28.11.2022 | Svátek má René


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brich 6.10.2022 17:03

Ano, tyto "študované" darmožrouty musí vědecké a vzdělávací instituce povinně platit, protože by se jinak neuživili. Zanedlouho je budeme muset i krmit!!;-€EU;-O

P. Brecík 6.10.2022 15:01

A potom tito "filozofové" vybroušeni jednotlivými fakultami získají diplom, přehodí si "vocásek" zleva doprava a vykročí do života. Uplatnění = NIKDE !! Tedy kromě Ziskovek a Státní služby. Potom už jen někam za pokladnu. Po velkém resetu doufám nastoupí do zemědělství ;-D

L. Zídek 6.10.2022 14:10

A co takhle zrušit nejen to obudsmano, ale přestat financovat krávoviny jako např. fakulty politologie, gendru, kulturologie, isnstalateřiny na AMU a AMU vůbec. AŤ si ty ptákoviny platí ze svého, jako kurzy šití a malování.

P. Nemec 6.10.2022 18:39

Naprostý souhlas...na osobě premiéra je vidět, jak jsou takové obory nebezpečné, absolventi politologie se z nedostatku soudnosti domnívají, že rozumí všemu. A směle vedou celý stát do záhuby.

D. Stirsky 6.10.2022 14:08

Pro Kuhaje a dlaší: Protože jsem pocházel z rodiny s velmi špatnou politickou anamnézou, musel jsem si své před rokem 1989 odpracovat v nultém ročníku. Tak jedině byla jakási šance na přijetí. Byla to práce v menze: černé a bílé nádobí, sklad, zelenina, brmabory, úklidy... Vůbec mně to nevadilo. Naopak! Jednou týdně jsme měli přípravky k přijímacím zkouškám, m.j. i z matiky. A cvičící byl cvok, blázen. Reakce na můj přípěvek (viz dole) byla krásnou ukázkou toho, jak reagující neumí porozumět psanému textu, jak vytrhnou cosi z kontextu (že jsem nezvládl matiku - přitom já ji zvládl bez potíží) atd. Přesně to činí i Mareš. Než by si cokoli o VŠ ombudsmanech zjistil, vytrhne droboumkou část z jejich náplně a už sepíše článek. Právě toto je tragédiií dnešní doby. Právě toto tak často činí novináři, redaktoři. Šíří polopravdy, čtvrtpravdy, nepřesné informace, asi v zájmu počtu "to se mi líbí" a tím zblbnou ostatní. VŠ ombudnsman opravdu neřeší JEN otázky genderu. A bude-li rozumný, slušně pošle pomateného aktivistu kamsi.

V. Kuhaj 6.10.2022 14:31

Pane Stirský, aby pojistil, že můj příspěvek máte brát s nadsázkou, přidělal jsem za něj smajlíka. No, měl jsem udělat čtyři, pak by vám to možná došlo. Zkuste se nebrat tak vážně, ano?;-D;-D;-D;-D

P. Diviš 6.10.2022 15:35

" VŠ ombudnsman opravdu neřeší JEN otázky genderu. "

Je už dost velký průser, ŽE řeší otázky genderu.

Ví někdo, jaký podíl kterých témat řeší?

V. Němec 6.10.2022 13:35

Taky by nebylo špatné zrušit v češtině mužský a ženský rod.

To by v tom bylo čerto, aby to taky nepřispělo k pokrokovějšímo životo. Taky by se nedělala chyba (plurálo, vzor město - to chybo, ta chyba) v těch I/Y.

Sakra, nemajó to už na Hanácko zavedeno?

V. Kuhaj 6.10.2022 14:34

Jestli na Hanácko, to nevím, ale tady už to progresivně prosazovalo jakési Alžbětko. Ano, tak si říkalo.

R. Motka 6.10.2022 13:14

Genderová studia se už u nás studují léta. Na Masarykově univerzitě byl obor akreditován asi od roku 2005 a byl před pár lety ukončen. Kamarádka feministka tam vydržela půl roku, víc nedala.

F. Zrcek 6.10.2022 11:06

Jsem též názoru, že slovo ombudsman je politicky nekorektní. U citlivějších studenčat (korektní výraz místo studentů, studentek) pravidelně vyvolává dysforii a necítí se pak ve škole dobře. Sice to nikdo z nich nepřizná, protože je to nejspíš ani nenapadlo, ale od toho právě máme genderaktivčata, která nás na to včas upozorní. A my je poslechneme, protože tak je to správné a tak to má byť.

Milé studentstvo, místo nekorektního "ombudsman" používejte výhradně "ombudsko". Je to výraz nejen neutrální, ale i bez barvy, chuti a zápachu, veganský a vyrobený výhradně z čistých biosložek bez přídavků sexismů. Ten vám neuškodí.

Pokud nevíte, proč tohle vůbec na filosofické fakultě řeší, přečtěte si prosím článek v Echu: https://echo24.cz/a/SvgPV/esej-matejckova-inteligence-klesa-prumerne-iq-se-snizuje-proc-lide-hloupnou

To, že nejvzdělanější elita (jelita) řeší pseudoproblémy, není ale nic nového. Máme-li věřit tradici, theologové kdysi řešili, kolik andělů se vejde na špičku jehly. A bylo to v situacích, kdy řádil mor, války a všeobecně nebylo co žrát. Avšak na rozdíl od současnosti, kdy to studentstvo dostává béfélem a apelací se nepřipouští amen, tehdy se o tom vedly učené disputace a bylo poctou pro celé univerzitstvo na nich vystoupit. A to i s nekorektním a předem neschváleným názorem mimo mainstream. V rámci učeného rokování za to trest nejenže nehrozil, ale naopak se to oceňovalo jako umění.

Takže závěrem, zblbnout se dá kdykoli. A nemusí to tedy být exkluzivním symptomem moderní doby. Ale moderním symptomem je násilné umlčování, nepřípustnost vlastních názorů a oceňování davového souhlasného bečení, ke kterému bohužel současné vzdělání zásadně přispívá. A nejen na filosofické fakultě kdysi slavné univeritatis Carolinae.

B. Obojzivelnik 6.10.2022 18:28

No .. mám pocit, že nositele nepohodlných názoru ve středověku upalovali.

F. Zrcek 7.10.2022 8:40

Ano, ale ne při univerzitních disputacích. Tam mohlo zaznít a být hájeno cokoli, na co se výslovně nevztahovala církevní klatba, damnatio, i když to mohlo být na hraně. Náš nešťastný mistr Jan jel do Konstanze s představou podobné disputace. Silně se mýlil, nebyla to svobodná univerzitní půda, ale koncil prelátů, kteří museli ukázat svou moc. Jak by mohli sesadit papeže, kdyby nedokázali odsoudit kacíře?

Problém je, že dnes už přestává být jakékoli místo pro vyjádření svobody názorů a univerzity ovládané radikálními woky jsou dogmatičtější, než státní instituce.

P. Kubáč 6.10.2022 10:34

Myslím, že se to pomaličku začíná rýsovat :

Vedoucí třída společnosti, která vystudovala tyto VUMLy 21. století nás vede tam, kde už jsme jednou byli dovedeni vedoucí třídou z VUMLů 20. století.

R. Langer 6.10.2022 10:38

Přesně! Až na to, že se dnes VUML, natřený na zeleno, studuje na "západě", kde se zároveň s tím znovu staví pomníky Marxovi.

A Fialová vláda tomu hlasitě tleská! Myslím, že by lidé měli být ve volbách mnohem, mnohem uvažlivější... :-(

M. Vaněk 6.10.2022 10:30

Ještě že stále existují normální země jako je Rusko...(namátkou), kde odmítli fanatismus západní dekadence a pomatenosti; u nás, v kolonii havlostán, je bohužel stále dost pomatenců na nejvyšších místech, a pokud se nestane zázrak, asi tam budou na věky.

R. Langer 6.10.2022 10:34

Nebudou. Nastane logický úpadek, a lidi budou mít úplně jiné starosti. ;-€

R. Langer 6.10.2022 10:39

... jenom je otázkou, kolik to ZASE bude mít obětí... ;-€

P. Brecík 6.10.2022 15:05

.... a mír a pořádek v Čechách nastane, až se kozácký kůň napije z Vltavy. To je myslím, nějaké proroctví. A už se blíží naplnění. NE agresí Ruska, ale po SOS obyvatel České kotliny. Přijde totiž Sofiina volba. Mee Too + BLM + PGBTIQ+ a k tomu právo šaría, anebo ta zahraniční pomoc. Předtím ovšem se musíme zbavit těch "filozofů".

V. Kuhaj 6.10.2022 9:38

Obávám se, že lidé začnou na složitosti tohoto světa reagovat tím, že přestanou mít děti. To je taková nevděčná role, člověk je pořád jednou nohou v kriminálu, co kdyby se tomu něco stalo, že jo. Pak ta zodpovědnost, kdyby to samo něco někde udělalo nebo rozbilo, nebo co. A teď ještě jaké si to vybere pohlaví, abychom tomu nezpůsobili šok koupí autíčka k narozeninám místo panenky.

Aldous Huxley měl svou vizi, i já ji mám. Knížku kvůli tomu nenapíšu, ale tady se svěřím; Báječný nový svět je světem zhroucení. Tradiční morálky, tradičních rodinných vazeb a bojím se, že i lásky, která začíná být nahrazována hlody o prosté chemii. Stávají se z nás podivné stroje. Vyhyne lidstvo? Ovšem že ne. Jen ta naše civilizace bude nahrazena vitálnějšími, dravějšími, živočišnějšími a životaschopnějšími. Takovými, kde chlap je chlapem a žena ženou, kde rodiny drží při sobě, kde touha po sexu nezavání psychiatrickou diagnózou, ego není zadupáváno do země a urážky se trestají.

P. Pepax 6.10.2022 10:01

R^ souhlas, konec civilizace se týká te menší části světa do které bohužel patříme i my.

R. Langer 6.10.2022 10:40

No, tak to bylo v historii bohužel vždycky, lidstvo se NIKDY nepoučí... :-(

D. Stirsky 6.10.2022 9:27

Příspěvek je pro dnešní zmatenou dobu typický. Výkřik, polopravda. Nedivil bych se, kdybych si na jeho základě za pár dní přečetl, že na UK zakázali oslovovat "paní", "pane", "slečno." Díval jsem se na net: University mají své ombudsmany. Stejně jako jiné instituce. Je to určitě i móda. Ne moc bystrý (jsem slušný) mnohoobročník Pospíšil chce být zvířecím ombudsmanem. Avšak v reálu jde o voleného člověka, který by měl být na univerzitě k dispozici pro případy, kdy standardní postupy selhaly. Zvolil bych jiný název. Výraz ombudsman je zprofanovaný a hlavně módní. O. neřeší jen otázky genderu, dokonce si troufám tvrdit, že půjde o okrajovou oblast jeho činnosti. Vzpomínám na svá studia. Nultý ročník VŠE. Cvičení k přijímačkám z matiky - r. 1980. Cvičícím byl blázen, cvok, zakomplexovaný nýmand. Byli jsme po osmihodinové šichtě v menze (černé a bílé nádobí, sklad, brambory...) a onen exot toho, kdo okamžitě v šest večer nespočítal těžký příklad, častoval výrazy, z nichž nejslušnější bylo "jste intelektem řezník z venkovské masny, soudruhu." Tehdy by se možná nějaký ombudsman hodil.

R. Langer 6.10.2022 10:42

Nechápu. Vy jste na vysoké měli směny v kuchyni? A výuku v šest večer? 8-o

M. Pressl 6.10.2022 16:56

Tipoval bych nějakou vysokou školu vojenského zaměření a s praktickým výcvikem typu Služba v kuchyni, Strážní služba , Rajóny a pod.

V. Kuhaj 6.10.2022 11:43

Podívejte, pane Stirský, s neúspěchem je potřeba popasovat se po chlapsku (teď jsem tomu dal, ženské, nečtěte to!). To že vás vyhodili z vejšky kvůli matice, to se stát může, ale je velmi nezralé přičítat to "zakomplexovanému nýmandovi", jak píšete. Pohleďte pravdě do očí a přiznejte si, že jste na ta studia prostě neměl.;-D

J. Jurax 6.10.2022 12:07

Jojo, Vy jste asi nebyl na vojně - během prvního ročníku byste si na podobné drsné hodnocení rychle zvykl ... :-)

P. Pospisil 6.10.2022 8:22

Ne ne, lidí je na hnojivo škoda. Do prodeje se dostane Soylent Green.

J. Novak 6.10.2022 8:00

Nikoliv.

Jen nas ekonomicky prevalcuje nekdo, kdo se soutredi na prumysl a technologie a nebude je nesmyslne omezovat zakony.

Kdo to hude?

Tipnete si sami.

J. Štěpán 6.10.2022 8:13

Ekonomicky nás převálcuje kdokoliv, kdo bude mít nějaký průmysl.

My už totiž nebudeme mít žádný.:-(