19.6.2021 | Svátek má Leoš


GLOSA: 315 tisíc měsíčně

6.7.2015

Generální ředitel Jaromír Gajdáček a jeho dvanáct apoštolů z managementu pojišťovny ministerstva vnitra si v roce 2014 vydělávalo v průměru 315 tisíc měsíčně.

Pokud někdo v dnešní složité době plné ekonomických turbulencí na úrovni státních celků i jednotlivých rodin hledá finančně zdravé jedince, tak tady je má.

Ale možná se jedná spíše o příznaky velmi vážné sociální nemoci než skvělého zdraví, totiž o akutní selhání zdravého rozumu a smyslu pro přiměřenou odměnu za odvedenou práci.

Zajímal by mě popis pracovní činnosti těch dvanácti apoštolů a jejich vůdce Jaromíra. Předpokládám, že bych tam našel povinnost konat několikrát měsíčně nezpochybnitelné zázraky, zbavovat ubohé pacienty nevyléčitelných tělesných neduhů a přinášet do jejich duší klid a mír.

Průměrná mzda je u nás něco přes dvacet. V čem jsou tihle kluci a holky z managementu téhle státní pojišťovny tak nadprůměrní, aby si zasloužili více než desetinásobek? Otvírají snad oči slepým? Křísí mrtvé? Uzdravují malomocné? Nebo je to spíše tak, že všichni kolem oslepli a není nikoho, kdo by se postavil proti tomuto malomocenství naší doby, proti této legální zločinnosti bílých límečků?Pitný režim kojence: Na co si dát pozor?
Pitný režim kojence: Na co si dát pozor?

Pitný režim vašeho miminka je stejně důležitý jako kvalitní strava. Maminky ale často neví, jak je to s ním u kojenců a batolat. Stačí mateřské...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.