25.10.2021 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

GLOSA: Bodka Milana Lasicu 24

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zet 11.7.2008 21:52

Milan, Milan!

Ako sa hovorí u susedov - Ševče, drž se svého kopyta! Pliesť sa do politiky vo Vašom prípade môže skončiť len trápnym habkaním ako u Milana Markoviča. Táto parketa pre Vás nie je vhodná - verte mi, doplatíte na to! 7 s.r.o. trpí, aspoň na začiatku podobným neduhom, nedivím sa potom, že väčšina  tých, čo poznám, sledujú tento program až po reklame v strede, a ostatní nadávajú na trápnosť prvej časti. Skutočná blbosť je len u Slotu alebo Mečiara, ostatné strany a ich lídri - či sa Vám to páči alebo nie, patria k štandardnej politickej scéne

Milan B. 11.7.2008 22:47

Re: Milan, Milan!

Doporučuji přečíst si článek ještě jednou, možná pochopíte, že Milan L. není vůbec trapný.  V článku jsou moudra, která platí všeobecně a nemusím k tomu znát politickou scénu na Slovenku.

Hezký večer.

Julo 11.7.2008 18:15

Milan,Milan----starnes,senilnies

Kamo,skus napisat co poskytuje v pripade rakovoviny napr.hrubeho creva  svojmu klientovi sukromna poistovna a co statna.skus si zistit,ci sukromna poistovna alebo statna poskytne svojmu poistencovi pri vigilnrej kome liecbu napr.lazaroidmi/cena cca  milion Sk/ a za akych podmienok.Nie,Kamo.nikto neda nic-len ked mas protekciu,alebo das uplatok.Takze st. a sukromne vytvaraju konkurencne prostredie len v krajinach s tradiciou demokracie nie u nas s tradiciou zlodejny afilozofie :bahrab a utikej pryc.Je mi luto,kde ta dostali:alebo ze tebe by davali aj sukromnej aj v statnej poistovni adekvatnu liecbu ci uz u nas alebo v zahranici?Potom organizuj peticie a kric v ich prospech,Tebe sa to oplati!!!!!

Jiří K. 11.7.2008 17:50

Hmm, tentokrát slabé.

A navíc vodění sov do Atén. Tržních komsomolců tu máme neúrekom i bez Vás, pane Lasico.

Škoda, pokud se vyhnete politicky zabarveným tématům, je to vždy o třídu lepší. Takové milé osvěžení ducha v poušti bulváru a PR.

tich@dohoda 11.7.2008 16:02

mate za 5 pane Lasico, hodne odflaknute literarne a ekonomicky utopie

to co pisete plati jen ve skutecne trznim prostredi, coz nevim jak na Slovensku ale podle dostupnych informaci v CR neplati ani nahodou, tedy plati napr. u tech restauraci , ktere zminujete ale ani nahodou tam kde se toci velke prachy , v CR = energetika= monopol, bankovnictvi= monopol=mobilni telekomunikace = monopol, Ceske drahy=monopol, Ceska posta= monopol . Projdete si nabidky vsech bank na trhu CR a zjistite ze vsechny jsou za 18, resp ze jejich "konkurence" je za 20 minus 2 . U zdrav. pojistoven to bude jeste o mnoho radu horsi . Cest :-)

bukowsky 11.7.2008 14:59

slabšie ako minule, lepšie ako predminule

nič prevratného, trochu odfláknuté s vierou v uhorkovú sezónu, akoby zďaleka a zvysoka od človeka, čo má svoje isté. Hovorí sa tomu aj kniežacie rady.

petrph 11.7.2008 7:32

Řekl jste to pěkně - ale stačilo říci že vám chutná...

Tak doufejme že tento sloupek je ironický. Jinak, ekonomicky je to na pováženou.. Je sice fakt, že konkurence je dobrá věc, ale právě v tomhle případě to hapruje.. - všem pojištovnám platíme (zatím) stejné pojištění, a všechny pojištovny za nás (zatím) proplácejí stejné sazby za (všechno) naše léčení.Čili,rozhodnutí u které pojištovny člověk je nijak nezmění jeho požadovaný vstup - výši poplatků, ani výstup - kvalitu zdravotní péče..Časem se jistě narovná nabídka s poptávkou - kdo na to bude mít, zaplatí si dražší (při)pojištění za (nad)standarní ošetření, zatímco kdo na to mít nebude....

Jura Jurax 11.7.2008 13:44

Re: Řekl jste to pěkně - ale stačilo říci že vám chutná...

S tou faktickou neexistencí konkurence zdravotních pojišťoven máte pravdu - to je ovšem věc legislativy a zdravotních reforem, které potřebujeme jak sůl.

Nakonec taky neplatíme zdravotní pojistné, jehož výše by byla určena riziky a požadovanou výší plnění, ale zdravotní daň, jejíž výše byla až do nedávné doby naprosto stejná pro všechny - tedy percentuelně - a úměrná výši příjmu (tedy u zaměstnanců) a plnění bylo taky stejné pro všechny - ovšem nikoliv percentuelně, ale absolutně. Od nedávna pak je úleva pro ty, kdož byli tímto způsobem dosud nehorázně vykořisťováni, tj. pro zaměstnance s vysoce nadprůměrnými platy.

Proč myslíte, že ekonomicky jsou názory páně Lasicovy na pováženou?

Fafa 11.7.2008 22:48

Juro:

mne osobne by se Vami navrhovany system libil. Pokud ale chceme rici A, tak musime rici i B. Lide platici si "horsi" pojistku nebo neplatici si zadnou pojistku budu odkazani na zdravotni peci v ramci svych financnich moznosti nebo charity a nedostanou pomoc z verejnych zdroju, i kdyby meli zemrit. Bez teto podminky je system diferencovanych pojistek uplna saskarna.  

Jaja 11.7.2008 20:20

Re: Řekl jste to pěkně - ale stačilo říci že vám chutná...

Znovu se ozvalo několik socanů. Ti jakmile uslyší tržní prostředí, je to pro ně strašný šok. Ono to znamená slézt ze stromů / hrušek/ a začít se chovat jako člověk a pracovat. Ani čert z kříže není víc vystrašený, jako socan z konkurečního prostředí.

Jaja 11.7.2008 7:24

darmožráči

Moc děkuji. My máme darmožráče typu parobek, zarálek, drát a jim podobní socani. Pro ně je vidina být u plného koryta neléčitelná. Když se je podařilo od koryta vyhnat, stále je tu nebezpečí, že se ke korytům vrátí a ve jménu všeho socannského lidu se prožerou k dalšímu bilionu státního dluhu.

kmotr58 11.7.2008 11:53

Re: darmožráči

co se stane z darmožráče, když má plný břich a nechce prasknout ? že by s..č ? Někteří z nich už se tak chovají, že.

Loki 11.7.2008 12:51

Re: Re: darmožráči

Jestli pamatujete svého času na Nově panem Poulíčkem uváděný soutěžní pořad "Kolotoč", tak v něm jednou jakýsi poměrně dosti značně alternativně inteligentní muž měl k uhádnutí přísloví "Žráč a marnotratný hráč bývá statku svého dráč" zjevně obsahující slova jemu neznámá a nepředstavitelná a chudák Poulíček se jen tetelil strachy, aby inspirován chybějícími slovy ".ráč" na plná ústa nevyslovil ono slovo s písmenkem "s" na začátku ...

honzak 11.7.2008 7:03

vzpomínám na

hovory L+S  s panem horníčkem, kde se vyskytovali "tučný darmožráči". Tento termín s radostí používám už 40 let (zhruba, přesné datum si nepamatuju).

ještě jedna hláška u nás zdomácněla"V Íráně vešajú a vy si tuná vylihujetě!"

nomen 11.7.2008 7:55

Re: vzpomínám na

... súdruhovia, ktorí ešte neboli ministrami, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu.

Jura Jurax 11.7.2008 13:45

Re: Re: vzpomínám na

R^R^R^

Jana 11.7.2008 1:29

skvělé !!!

 Děkuji za Vaše psaní ! Zdravím Vás.

mol 11.7.2008 1:11

Výborné, jako vždy.

R^