24.2.2020 | Svátek má MatějDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GENDER: Obyčejné kolo...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 26.11.2015 0:51, přehled diskusí

A kde je popis toho projektu?:
Autor: V. Braun Datum: 25.11.2015 21:55

Nějak jsem v článku nenašel odkaz na daný projekt a na webu našel opravdu jen jeden článek a zde je odkaz http://praha.idnes.cz/zeny-na-kole-v-praze-za-milion-d24-/praha-zpravy.aspx?c=A151118_125012_praha-zpravy_nub

Za povšimnutí stojí, že projekt podle článku prosazuje muž (radní Dolínek) a proti je žena (A.Udženija). Pochybuji, že si to například pan Kučera před napsáním příspěvku o svíčkových babách zjistil.

Re: A kde je popis toho projektu?:
Autor: J. Kučera 376 Datum: 25.11.2015 22:45

Neměl jsem na mysli cyklistiku. Projekt ženské cyklistiky není ani tak nevhodný, jak se autr v článku domnívá. Měl jsem na mysli výstavu aktů.

Vždycky byly:
Autor: J. Kučera 376 Datum: 25.11.2015 18:46

t.zv. "svíčkové báby" a vždycky byly "pavlačové diskutérky". Vždycky byly a vždycky budou. Je to trapná kategorie, ale až tak moc neškodí. Co je nebezpečné jsou předpo.raní hodnostáři, kteří podléhají pokřiku hlupáků a rychle odstraňují příčinu pokřiku. Totalitě slouží více ustrašenci než křiklouni. Křiklouna můžeš ignorovat, v nejhorším případě praštit, s podělánkem si málo kdo ví rady. Takže viníky jsou hlavně ti, co výstavu rychle zrušili a jen okrajově ti, co strhli pokřik.

Někdy jsem na vážkách,:
Autor: A. Alda Datum: 25.11.2015 13:28

zda bychom ty musulmany neměli raději vítat než jim nadávat. Přinejmším všech feminogenderproblémů by nás zbavili velmi rázně.

Re: Někdy jsem na vážkách,:
Autor: J. Novotný Datum: 25.11.2015 15:48

Tam by ta segregace žen byla řádově větší.

Žijeme v období rozvinutého parazitismu,:
Autor: V. Říha Datum: 25.11.2015 12:55

proto jsou veřejné prostředky používány na dotování parazitů (ochránkyně opravdových práv žen, ochránci opravdové přírody, ochránci opravdové humanity...) ve stále vyšší míře. Vzhledem ke své podstatě nejsou tyto obskurní spolky schopny pozitivní produkce, proto se jejich aktivita soustřeďuje na generování zástupných problémů, aby prokázaly oprávnění své existence. (Je paradoxní, že ač se jedná o tzv. nevládní organizace, přesto v podstatě vládnou.) Silnou podporu mají v (des)informačních médiích, které zásadní problémy marginalizují (pokud je vůbec zmiňují) a z pseudoproblémů vytvářejí veřejné mínění. Tato situace se ovšem netýká pouze ČR, v daleko větší míře probíhá v EU (což není pro nikoho novinkou): svou povahou parazité diktují původně samostatným státům své představy (záměry?) o pravidlech, právu, pravdě a spravedlnosti; budoucí bezpečnost a prosperita je, zdá se, mimo jejich niterný zájem. Lze se obávat toho, že tento stav není evolučně napravitelný.

Období rozvinutého parazitismu:
Autor: A. Alda Datum: 25.11.2015 13:30

je naprosto famosní terminus technicus.

Škoda, že mu rozumíme jen my starší oběti povinného vzdělávání v marxismu-leninismu.

Re: Žijeme v období rozvinutého parazitismu,:
Autor: V. Vaclavik Datum: 25.11.2015 13:52

Je to prece jednoduche - chceme prerozdelovaci socialistickou kolektivistickou spolecnost, budeme prirozene mit i parazitismus, ktery tu spolecnost nakonec rozvrati. Kazdy lid, kazda spolecnost, si lehne, jak si ustele.

způsob podpory?:
Autor: S. Hayek Datum: 25.11.2015 12:20

A jak se bude ta podpora projevovat? Abych o něco jako cyklistka nepřišla, vzhledem k tomu, že nejsem z Prahy. Co bych ale uvítala je zlevnění přepravy kol ve vlacích. Klidně bych to dopřála i chlapům.

Milion je jen pro začátek, pro lepší rozběh.:
Autor: J. Lepka Datum: 25.11.2015 11:53

To chce koupit slušně velký barák a z něj vytvořit výzkumný ústav, kde se bude zkoumat řada velmi důležitých poznatků například, jak umístit tři děti a nákup na jeden bicykl nebo vyjede elekrokolo vysočanskou estakádu s nákupem na celý víkend. Také bude zajímavé téma : je šlapací rikša ještě kolo a může žena za jejími řidítky vyšlapat z Libně na Žižkov.když veze děti do školy / školky/. Chce to jen trochu fantazie!

A tak si zase dámy naběhnou:
Autor: T. Urbanec Datum: 25.11.2015 11:32

Ne nadarmo platí, že čím víc se tlačí na pilu, tím dřív se pila zlomí. Vzpomeňme na Stará pověsti české a Dívčí válku :). Jakpak asi ty naše "Vlasty" dopadnou. Vždycky jsem měl dojem, že jsme lidé bez ohledu na to co máme mezi nohama, ale zjevně se některé dámy domnívají, že jsou jiný živočišný druh. Asi by ty dámy z oné podivné organizace měly začít pracovat. Pak by možná přestaly vymýšlet hovadiny.

Zcela souhlasím s autorem. To co na magistrátu vymysleli, to je sexismus.

Ještě by měly naše milé modré punčochy požadovat také zrovnoprávnění žen v dolech, na popelářských vozech, u soustruhů, na traktorech atd. Když vynucená genderová rovnost, tak ve všem. :).

Beru tyto dámy jako docela humorné zpestření smutné reality, ale tak by to měli brát i ti, kteří na základě jejich výkřiků zatím rozhodují. Jinak už to přestává být sranda.

Re: A tak si zase dámy naběhnou:
Autor: J. Jurax Datum: 26.11.2015 0:51

" zjevně se některé dámy domnívají, že jsou jiný živočišný druh".

A mají pravdu. Zjevně didus ineptus (blboun nejapný) nevyhynul - v jejich osobách přežily aspoň samice poddruhu blbounky nejapné genderové.

Stezka pro cyklistky:
Autor: J. Hejna Datum: 25.11.2015 10:59

Už se těším na příslušnou dopravní značku, zejména doplnění "pro cyklistky".

Autor má pravdu a ty dámy už neví coby vymyslely:
Autor: A. Reček Datum: 25.11.2015 10:14

Genderová ideologie, součást multikulturní vize, často se odvolává na tzv. vědecká fakta, která po řádném rozboru vůbec vědecká nejsou. Napadlo by někoho u nás před 40.roky, aby si vybíral svou pohlavní totožnost navzdory biologické podmíněnosti? Těch přehmatů feministek je spousta, ale vysvětlit si to nedají.

Jezdit na kole:
Autor: J. Růžička 714 Datum: 25.11.2015 9:48

má holky naučit táta, nebo brácha, co je to zase za kočičárnu...? Jsou i muži, kteří na kole neumí, takže nyní by měli pražští zastupitelé odhlasovat milión pro ně. Milión ženám, milión mužům, genderově vyrovnané. Ale stejně, má to někdo na světě starosti...

Jde zase jen o peníze:
Autor: J. Pražák Datum: 25.11.2015 9:40

Milion na "dotaci" tohoto "projektu" bude jistě velmi smysluplně utracen. A najde se nějaký kverulant, který do toho začne rýpat. A co když bude hůř? Evropská komise odhalila další nerovnost: ženy jsou v průměru nižší než muži. EK si klade za cíl do roku 2020 tuto diskriminaci vymýtit :-).

Šetřeme:
Autor: F. Vejr Datum: 25.11.2015 9:30

Maximálně jen pro brunetky. Blondýnky, ty jsou cvičené udržet rovnováhu.

Ženská cyklistika?:
Autor: R. Dubravský Datum: 25.11.2015 9:08

Proč ne. Výtečně to předvedli Queen v klipu k písničce Bicycle Race.

Je vidět,:
Autor: I. Schlägel Datum: 25.11.2015 9:06

co v dnešní době vyspělou euroatlantickou civilizaci trápí. Říká se tomu degenerace. Až se u nás objeví nějaká výstřední bojovnice za práva muslimů ve výbušné vestě (pouhá otázka času), dáme jí kolo a pošleme na cyklostezku. Ono jí ta výstřednost přejde.

Re: Je vidět,:
Autor: P. Lenc Datum: 25.11.2015 9:23

Jo, je ale zajímavé, že tyto gender bojovnice nejsou slyšet právě v otázce "rovnoprávnosti" muslimský žen. Když slyším některé výplody jejich tak "pokrokových mozků", tak si vždy vzpomenu na výrok jedné mé kamarádky, že nadržená ženská je horší než druhá světová válka.Byla to opravdu moudrá slova.

Radnice je okrášlovací spolek:
Autor: V. Hanus Datum: 25.11.2015 8:59

Ženská na kole je přece pěkná ze všech stran. Hlavně v létě.

Možný účel této podpory.:
Autor: F. Havala Datum: 25.11.2015 8:39

Zřejmě je to podpora žen o které si chlap neopře ani kolo.

Zbytečný poprask...:
Autor: B. Volarik Datum: 25.11.2015 5:55

Ty peníze na lekce šlapání do pedálů jsou určeny výhradně pro blondýnky.

zbytečná organisace...:
Autor: V. Kříž 191 Datum: 25.11.2015 5:32

... zbyteční radní. jenom nám oba tahají peníze z kapsy.

Už bylo načase:
Autor: Z. Jaromír Datum: 25.11.2015 4:33

s tím něco udělat, u nás na sídlišti je poměr cyklistů a cyklistek 5:1, kdo se na to má z těch laviček koukat. Díky, zastupitelé!

Naprosto nechápu,:
Autor: O. Zuckerová Datum: 25.11.2015 0:36

k čemu je potřebný milion na naučení někoho jezdit na kole. Já to zvládla  podle bratrových pokynů ve věku 12 let během 2 hodin. Takže tohle by se mělo opravdu trochu prozkoumat - a jsou-li někde tak zbytečné peníze, bylo by lépe věnovat je kočičímu útulku nebo nějakému důchodci, například mně! Jinak ale, pane autore, nemusíte lkát nad tím, že Vaše fyzické vybavení Vás snad hmotně znevýhodňuje; já jsem jen kvůli jeho absenci celý život brala o pěkných pár stovek méně nežli moji kolegové na úplně stejné pracovní pozici, a podobně na tom je dodnes většina žen.

Re: Já také naprosto nechápu,:
Autor: P. Dvořák Datum: 25.11.2015 2:11

proč jste kvůli absenci, jak sama píšete "fyzického vybavení", celý život brala o pěkných pár stovek méně nežli vaši kolegové na úplně stejné pracovní pozici. Je to ryze individuální.

Zkuste si představit, jestli vaši tezi sdílí např. bývalá milenka bývalého předsedy vlády. Dovolil bych si o tom s předvídatelným úspěchem pochybovat.

A ještě jednu velice důležitou věc je třeba vzít v úvahu: 96 % mužů tuto možnost nemá ani náhodou. Svoji pracovní i životní pozici si musí doslova vybojovat. Samozřejmě jsou většinově mužská pracoviště, kde podle vyjádření jistého bývalého odborového funkcionáře, není radno se ani předklonit pro tužku.