23.9.2019 | Svátek má Berta


GLOSA: Chtít dítě je zrůdné?

2.11.2007

Ministr zdraví navrhuje, aby o oplodnění mohly žádat i ženy bez partnera. Samozřejmě se toho chopila novinářská obec a podle svého zvyku to zjednodušila (přednost chodců na přechodech byla absolutní, učit žáky přemýšlet bylo odstraněním biflování atd.). Tento návrh prezentovala jako umožnění mít děti i lesbickým párům.

Vedoucí zahraniční rubriky MfD T. Martjanovič se sice lesbičkám vyhnul a zůstal u singl žen, ale nápad označil za zrůdnost (MfD 30. 10. 2007). Až jsem nadskočil při těchto silných slovech. Vytáhl nesmyslně Chartu OSN o právu dětí "znát své rodiče a být jimi vychováváno". Z toho prý plyne, že dítě má právo na otce. Podivná logika konstrukce a podivná interpretace práva. Je to jako s právem na práci či vzdělání. I tato jistě ušlechtilá práva patří mezi ta, která nejsou vymahatelná - "právní cesta vyloučena".

Martjanovič posléze blábolí cosi o tom, že by ministr měl předložit studii dokazující, že vyrůstat pouze se spořádanou matkou je stejně kvalitní jako vyrůstat se spořádaným otcem a matkou. To však dotyčný učinit nemůže, neb taková studie neexistuje. Nevím, jak to ví, možná existuje, ale to není důležité.

Volání po předložení neexistující studie není ničím jiným než ranou pod pás a nechutnou poťouchlostí. Imbecilní Martjanovičovy vývody týkající se zpochybňování výchovy dítěte jen matkou jsou neomaleností vůči nejen všem nikoli z vlastní vůle osamělým ženám, ale i těm, co si takový život vybraly. Jsou hrubé a sprosté vůči všem, jež partner opustil svévolně či v důsledku nemoci či úrazu, a které přesto dokázaly svým dětem - a nebývá to snadné - připravit domácí zázemí a "kvalitní" život, abych použil výraz Martjanoviče.

Zrůdné není chtít, aby i "osamělé" ženy měly dítě. Zrůdné je jim to odpírat.Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.