28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Joob 25.2.2009 10:29

Sorry, ale v zájmu koho je

nutné držet ne uzdě masy lidí v duchu "chléb a hry" ? Důsledně při řešení problému zůstat na povrchu, vždy řešit pouze následky a nikoliv příčiny čehokoliv ve společnosti, to je neuvědomnělá zásada které že společenské formace? No divte se praví, že se vše svaluje na ODS. I ty stadiony.

slávka 25.2.2009 3:40

Promiňte, prosím, že se vměšuji,

ale,hlavně pro ty mladší,si dovolím zavzpomínat.Léta padesátá, Ústí nad Labem,Fučka (dříve i dnes Masaryčka),byt cca 300 metrů pod stadionem.Asi se hrálo v neděli,po obědě jsme vyšňoření vyrazili na staďák,mohutně se fandilo,my děti jsme blbly všude možně,prodávaly se párky,nanuky,eskyma,turecký med,barevné limonády.Občas to mělo za následek,že přeplácané vnitřnosti nedonesly obsah domů,ale nic horšího nehrozilo.Milovala jsem zápasy,na které jsme třeba pro déšť nebo nemoc nešli,protože maminka vyložila okna polštářky a při vyhlížení tatínka,který donesl turecký med a alaburky,jsme podle řevu odhadovali,jak asi zápas probíhá.A pak se valily davy lidí,protože tramvaje všechno nepobraly.Když Armaturka vyhrála,tak byli veselí,při prohře se tiše ploužili,ale nikdy nikdo nic neničil.Tehdejší fotbalisti byli amatéři,většinou opravdu pracovali v Armaturce,pamatuji pana Píšu,byl vrstevník mého tatínka,jeho děti chodily s námi do školy,pokud dal gól,tak měly slavné pondělí bez zkoušení,neboť předváděly tátův grif a líčily,kde všude má zadřenou škváru.Tehdy nevěděli nic ani o dietách,natož pak o fotbale jako zaměstnání.Tenhle zlozvyk začal až daleko později,kdy majitelé šikovných nohou už ani práci nepředstírali a nechali si výplaty z fabrik posílat,měli "kalorné",maséra a byli těžcí frajeři.Je trapné,že dnes chce každá díra vyhřívaný trávník.Co je to za nesmysl,fotbal je letní sport,hraje se na trávě,takže cca od března do října.Zvrácenosti jako fotbal v únoru,hokej v květnu,lyžování na Hradčanech na sněhu ze Šumavy.To má Bauer za to,že to tak chválil,Neumannovou trest ještě čeká.Pokud se nevzpamatují sportovci sami a místo hrabání peněz nezačnou dělat něco pro to,aby byli vzory pro mladé,tak se asi nic nezmění.Dotace sportovcům bych zakázala,jsou profíci,mají jiné příjmy.Dotace na rozumná hřiště a tělocvičny,kam může každý,ano.Jaká vyrostla ženská esa v Němčicích na Hané v kolové.Pokud někdo dělá sport jako zaměstnání,nemá nárok na dotaci,peníze dát na nemocnice nebo silnice

Hanuman 24.2.2009 22:30

A ještě další argumenty

Ve fotbalu se točí miliony, když se v klubu vyskytne hráč, který lépe kope, okamžitě ho za miliony prodají. Když vydělávají na hráčích, na dotacích a vstupenkách, budou mít i na zaplacení policejní ochrany. Chuligáni, kteří si na fotbal jezdí vybít nadbytek testosteronu mají mít zakázaný přístup na stadiony, nedělají to prvně, budou to stále titíž. Jednou se kluby utrhly a na zápase byla zřízená i místnost pro soudce a připraveno zrychlené soudní řízení. Asi se to neosvědčilo. Ale nevím, proč

by ochranu přítomných na zápase měli platit ze svých daní všichni, kterým fotbal nic neříká.

Pochopitelně incidentu využila ČSSD, populistickým zdůvodněním, jako vždy, zavinila to ODS.

Uncle K 24.2.2009 19:47

Ach jo!

     Největší (Y) je,že jsme si celou tuhle kauzu vlastně vybudovali sami. Pokud bude násilí na stadionech solokaprem v TV,bulváru a následně pak v nevymáchaných hubách našich rádoby politiků,neudělá s tím nikdo nic. Touha po zviditelnění přivazuje ekopitomce řetězy ke stromům,vodí zamindrákované chudáky na stadiony atd.Je to jen jiná forma roztahování kabátu. Kdyby se o nich nepsalo,netočily filmy a reportáže, zjistili by po čase,že námaha,vynaložená na demolice a rvačky,nenese kýžené ovoce a patrně by po čase tiše vyšuměli,jako mnoho jiných před nimi a po nich. Uberme publicity gladiátorům fotbalu,hokeje a dalších masových šidítek a bude záhy po problému. Než si vymyslí něco jiného. Ale myslím,že čas pracuje proti všem,takže třeba vyhyhou.

Dušan Streit 24.2.2009 18:04

Další potiargumenty

Dal už jsem jedny protiargumenty, po debatách přidávám další:

http://streit.blog.idnes.cz/c/71993/Kdyz-se-ideologie-a-nevrazivost-k-fotbalu-zmeni-v-utok-na-svobody.html

Rad 24.2.2009 17:52

Pokud je fotbal veřejná záležitost

tak proč je to ohrazené a vybírá se vstupné? nebo snad to co se vybere jde do veřejného rozpočtu? blb, kdo si to myslí, ale já myslím, že jyrka zas jen úmyslně lže.

Ferda Mravenec 24.2.2009 17:29

darebáci

V prvé řadě by je média měla označovat názvem Lumpové, darebáci, grázlové, lúza a ne Huligans.

Potom je zavírat do zařízení, jako nedávno proběhlo internetem. Nájemníci tam mají růžová trika, pruhované kalhoty, spí ve stanech-jen v noci. Přes den pracují, aby si vydělali na živobytí, stravu a zaplatili škody venku napáchané. Teploty jsou okolo 40°C. V televizi jsou pak filmy od Dysneye a pořady o počasí.

Kopáčům (fotbalistu aby jeden lupou hledal) ubrat a investovat do kamerového systému, to aby byla lepší identifikace.

Hezký den. 

Kecal. 24.2.2009 17:05

Co je moc....

Nechci bejt sprostej ale Paroubka bych poslal do pr...

Pepan 24.2.2009 17:49

Re: Co je moc....

Já také.Paroubek to je takový "lidový" všeuměl a všeznalec.Na vše má okamžité populistické řešení, kterým bohužel boduje u svým mozkem nemyslící části našich spoluobčanů.Je až s podivem jak se podobá komunistickým papalášům, kteří se pletli do všeho, všemu rozuměli a nakonec stejně nic nevyřešili.

Stanley 24.2.2009 16:54

Za vše může Langer a hlavně ODS !

Jeden z přispěvatelů zde říká: "Řekl bych, že na vině je policie !" Já nevím,možná, že některý otec z těch blbů co řádí na stadionech,pracuje u policie. Pak by snad ono tvrzení mohlo být i pravdivé! Škoda je také, že oni blbci nechodí na povinnou vojnu, tak jako moje generace v 50ých letech! Myslím, že mnoho z nich by přešli roupy! Jinak si myslím, že v této kauze je vinna především výchova v rodině těch mladých blbů, vinna je i škola a vůbec lidé kolem v zaměstnání a celá naše veřejnost včetně zákonodárců, kteří se za celá dlouhá léta nedokázali ( na rozdíl od Angličanů) na žádném kloudném opatření (zákonu) dohodnout !!!

Pepek 24.2.2009 20:28

Re: Za vše může Langer a hlavně ODS !

Blbost prochází napříč generacemi, z libovolného vzorku lidí je na tom polovina s hlavou hůř než průměr (který sám o sobě má k intelektuálům daleko).

Lájoš 24.2.2009 16:33

Paroubek to zařídí

Pan Paroubek má přece již praxi a svou metodu jak na chuligány, když coby předseda vlády úspěšně nechal spacifikovat tanečníky cech-techu. A vůbec by si měla současná vláda vždy předem přijít pro rady k jeho stínovým ministrům co a jak udělat, než-li vůbec něco udělají. Vždyť oni, ČSSD to míní upřímně a vše co činí, činí jen pro blaho pracujícího lidu.

Tím nechci říct, že souhlasím s novou úpravou o spolupráci policie se sportovními kluby.

Jiřík 24.2.2009 17:51

Re: Paroubek to zařídí

A proč nesouhlasit, je to soukromá akce, tak proč posílat zadarmo tam polici.Když to budou potřebovat ať si ji zaplatí.Jinak raději ať jsou policajti vidět na silnicích i pěšky v ulicích a ne vozit si zadek v autech.

Malý Aston 24.2.2009 14:59

Mám doma psa s čipem!

Co tak vybavit pořádkové jednotky čípovači a když bude někdo přistižen na stadionu že dělá nepořádek dostane čip do zadnice.Na každém stadionu bude čtečka a bude se kontrolovat zadnice,zapíská a není vpuštěn.Jednoduché bez pomoci policie. Police by jen očípované jednotlivce odvážela přímo do kriminálu.:-D

Ludva 24.2.2009 16:17

Re: Mám doma psa s čipem!

Ano, na tom pracuje velký bratr. Na psech se to odzkouší. Předpokládám, že až to zavedou v USA, najdou se zde mnozí, kteří se půjdou očipovat dobrovolně.

Vlad 24.2.2009 14:42

Řekl bych, že na vině je policie.

Policie je povinna chránit majetek a zdraví, životy občanů a použít k tomu všech prostředků. Za to je placená. Tak proč do těch blbečků nestřílejí?

Jiřík 24.2.2009 16:24

Re: Řekl bych, že na vině je policie.

A proč by byla policie na vině.Na koncertech, v divadlech, kinech, hokeji a jinde jde vždy o soukromou akci,kde bezpečnost a pořádek zajišťují pořadatelé akce.Proč tam se nevolá o odpovědnosti policie.Police má chránit Veřejný pořádek a majetky a né zadarmo plnit funkci zajišťovatele pořádku na akcích,které nejsou veřejným zájmem,ale skutečně soukromou akcí

Pepan 24.2.2009 12:23

Ve jménu veřejného zájmu - je to skutečně veřejný zájem???

To nebyla jen policie, která udělala přítrž těm fotbalovým grázlům. S tím souvisely i legislativní úpravy v různých zemích na západě.Stačilo,aby dotčený byl zaregistriván a s fotbalem měl útrum.Na druhou stranu,proč si kluby pěstují takovou verbež.Fotbal je souhromé show pořádané českým fobalovým svazem.Tak proč by měla být vyjimka.Chceš policii na stadionu,tak zaplať.Nemáš z čeho?Tak se také tak chovej a taky plať fotbalisty podle výše klubového konta.U nás chodí na fotbal mimo pár slušných fandů většinou grázlové,kteří se chtějí vyřádit na rozdíl např.v anglické,německé nebo italské lize.A těch pár stovek sem tam nějaký tisíc těžko zaplatí přehnané nároky různých fotbalových primadon.

Malý Aston 24.2.2009 14:53

Re: Ve jménu veřejného zájmu - je to skutečně veřejný zájem???

Pro mou bezpečnost raději uvidím stovky policistů na silnicích nebo v ulicích než dělat pořádek na stadionech při fotbalových zápasech. Pokud si pořadatel není schopen udělat sám pořádek tak nemá prodávat lístky na zápas a mohou si fotbalisté čutat míčem bez diváků. A pokud fotbalové kluby chtějí tyto diváky zbojníky mít na stadionech žádný problém.Technické řešení je jednoduché,železné klece po 5 ti ale max.pro 300 hostů,holo tribuny jako holo byty kde není co rozbít a aby nemohli házet dělobuchy ještě opatřené neprůstřelným sklem.A když ani to nepomůže polévat je automaticky barevnou vodou aby je police mohla odchytnout jakmile opustí stadion.Řešení jednoduché nenáročné a jistě i s vysokým výchovným účinkem.:-D

Iva 24.2.2009 15:36

Re: Ve jménu veřejného zájmu - je to skutečně veřejný zájem???

R^

Muffi 24.2.2009 16:08

Re: Ve jménu veřejného zájmu - je to skutečně veřejný zájem???

A jak si kluby tuhle verbež pěstují? To koupíš semena, zasadíš a vyroste chuligán? nebo klub pořádá výcvikový tábor, kde se cvičně rubou? Já bych se hned přihlásil, nějaká agresivnější aktivita pro vybití se není špatná.

Pepan 24.2.2009 16:19

Re: Ve jménu veřejného zájmu - je to skutečně veřejný zájem???

Pěstují si je tím,že zaujímají "pozici mrtvého brouka".Prostě nedělají vůbec nic a myslí, že jejich "soukromý" problém vyřeší zadarmo policie, soudy atd. za peníze daňových poplatníků.Když ČMFS si může často vyhazovat z kopýtka,tak ať ty peníze investuje do opatření jak ty gaunery nepustit na fotbal.Proč to šlo v Anglii v případě "Rowdies".Dnes je jejich řádění skutečně pouze vyjimečné pokud vůbec je.

Xaver 82.117 24.2.2009 11:41

No....

Třeba by stačilo okopčit ten anglickej model, samozřejmě včetně technologie jeho uplatnění. Myslím, že do roka bylo po problémech...

Ludva 24.2.2009 11:59

Re: No....

To by stačilo za předpokladu, že byste pozval i anglickou policii a justici.

gerontusinza 24.2.2009 13:36

Re: No....

R^R^

čtenář zdrojů 24.2.2009 11:39

agitka Klíče

na jedné strně Klíč obhajuje Langerův nápad, že policie nemá na stadionu co dělat, ale už si nevšímá dalšího Langerova geniálního nápadu, že pokud bude na stadionu rvačka, pak Langer nechá ten stadion zavřít. Zvláštní logika. Jestliže Langer tvrdí, že fotbalové utkání je soukromá záležitost, kam policisté nemusí, pak Langer nemá ani právo rozhodovat o zavření soukromého stadionu.

PetrK 24.2.2009 13:23

Re: Vážený čtenáři zdrojů,

pletete si pojem a průjem a pokoušíte se to míchat dohromady. Ve stylu vašeho myšlení by měl u každého domu stát policajt, protože je možné, že by jej mohl někdo vykrást.

Herakleitos 24.2.2009 13:28

Re: Vážený čtenáři zdrojů,

Přesně jste to pojmenoval. Ano, policie má být v ulicích, na stadionech, na veřejných akcích a chránit pokojné a slušné občany. Proto si ji také platíme. Ten Langer to je Éro!

RomanL 24.2.2009 13:36

Re: Vážený čtenáři zdrojů,

... a hlavně v ulicích jako v roce 1989, aby měli "slušní občané" jako vy "klid na práci" - takhle jste to myslel?

Vlad 24.2.2009 14:44

Re: Vážený čtenáři zdrojů,

A hele, mně policajt v ulici nevadí. Vám ano? Co tam vyvádíte?