26.9.2021 | Svátek má Andrea


GLOSA: Bylo 21. srpna...

25.4.2014

... nám bylo jednadvacet a Oni přišli nás zachránit!

Necelý měsíc před tím jsme se vrátili z vojny, tedy z povinné základní vojenské služby, a naivně a samozřejmě jsme očekávali povolávací rozkaz k obraně vlasti. Ovšem nic takového se nestalo.

Přišli nás zachránit, protože socialismus byl ohrožen americkým a západoněmeckým imperialismem!

Na jaře se na našem území konalo vojenské cvičení Varšavské smlouvy, pak se ale vojskům nechtělo domů. Na nátlak veřejného mínění přece jen odešli, ale zůstali podél celé dlouhé hranice od Aše přes Košice až po Bratislavu, jen rakouskou a západoněmeckou hranici museli vynechat. A tam na hranicích čekaly armády, aby mohly nám, ohroženému lidu, poskytnout svoji bratrskou pomoc.

Mezitím psali o tom, jak západoněmecký revanšista čeká, aby mohl zachvátit socialistické Československo, jak americký imperialista podporuje rozvratné živly.........

Podle nich se u nás nacházely zbraně, dolarové bankovky, štvavé tiskoviny. Agenti západních mocností organizovali vytržení republiky z bratrského svazku tábora míru a socialismu.

Podle nich zločinné bandy, vyzbrojené zbraněmi, které ukradly ze skladů Lidových milicí, přepadávaly národní výbory, stranické sekretariáty, panoval prý všeobecný chaos..... Poctiví straníci byli pronásledováni, šikanováni ba i mučeni. Dělnická třída volala o pomoc.

Prostě museli nás zachránit, byla to jejich internacionální povinnost, lid to žádal!

Akorát, že ten obyčejný lid o tom nic nevěděl a svojí, v mnoha případech perfektní ruštinou rozvrátil morálku prvosledových jednotek.

Mnoho lidí si dodnes stěžuje, že nám Američané tehdy nepomohli. Komu ale měli pomáhat? Aktivnímu členovi Varšavské smlouvy, který nikdy neodstoupil od doktríny zlikvidovat nepřátelský kapitalismus?

Mimochodem, proč má ruština pro okupanta výraz zachvatčik?

Je to všechno jenom náhoda?Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.