6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

GENDER: Cítíte se být kapybarou?

Slyšeli jste někdy o fenoménu zvaném transspeciesismus? Jednoduše řečeno jde o jedince, kteří jsou sice biologicky lidmi, nicméně mají za to, že nepatří k druhu homo sapiens sapiens a tvrdí o sobě, že jsou např. zvířata, rostliny a někdy i neživé věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zeman 5.10.2023 12:17

Z rozhovoru kdesi v Bohnicích. Blázinec je tam - venku. Tady mi všichni rozumí ...

R. Valkovič 5.10.2023 6:59

Člověk má právo sám sebe považovat za cokoliv. Pokud ale chce, aby se ostatní vůči němu chovali jinak než k ostatním lidem, je to elitářství a nemá na to nárok. Každý ňouma chce být něčím výjimečný, aby zbohatl na youtube, naštěstí většina zmoudří a vyroste z toho. Některým se to podaří, doufejme že ve prospěch svého okolí.

P. Brecík 4.10.2023 22:42

Tohle "rozvolnění" má svoje negativa, jak jinak. US Army sice bere všechny, ale i tak neplní odvody o 20% Nedivím se. Největší nebezpečí ve výcvikáči US-Army je Ohnout se ve sprše pro mýdlo ;-D

P. Brecík 4.10.2023 22:39

Kapybara sem, kapybara tam. Mně je to jedno. Já sním všechno. Myslím, že i většina občanů ČR, vytrénovaná na babišových párcích.

O. M. 4.10.2023 19:36

DříDříve bývali blázni uvnitř blázince a normální lidi venku. Dneska už to začíná být naopak.

V. Kuhaj 4.10.2023 19:12

Je to vlastně takový logický oříšek. Pokud si o sobě homo sapiens, tedy člověk moudrý, myslí že je kočka, je skutečně člověk moudrý? Možná má fakt blíž k té kočce...

M. Kocián 5.10.2023 8:44

To není taková tragédie, jako když si o sobě někdo myslí, že je učitel, lékař nebo politik a není. To raději ať je pes.

L. Zídek 4.10.2023 17:58

Kde je ta ironie a nadsázka ? Ano, odpověď je okamžitý odvoz k Chocholouškovi !

O. Barvíř 4.10.2023 16:54

Lituji ty, kteří si myslí, že jsou třeba sosnou, či kočkou. Při vší úctě k jedincům patří do Bohnic . . .A Zdechovský do práce. Nemyslím v EU, či v parlamentu . .

J. Anděl 4.10.2023 18:20

Kvůli tomu, co si lidé myslí, do Bohnic nepatří, ať si myslí cokoliv.

Do Bohnic, když už, "patří" lidé, kteří mají problém se soužitím s ostatními lidmi či se svou schopností se o sebe postarat, a kteří s tím zároveň chtějí něco udělat.

Lidé, kteří mají problémy se soužitím s ostatními toho charakteru, který ostatním škodí, a nejsou ochotní s tím něco udělat, patří pak do nějaké formy izolace (která může technicky vzato být v Bohnicích, ale nemusí to být léčebna).

Ale myslet? Myslet si můžete, co chcete. To je vaše výsostné soukromé právo. Chraňte ho ostatním, chráníte ho tím i sobě.

M. Matura 4.10.2023 16:48

Už samotný liberalismus je nutné konečně uznat jako duševní nemoc. Je to základ všech problémů euroatlantické civilizace.

V. Vérosta 4.10.2023 20:21

správně! když je něco černé nelze to nazývat bílé.

V. Hlad 4.10.2023 15:16

"Varování: Článek obsahuje prvky ironie a nadsázky"

Žádné jsem nenašel. Bohužel.

J. Hajský 4.10.2023 15:14

Paní Laurenčíková níže napsala: " Uz dnes je mozne uvalit tucnou pokutu nekomu, kdo neuzna, ze muz, prohlasujici se za zenu a pritom vypadajici jak chlap ze vsech chlapu ten nejchlapactejsi, je zena"

Logicky tedy vzato, že tučnou pokutu lze uvalit i na toho kdo neuzná, že člověk prohlašující se za psa a přitom vypadající jako člověk je pes.

Zajímalo by mě, jak by se na to díval soud.

Proč vůbec když běžný člověk se považuje za Napoleona, Cézara nebo Johnku z Arcu putuje do psychiatriclé léčebny, ale když se muž považuje za ženu (a vice versa) musí se to respektovat? A nyní se to na tak zvaném "Západě" rozšiřuje i na osoby považující se za zvířata, rostliny nebo nerosty. Kam ten prý vyspělý západ spěje? Kéž se nám to vyhne.

J. Jurax 4.10.2023 15:53

Kam ten prý vyspělý západ spěje?

Inu, do prdele.

J. Hajský 4.10.2023 18:24

Děkuji vám, pane Juraxi, ne že jste mě poučil kam západ spěje, tou už jsem také věděl. Ale, že bych měl mluvit (zde psát) jak mi zobák narost. Vždy jsem se snažil ma NP být sice třeba ironický, ale slušný. V poslední větě svého příspěvku jsem se pokusil o to psát jak mi zobák narost, použil jsem vulgarismus a můj příspěvek byl okamžitě smazán. Ale myslím, že si rozumíme.

V. Němec 4.10.2023 14:47

Pojednání napsal ne homo sapiens, nýbrž byro eurounius, takže k tom kvalifikovaný entitus.

J. Hajský 4.10.2023 14:34

Jak pročítám diskusi, tak z drtivé většiny diskusních příspěvků vyplývá, že tyto zhovadilosti jsou hodně rozšířené na tak zvaném "Západě". U nás si z toho lidé buď dělají legraci, nevěřícně kroutí hlavou nebo nazývyjí tyto manýry po právu vulgárními výrazy. Chceme ještě k tomuto "západu" patřit? Je smutné, že s takovými nenormálnostni se daleko lépe vypořádají diktatury. Bohužel mají zase jiné nectnosti.

J. Jurax 4.10.2023 14:20

Cítí-li se někdo být psem, je povinen na požádání předložit potvrzení o odčervení, očkování proti vzteklině a zaplacení poplatku za psa. Musí též být očipován. Ve veřejném dopravním prostředku musí mít košík.

I. Lyčka 4.10.2023 14:19

Ustanovil bych kategorii Dodo alias Blboun nejapný a do ní bych zařadil všechny nebinární. A léčil prací.

J. Jurax 4.10.2023 16:04

Tak mne napadlo, jestli se již nějaký magor neprohlásil za blbouna nejapného (Didus ineptus, Raphus cucullatus) a nežádal po okolí, aby jeho volbu respektovali a chovali se k němu jako k blbounu nejapnému.

J. Hajský 4.10.2023 14:18

Tohle nemůže doktor Chocholoušek zvládnout. Je třeba rozšířit výuku psychiatrů a urychlit výstavbu blázinců.

Ś. Svobodová 4.10.2023 13:41

Navrhla bych, aby se s mini jednalo přesně tak, jak se jedná s věcmi, zvířaty atd. Do školy mohou chodit jen lidé. Cítí li se jako kapybara, tak buď zavřít do ohrady a krmit senem nebo odvést do And a vypustit do přírody. Stromek zasadit po krk do země a 2x denně kropit. Pejska vykastrovat, vyhodit ven do boudy a krmit granulema. :-P

J. Hajský 4.10.2023 14:21

Přesně tak.

J. Muller 4.10.2023 13:34

Cítím se jako poslanec. Požaduji jeho práva a plat !

P. Brich 4.10.2023 12:29

Měl jsem tu na návštěvě kamaráda z Kanady. Jeho syn studuje střední školu v Torontu. Prý s ním do třídy chodí kluk, který se cítí být jelenem karibů a proto nosí parohy. Jiný zas se cítí být kočkou, tak mňouká a má vzadu připnutý kočičí ocas. Aby byly uspokojeny jeho potřeby, zřídila mu škola na záchodě bednu s pískem!!Rv;-€

J. Krejčová 4.10.2023 12:27

Pane europoslanče Zdechovský, máte možnost soustavně a hlasitě vystupovat proti vědomému ničení životů dětí prosazovaném EU politiky, kteří právě tímto chováním dělají z Evropy jednu velkou psychiatrickou neléčebnu.

Bojujte, získávejte další na svoji stranu, zvedněte hlas rozumu.

P. Brich 4.10.2023 12:33

Proti čemu dnes Zdechovský bojuje, pro to dříve hlasoval.

Ale blíží se volby do EUlamentu a ten bruselský ďůlek je vystlaný tak heboučkým peřím ...!!;-€EU;-O

M. Kočí 4.10.2023 12:24

Což o to, možná je to přirozené (v určitém velmi malém procentu jedinců), co my víme, ale dříve se těmto lidé ostatní smáli nebo si ťukali na čelo, případně končili jako cirkusová atrakce. Dnes, tím, že jim nasloucháme, vážně se touto věcí zabýváme a hyperkorektně vlastně ani nesmíme říct, že je to divné, tuhle bublinu nafukujeme do rozměrů nebývalých. Není to jejich problém, je to náš problém (pokud tedy připustíme, že existuje cosi jako my a oni).

D. Laurencikova 4.10.2023 11:03

Ja se naopak domnivam, ze se vubec nejedna o ironii a nadsazku. Uz dnes je mozne uvalit tucnou pokutu nekomu, kdo neuzna, ze muz, prohlasujici se za zenu a pritom vypadajici jak chlap ze vsech chlapu ten nejchlapactejsi, je zena. To je zakonem podlozeny snad nejvesti utok na pravdu v dejinach lidstva. To je MOC! A je to jenom zacatek, samozrejme. Proc se "manzelstvi pro vsechny" nazyva "manzelstvim pro vsechny" a ne "manzelstvim pro lesby a homosexualy"? Hadejte.

Lide, kteri se citi byt psy, nebo jinym tvorem nepatricim k druhu "homo sapiens" (a k tomuto druhu oni skutecne nepatri, kdyz si uvedomime, ze "sapiens" znamena "chapajici", "moudry, "rozumny") jiste dostanou v blizke budoucnosti take do rukou instrumenty, jak budou moct uznani sveho psiho, kociciho ci jineho byti soudne vymahat. Jsme prece demokraticti a "liberalni", nebo ne? Ledaze by tomu nejaci "zaostali krupani" zabranili tim, ze nebudou volit liberalni a pokrokove strany. Tak jak to prave predvedli Slovaci... ;-)