14.6.2021 | Svátek má Roland


GLOSA: Budeme na sebe hodní

14.7.2007

Případ první: státní zástupkyně pro Prahu 1 Jana Hercegová zastavila stíhání všech obviněných v kauze biolíh. Policie kvůli tomuto případu zatkla sedm lidí, včetně pracovníků ministerstva dopravy a členů ČSSD. Podle žalobkyně skutky, které spáchali, nejsou trestným činem.

Je sice prokázáno, že obvinění obdrželi na své bankovní účty milionové částky pocházející od jednoho ze žadatelů o licenci na výrobu biolihu, ale paní státní zástupkyně přistoupila na michalobobykrausovskou obhajobu obviněných, že se nejednalo o úplatek, ale o půjčku.

Vždy, když se mluví o problematickém boji proti korupci, uvádí se, že největším problémem je nedostatek důkazů. V kauze biolíh existují, ale paní státní zástupkyně Jana Hercegová ani nedovolila soudu, aby se jimi zabýval.

Případ druhý: v prachatické kanceláři VZP se zastřelil lékař Bohumír Doul. Důvodem zřejmě byly neoprávněně vykázané lékařské výkony za zhruba jeden milion korun. Pojišťovna chtěla s šestapadesátiletým lékařem situaci řešit například splátkovým kalendářem.

Místo soudu za podvod v milionové výši se VZP s podvádějícím „chtěla dohodnout na spátkách“.

Případ třetí: Velitel hlídky dopravní policie, která koncem června vyšetřovala nehodu místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu Vlastimila Košťála, protokol o nehodě zfalšoval. Košťálovi neudělal zkoušku na alkohol, ale do protokolu uvedl, že jeho dechová zkouška byla negativní. Přesto stíhán nebude. Inspekce ministra vnitra se případem nezabývá. Mluvčí ministerstva vnitra Petr Vorlíček řekl, že inspekce nezjistila porušení zákona.

Místo trestního stíhání je příslušný policista jen propuštěn.

Tři případy během tří dnů. Česká banánová republika.

www.angle.czBezpečné opalování dětí: Jak vybrat správný opalovací krém?
Bezpečné opalování dětí: Jak vybrat správný opalovací krém?

V létě musíme k pravidelné péči o pokožku dětí přidat i ochranu před slunečním zářením. Dětská pokožka je citlivá, a proto je potřeba volit...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.