17.4.2021 | Svátek má Rudolf


GLOSA: Aby za nás nerozhodoval strach

27.8.2020

Článek „Školy a hospody. Dvě věci, které se na podzim opravdu nesmí stát“ naprosto přesně popisuje důsledky koronavirové pandemie, respektive přehnaných restrikcí ze strany vlád některých zemí. Norští vědci si dali tu práci a spočítali přesné dopady opatření, při kterých došlo „k vypnutí běžného života“. A není to veselé čtení. K obdobnému závěru by jistě přišli i čeští vědci, pokud by se do stejného průzkumu pustili.

Klobouk dolů před postojem norské premiérky, které dokázala svým lidem přiznat, že řadu rozhodnutí přijala jen ze strachu – v tomto směru je ve své sebereflexi zřejmě, jak uvádí článek, mezi evropskými politiky unikátem…

Nedopusťme, aby strach jednal za nás a ovládal nás. Je třeba, abychom pandemii čelili s rozumem. Nepodceňuji rizika, nicméně nedělejme z koronaviru většího strašáka, než jakým ve skutečnosti je. Lidé čelí i mnoha jiným, závažným onemocněním.

Ekonomiku není možné znovu zastavit a ani přibrzdit. Škody by byly tentokrát už fatální. Znovu opakuji, že bychom měli být především zodpovědní my všichni. Pak žádné přehnané restrikce, které ve finále způsobí více škody než užitku, nebudou zapotřebí.

Autor je slovácký senátor

Převzato z profilu.Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.