky, asi 100 m od něj. A zajíc se usadil, chvilku větřil na obě strany a pak se zase váhavě vrátil zpět. Byl nadmíru opatrný. To jsme se nasmáli.

Š. Hašek 1.8.2020 14:06

Nesměle špitnu, že jsem "ve svém vzorku" populace (rodina, sousedé, kolegové, známí) nezaznamenal jediný případ! Také nemohl, při 1.5 na 10 000, že?

Nemá přímou spojitost s březnem 2020, kdy panovala "určitá vykulenost". Rovněž s nějakými grafy z Brazilie, kde tedy je rozhodně špinavějc, než třeba kolem Olomouce.

Předpokládal jsem tedy, že vykulenost klesne. U někoho stoupla. Nebo se drží. Nedivím se úsilí a kšeftů lékovýrobců ..... ale u normálních?????

P. Dvořák 2.8.2020 4:36

Měl byste chodit víc do štatlu. Když si to hasím mezi roló a Meďanem, tak se po cestě skácí nejmíň pět konópků a tři haify.

;-D

P. Lenc 2.8.2020 7:25

Vynechal jsi prygl, tam na dečmenu chytá zoncnu a virus hafo štatlařů.;-D

Š. Hašek 2.8.2020 8:37

Pánové,

prosil bych malinko spisovnějc. Já si to sice domyslím, ale pokud se týká odborné diskuse .....

Mým bydlištěm je Prágl. A taky vobčas použiji starorakouské zkomoleniny německého jazyka .....

Trošku se polepšete s pivem značky Starobrno!

A. Sedláčková 2.8.2020 11:34

A úplně nebezpečné důsledky může mít prosba "kemo oplodni mně rórku":-P

A. Sedláčková 2.8.2020 11:37

raději doplním vysvětlení: příteli zapal mně cigaretu

J. Jurax 2.8.2020 10:40

Jojo, i když Vámi potkaný bude vironosičem, nemusí na Vás doprsknout virus. A i když doprskne, virus se nemusí ujmout. A i když se ujme, nemusíte si toho ani všimnout. A i když si toho všimnete, furt ještě nemusí být vývoj choroby nezvládnutelný aspirinem a čajem s citrónem. Nicméně je-li a skončíte ve špitále, ještě pořád nemusíte nutně skončit na dýchači. A i když skončíte na dýchači, stále ještě se můžete vyléčit - i v nemocnici se to začasté stane. No a když ne a budete mít opravdu smůlu, tak umřete. Nic si z toho nedělejte, život stejně nepřežijete.

Nejhorší smrt je z vyděšení. Takže i když jsem lety omšelá riziková skupina, co směla v hypersuper nakupovat i ráno, řídím se tím, nedělám si vrásky, chodím si kam se mi zamane a kam mne pustí - a dosud přežívám! ... :-)